Pojedź z nami rowerami

0
41

Przed nami XX jubileuszowa edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego im. Anny i Tadeusza Krawczyków po Ziemi Sochaczewskiej. W sobotę 31 sierpnia peleton pojedzie malowniczą, 40-kilometrową trasą wiodącą drogami powiatu sochaczewskiego do Starych Bud w gminie Młodzieszyn.

Rozpoczęły się zapisy które, potrwają do 20 sierpnia. Druki kart zgłoszeniowych można pobierać ze strony www.mosir.sochaczew.pl. Skan zgłoszenia należy przesłać drogą elektroniczną na adres: rajd.zapisy@interia.pl  lub na nr fax. 46 862-77-59, bądź dostarczyć oryginał do sekretariatu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie przy ul. Olimpijskiej 3. Karty będą również do pobrania w sekretariacie MOSiR.

Przypomnijmy, w rajdzie można wziąć udział indywidualnie lub grupowo (rodziny, przyjaciele, znajomi). Co istotne, osoby niepełnoletnie mogą zostać zapisane jedynie przez rodziców bądź opiekunów, zaś dzieci do lat 14 uczestniczą wyłącznie pod opieką dorosłych.

W tym roku przedsięwzięcie jest wyjątkowe. Otóż nie tylko jest to edycja jubileuszowa, ale odtąd nasz rajd będzie nosił imię Anny i Tadeusza Krawczyków. Tak uzgodniliśmy z rodziną państwa Krawczyków. Przypomnę, pani Ania Krawczyk zginęła w maju tego roku. Niezwykle trudno wyobrazić sobie, że tegoroczny rajd odbędzie się już bez niej, osoby niezwykle życzliwej, skromnej, zawsze gotowej nieść pomoc i wsparcie, od której sam doświadczyłem wiele dobra. Zawsze mogliśmy na nią liczyć. Pani Ania wspierała nas, była dobrym duchem rajdu, wokół którego jednoczyła całą rodzinę patrona, czyli jest męża Tadeusza – mówi poseł Maciej Małecki.

Zanim uczestnicy pojadą w trasę, delegacja uda się na cmentarz przy ul. Traugutta, by złożyć kwiaty na grobie patronów rajdu. Także w sobotę 31 sierpnia o godzinie 6.30 w parafii św. Wawrzyńca będzie sprawowana msza święta w intencji Anny i Tadeusza Krawczyków.

Wycieczka rowerowa wystartuje o godz. 9.00. Sekretariat rozpocznie pracę godzinę wcześniej. Zapisane osoby będą mogły odebrać pakiety startowe. Tradycyjnie w ramach pakietu przewidziane są pamiątkowe rajdowe koszulki, których fundatorem jest Urząd Miejski w Sochaczewie. O kolorze koszulek jak co roku zadecydowali sami uczestnicy rajdu, w głosowaniu internetowym na profilu FB wydarzenia. Kolorem przewodnim XX edycji imprezy został… turkusowy.

Trasa rajdu będzie wiodła z placu Kościuszki przez Rybno, Giżyce do Starych Bud, gdzie na wszystkich czekać będzie rodzinny piknik. Peleton uczestników wróci stamtąd przez Młodzieszyn, Żuków do Sochaczewa, na plac Kościuszki.

Głównym organizatorem rajdu jest poseł Maciej Małecki wraz ze Stowarzyszeniem Odnowy Sochaczewa „Zamek” i burmistrzem Piotrem Osieckim. Wśród partnerów jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Dragon Fight Club Sochaczew oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie.

Maciej Frankowski

czytaj także:

https://sochaczew24.info/zapisy-na-rajd-od-22-lipca/2019159653/

https://sochaczew24.info/pojedz-z-nami-rowerami/2019160000/