Podczas świątecznej burzy w Ohio zginęły 4 osoby w zderzeniu 46 samochodów

Komentarz

Cztery osoby zginęły, a kilka innych zostało rannych w zderzeniu 46 samochodów na Ohio Turnpike w piątek w ramach śmiertelnej zimowej burzy, poinformowali urzędnicy. Wybuch ekstremalnej pogody w większości Stanów Zjednoczonych, aby rozpocząć świąteczny weekend.

Patrol drogowy stanu Ohio powiedział zareagowała na wypadek, do którego doszło w piątek po południu na wschodnich pasach autostrady Ohio Turnpike w hrabstwie Erie. Urzędnicy powiedzieli, że dziesiątki pojazdów, w tym co najmniej 15 ciężarówek dostawczych, zostało zniszczonych i ułożonych na stosie na mglistej autostradzie międzystanowej w wyniku „białych warunków”. Zdjęcia opublikowane przez Highway Patrol pokazują rozbite 18-kołowe pojazdy i samochody cofane przez wiele mil, a niektóre utknęły w pasie środkowym.

powiedział sierżant Ryan Purpura z Patrolu Autostrady Stanowej Ohio Wideo Cztery osoby zginęły, a kilka innych zostało rannych na Twitterze w piątek wieczorem. Nazwiska zabitych nie zostały ujawnione, a urzędnicy nie podali, ilu zostało rannych.

„To wyraźne przypomnienie tego, co może się stać, gdy usiądziesz za kierownicą i spróbujesz jechać przy złej pogodzie” – powiedział Burpura w filmie. „Prosimy, aby nie podróżować, chyba że jest to absolutnie konieczne. Jeśli musisz podróżować, prosimy o podjęcie środków ostrożności, zwolnienie, cierpliwość, zapięcie pasów bezpieczeństwa i zwiększenie odległości.

Gubernator Ohio, Mike DeWine (z prawej), powtórzył słowa urzędników i wezwał ludzi do trzymania się z dala od dróg.

„Nasze wyrazy współczucia kierujemy do rodzin, które straciły ukochaną osobę podczas tej trudnej pogody w Ohio” – powiedział. Raport. „Jeśli to możliwe, zostańcie w domu i bądźcie czujni w tych niezwykle niebezpiecznych warunkach drogowych”.

National Weather Service opisał śmiertelną akumulację w Ohio w wyniku zimowej burzy”Raz na pokolenie” i oczekuje się, że do świątecznego weekendu pokona trasę o długości 2000 mil przez większą część kraju. Podczas gdy ponad 200 milionów Amerykanów zostało ostrzeżonych o niebezpiecznej pogodzie w ich okolicy, wiele odwołań lotów pasażerskich, zamknięć dróg oraz zamknięć systemów kolejowych i autobusowych było sprzecznych z zaleceniami pozostania w domu.

READ  Maski szkolne do noszenia w Anglii, aby uniknąć sporu Covid ze Szkocją - twierdzi

Według strony internetowej Flight Tracker prawie 6000 lotów w USA zostało odwołanych w piątek FlightAware. Około 1800 lotów w USA zaplanowanych na sobotę zostało odwołanych o godzinie 10:00 czasu wschodniego. Według FlightAware.

Ekstremalna zimowa burza sieje spustoszenie w sieci energetycznej, dotykając osoby dojeżdżające do pracy w całych Stanach Zjednoczonych

Co najmniej 13 osób zginęło w piątkowych wypadkach w Ohio, Kansas, Oklahomie i Kentucky, gdy ludzie wyruszyli na drogi na wakacyjną wycieczkę – poinformowały władze.

W Ohio urzędnicy powiedzieli, że początkowe wypadki rozpoczęły się około 11:45 w piątek, a dodatkowe samochody zderzyły się 45 minut później. Według Patrolu Autostrady Stanowej Ohio, sprowadzono autobusy, aby zabrać ludzi z miejsca katastrofy do obiektu.

Urzędnicy powiedzieli, że w weekend w Ohio spodziewane są silne wiatry i zamiecie śnieżne, a wschodnie pasy autostrady Ohio Turnpike w pobliżu Sandusky zostały zamknięte w sobotę rano. Zachodnie pasy autostrady zostały ponownie otwarte w późny piątek, prawie 12 godzin po starcie wypadek

Jazda po śniegu? Co zrobić, jeśli Twój samochód wpadnie w zimową burzę

W Sandusky, nad brzegiem jeziora Erie, opisał, jak członkowie społeczności rzucili się, by przynieść gorące jedzenie, napoje i schronienie uwięzionym w stosie.

„To jest coś, co robimy” – powiedział Lucas Messer, kurator szkół w Clyde-Green Springs. WEWS stowarzyszony z ABC w Cleveland. „To powód do dumy w naszej społeczności, w naszych miastach, i cokolwiek możemy zrobić, aby pomóc iść naprzód, każdy wokół nas jest tak naprawdę sposobem, w jaki prowadzimy tutaj interesy”.

Robert Clark, który podróżował z Detroit, powiedział stacji telewizyjnej, że on i jego partner „mieli sekundy na wydostanie się z samochodu”, gdy zimowa pogoda zmieniła ich plany.

„Szczerze mówiąc, jesteśmy błogosławieni, że tu jesteśmy” – powiedział Clark.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *