Po latach kolarstwo wraca do Teresina

0
28

Podczas 63. Wyścigu Dookoła Mazowsza wójt Marek Olechowski zapowiedział powrót do kolarskich tradycji w LKS Mazowsze Teresin.  Nie rzucał słów na wiatr. Po wieloletniej przerwie Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Teresinie reaktywował sekcję kolarską, która będzie działać w miejscowym klubie, obok łucznictwa i zapasów. Klub jest już oficjalnie zarejestrowany w Polskim Związku Kolarskim.

Są ludzie, są chęci, wiele pomysłów i mnóstwo zaangażowania.

– Zapraszam dzieci i młodzież, dziewczynki i chłopców w wieku od 10 do 20 lat do rozpoczęcia przygody zawodniczej. Będziemy trenować kolarstwo szosowe, MTB i torowe – informuje Bogdan Wadecki, były kolarz, który jest jednym z pomysłodawców reaktywacji sekcji.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie społeczności miłośników dwóch kółek, którzy będą mogli wspólnie spotykać się w ramach rekreacji. Młodsi pasjonaci będą mogli próbować swoich sił w bezpośredniej rywalizacji zawodniczej. Sekcja będzie kształcić kolarzy szosowych, torowych i MTB.

Przez wiele lat sekcja kolarska radziła sobie doskonale. Do najbardziej znanych kolarzy LKS Mazowsze Teresin należał Adam Zagajewski, uczestnik Mistrzostw Świata w 1981 r. (11 m. w jeździe drużynowej), Wyścigu Pokoju (1983, 1984) oraz Mistrzostw Polski (1981 – I m. w wyścigu drużynowym na 100 km, 1983 – brązowy medal). Długoletnim trenerem sekcji kolarskiej był Zdzisław Kaliński, który uczynił z niej wiodącą w ówczesnym województwie skierniewickim.

Cieszymy się z powrotu cyklistów do teresińskiego klubu. Trzymamy kciuki za adeptów kolarstwa i życzymy im samych sukcesów!

Szczegóły i kontakt pod nr telefonu 604 958 221, a także mailowo: bogdan@sunrace.pl

Foto: Mieczysław Świderski (archiwum)