Podsumowanie działań „Wielkanoc 2018”

0
129

Na terenie powiatu sochaczewskiego przeprowadzono działania „Wielkanoc 2018”. Policyjna akcja trwała od 30 marca do 2 kwietnia 2018 roku.

Okres świąt to policjantów czas wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego pracujący w tym okresie na drogach, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów  jak również egzekwowali obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócili na prędkość. Warto pamiętać, że szybka jazda niekoniecznie wiąże się z szybszym dotarciem do celu, a może być przyczyną tragedii. Drogówka zwracała uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych, ale też zdecydowanie reagowała na wykroczenia popełniane przez samych niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie wielkanocnych działań, na terenie powiatu sochaczewskiego doszło do 11 kolizji i 1 wypadku drogowego w którym obrażeń doznały dwie osoby.

Nie mniej pracy mieli policjanci Referatu Patrolowo – Interwencyjnego. Podjęli kilkadziesiąt interwencji –  domowych, wobec osób nietrzeźwych, a także z związanych z zakłócaniem ładu i porządku publicznego do któych dochodziło na terenie powiatu sochaczewskiego.