Podsumowanie Grand Prix Sochaczewa w Tenisie Stołowym

0
61

Nie udało nam się niestety rozegrać wszystkich turniejów klasyfikacyjnych tegorocznej edycji Grand Prix Sochaczewa w Tenisie Stołowym. Z zaplanowanych 9 turniejów i czerwcowego finału rozegraliśmy sześć, w których łącznie punktowało 139 osób. Najliczniejszy turniej pod względem startujących zawodników odbył się w styczniu. Przy stołach stanęło wówczas 62 zawodników, którzy rozegrali aż 177 pojedynków. Turniej styczniowy był również wyjątkowy pod względem ilości najmłodszych zawodników, których wystartowało aż 24 oraz dzięki udziałowi zawodników niepełnosprawnych, a nawet jednego gościa z zagranicy 😉

Ostatnia edycja Grand Prix była wyjątkowa również dla organizatorów, bowiem po dłuższej przerwie udało się na nowo zachęcić Was do udziału w naszej imprezie, a atmosfera panująca na turniejach była z turnieju na turniej coraz lepsza. Dlatego też mimo zapowiadanego braku nagród na turniejach klasyfikacyjnych, 3 najlepszych zawodników każdej kategorii otrzymało od nas puchary lub medale. Były też skromne nagrody rzeczowe, dzięki wsparciu Miasta Sochaczew, Starostwa Powiatowego w Sochaczewie czy Tęczowego Ogrodu.

Do turnieju finałowego, zaplanowanego na czerwiec 2020, awansować miało po 8 najlepszych zawodników i zawodniczek z każdej kategorii. Oprócz odpowiedniej liczby punktów trzeba było mieć „zaliczony” udział w co najmniej 4 turniejach klasyfikacyjnych. Planowaliśmy jednak niespodzianki, tak by nasi zawodnicy mogli jeszcze pograć z nami.

Niestety rzeczywistość zweryfikowała nasze plany. Nie mniej jednak postanowiliśmy, że 3 zawodników z każdej kategorii z największą ilością punktów zdobytych w dotychczasowych turniejach otrzyma od nas symboliczne nagrody, a cykl Grand Prix kontynuować będziemy, jeśli będzie to już możliwe, od sierpnia 2020. Tym samym będzie to najdłuższe Grand Prix w historii Sochaczewa i obejmować będzie aż 16 turniejów. Zmieni się trochę sposób punktacji, ale o szczegółach powiemy już w sierpniu.

W kategorii najmłodszej nagrody otrzymają:
1. Marcin Pawlak z UKS Lutkówka (100 pkt)
2. Igor Kozak – GROT Mała Wieś (75 pkt)
3. Jakub Pawlak – UKS Lutkówka (32 pkt)

W kategorii pań:
1. Karolina Kukawska – Sochaczew (100 pkt)
2. Dorota Baczyńska – Sochaczew(45 pkt)
3. Magdalena Szczodrowska – Nadwiślanin Płock (40 pkt)

W kategorii OPEN:
1. Rafał Malinowski – Sochaczew (60 pkt)
2. Jacek Malinowski – Sochaczew (57 pkt)
3. Mateusz Selerski – Tęcza Budki Piaseckie (55 pkt)
Nagrody wręczymy na pierwszym turnieju po przerwie.

Dziękujemy Wam za udział w dotychczasowych turniejach i fantastyczną atmosferę przy stołach. Tęsknimy z sędzią zawodów Tomkiem Ertmanem ogromnie i liczymy na rychłe spotkanie 😉 Mamy cichą nadzieję, że wspominacie nas choć trochę i też tęsknicie 😉

Renata Kubik

MOSiR Sochaczew

.