Podatki zamrożone

0
16

W czasie ostatniej sesji radni zdecydowali, że nie podniosą lokalnych podatków. Mimo iż symboliczny wzrost o 1 procent, czyli znacznie poniżej inflacji, dałby budżetowi miasta ponad ćwierć miliona złotych burmistrz nie zgodził się na takie rozwiązanie. Piotr Osiecki tłumaczył tę decyzję w ostatnim wywiadzie opublikowanym w „Ziemi Sochaczewskiej”.

Wnioskowałem o zostawienie stawek podatkowych od nieruchomości na poziomie z 2020 roku a od środków transportowych na poziomie z 2016 roku, bo naprawdę jestem przekonany, że przed nami trudny czas i nie można sochaczewskich rodzin oraz firm transportowych dodatkowo obciążać. Oszczędzając i pozyskując dotacje zewnętrzne mam nadzieję, że samorząd przetrwa ten trudny rok bez ograniczania działalności, ale dla mnie równie ważne jest, aby udało się przetrwać sochaczewskim firmom. Dziś liczą każdą złotówkę, stąd moja prośba do radnych, by podatki zamrozić – mówi burmistrz.

Pełen wywiad z Piotrem Osiecki jest dostępny tutaj → https://sochaczew.pl/home/newsshow2/31538?title=Teraz-potrzeba-nam-prawdziwej-solidarnosci&sochaczew