Po śmierci Stadii wiceprezes Bill Harrison odchodzi z Google – Ars Technica

Zbliżenie / Bill Harrison ogłosił Stadia światu.

Google Stadia i wszystkie powiązane z nim projekty są martwe, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby szef działu Bill Harrison ruszył dalej. Informator biznesowy Harrison podobno opuścił Google. Raport mówi, że wyjechał w styczniu, ale LinkedIn Harrisona Dopiero w ciągu ostatnich kilku dni zaktualizowano, że opuścił Google w kwietniu. Harrison pracował w Stadia przez pięć lat.

Dyrektor generalny Google Sundar Pichai, a nie Google Gaming kopnął Platforma gier Google zadebiutowała, deklarując tłumowi: „Nie jestem wielkim graczem”. Jako wiceprezes i dyrektor generalny Stadia, Harrison powinien zapewnić Google wiarygodność gier. Harrison jest weteranem branży, który wcześniej pracował dla wydań Microsoftu i Sony na konsole do gier, więc jego doświadczenie obejmuje zawieranie umów z twórcami gier, uh, Ekscytujący Społeczność sportowa.

Na początku Harrison był twarzą Stadia. Podczas pierwszego ogłoszenia w 2019 roku Harrison wszedł na scenę Po Błagaj, aby ogłosić Stadia światu, opisując podstawowe założenia i sposób, w jaki Stadia będzie „przyszłością sportu”. Kiedy sprawy zaczęły się psuć, Harrison przestał pojawiać się w filmach. Przestał tweetowaći generalnie zniknął. Harrison trafił na pierwsze strony gazet w 2021 roku, kiedy po 1,5 roku Google zabił jedyne własne studio gier Stadia, dział gier i rozrywki. Harrisona jest zgłoszone Powiedział zespołowi, że „robią wielkie postępy” na tydzień przed zwolnieniem, co według Kotaku było częścią „nieuczciwości i otwartości kierownictwa wobec programistów firmy”. O śmierci Stadii poinformował również w poście na blogu.

Nie możemy stwierdzić, jak skuteczni są kierownicy, gdy jesteśmy poza firmą, ale Harrison dołączył do Google, mając złą reputację wśród graczy. Jego poprzednie kluczowe stanowiska kierownicze nadzorowały premierę Sony PlayStation 3 oraz Microsoft Xbox One i Kinect. Te dwa są konsensusem najgorszych wydań konsoli każdej firmy i przewodzą życiu i śmierci Stadii. Nie pomaga Niesamowita reputacja Harrisona.

READ  Inflacja strefa euro maj 2023 r

Po odejściu Harrisona, śmierci Stadii i podobno śmierci Cloud Pivot wraz ze Stadia, nic nie zostało z niegdyś ambitnego projektu gier Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *