Podsumowanie Szlachetnej Paczki w Iwaszkiewiczu

Zacznę od tego, że po raz 8 daliśmy czadu. 

Pomogliśmy wspólnymi siłami 4 rodzinom. 

Zebraliśmy trzy tysiące sześćdziesiąt złotych. 

Zacznę od naszej głównej bohaterki czyli Pani Ani. Panią Anię poznaliśmy osobiście. Okazała się bardzo ciepłą, otwartą i uśmiechniętą osobą. Otrzymała od nas zestaw naczyń, talerzy, szklanek i patelnię. Również udało się zorganizować nową kurtkę i kartę podarunkową w wysokości 300 zł na zakup butów. Zestaw nowej pościeli z kołdrą, poduszkami, jaśkami oraz trzy zestawy ręczników. Oprócz tego co kupiliśmy z zebranych pieniędzy Pani Ania otrzymała ogromne ilości jedzenia i chemii, w sumie 21 kartonów. Postanowiliśmy również podarować Pani Ani 800 zł w bonach Sodexho. Nie muszę chyba pisać, że były łzy i chwile wzruszenia.

Druga rodzina którą wspieramy od lat jest Pani Agnieszka z trójką dzieci – Sandra (9 l) Kacper ( 11 l) i Dawid (12 l). Ponieważ zebranej żywności i chemii były ogromne ilości również ta rodzina otrzymała od nas sporą pomoc. Około 10 kartonów. Oprócz tego kupiliśmy dzieciakom po dwie pary butów na wiosnę oraz oczywiście prezenty – mały głośnik GBL, sterowany samochód i zabawkowa kuchnia. Mama dzieciaków dostała perfumy i duży zestaw kosmetyków. Dzieci w zamian obdarowały nas rysunkami, własnoręcznie zrobionymi choinkami i ciasteczkami oraz jednym najważniejszym zdaniem „czekaliśmy na was”.

Trzecia paczka poszła do magazynu Szlachetnej Paczki na wypadek gdyby któryś z darczyńców nie dojechał. W magazynie zostawiliśmy 4 kartony ubrań, 3 kartony żywności oraz wielką torbę z chemią. Na ręce głównego koordynatora Szlachetnej Paczki oddałam 590 zł na dodatkowe zakupy dla potrzebujących rodzin.

Ostatnia część naszej paczki została przekazana na akcję „dobro dla seniora” organizowanej przez redakcję e-Sochaczew. Przekazaliśmy 3 kartony żywności i chemii oraz nową pościel i ręczniki.

 

Kochani chce Wam z całego serca podziękować.

Jesteście wspaniali i wiem, że w przyszłym roku również nie zawiedziecie. Podziękowania dla Zespołu Szkół im Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie, Szkoły Podstawowej w Mokasie, firmie Lotte Wedel oraz Maestrii Urody – Anita Paniewska.

 

Koordynator Szlachetnej Paczki w Iwaszkiewiczu A. Rączka

.