Podsumowanie konkursu „Być kobietą…”

W czwartek, 9 maja uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie uczestniczyli w podsumowaniu I edycji powiatowego konkursu „Być kobietą, być kobietą”. Uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym „Dom na Szlaku”  w Załuskowie. 

Troje uczniów z naszej szkoły podjęło wyzwanie przystąpienia do konkursu. Weronika Jaskółka, Jakub Szewczyk i Patryk Wróbel przygotowali multimedialne prezentacje ukazujące wizerunek kobiety w aspekcie życia kulturalnego i społecznego ze szczególnym akcentem idei savoir-vivre. Konkurs zorganizowano pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sochaczewie w ramach programu innowacji pedagogicznej „Projekt Lady”, którego celem jest kształtowanie zasad savoir-vivre, przestrzegania norm społecznych oraz zasad kultury.

Uroczystość uatrakcyjnił spektakl pt. „Niewiasta”. Życie przeciętnej kobiety zostało przedstawione w sposób żartobliwy, ale niosący wiele wątków do przemyśleń nad rolą płci pięknej w społeczeństwie. W przedstawieniu z dużym talentem aktorskim występowały wychowanki MOW w Załuskowie. Wspólne spotkanie zakończone zostało słodkim poczęstunkiem.

Dziękujemy organizatorom konkursu z Młodzieżowego Ośrodka  Wychowawczego w Załuskowie za zaproszenie do udziału w konkursie i stworzenie bardzo miłej atmosfery podczas podsumowania.

 Renata Gomulińska

.