Podróż dookoła świata w poszukiwaniu lata

0
55

Sobotni piknik na powitanie lata, choć deszczowy, można uznać za udany. W ogródku jordanowskim przy al. 600-lecia bawili się i młodzi i starsi.

Panowie wbijali gwoździe, panie wiązały krawaty. Zwycięzcy – pan Marcin, i panie: Sylwia, Marta i Paulina mogą od dziś nosić koszulki – Sochaczew-bądź w centrum sportu.

A i sportu nie zabrakło – dzieci wzięły udział w wyścigach dinozaurów i syren, był też wyścig afrykański z nosorożcem, słoniem, gorylem i innymi stworzeniami. Toczyliśmy ogromne arbuzy i przeciągaliśmy linę, graliśmy też w „chustowego zbijaka”i kręciliśmy hula-hop.

W poszukiwaniu lata wybraliśmy się różnymi środkami lokomocji w podróż dookoła świata. Były też budowle z klocków bamp i balonowe przedstawienie o Czerwonym Kapturku (ze znakomitym Miłoszem w roli wilka) i zaklętej w wieży królewnie i superbohaterze. Były balonowe krowy, owce, konie, a nawet plująca balonowa ośmiornica.

Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Myszką Minnie czy Bałwankiem Olafem i Tygryskiem. Malowaliśmy na folii, chodniku i robiliśmy urodzinowe kartki dla Zuzi. Nie zabrakło też malowania buziek, baloników czy poczęstunku.

Wszyscy zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych. Wszystkie dzieci dostały kamizelki i odblaski, by być bezpiecznym na drodze.

Wręczyliśmy również nagrodę od firmy Procter & Gamble dla najliczniejszej rodziny na pikniku. Zwycięzyła bezapelacyjnie Pani Małgorzata z dziećmi : Adamem, Kacprem, Zuzią, Patrycją, Zosią i Aleksandrem.

Każdy mógł posilić się słodkim batonikiem, jogurtem czy pysznym sokiem z Tęczowego Ogrodu. A komu było mało, mógł spróbować lodów i lemoniady w nowej lodziarni na placu zabaw oraz pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni i pojeździć na karuzeli.

Pracowników MOSiR wspierali wolontariusze Klubu Wolontariuszy przy MOPS Sochaczew oraz pracownicy Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych.

Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą zabawę i zapraszamy na kolejne imprezy.

.