Policja zlikwidowała jedną z największych na Mazowszu plantacji konopi

0
133

9 września o godzinie 6 rano funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP Sochaczew wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KWP z/s w Radomiu i funkcjonariuszami SAT KWP z/s w Radomiu na terenie gminy Młodzieszyn dokonali siłowego wejścia do budynku mieszkalnego gdzie zatrzymali Pawła B. 26 letniego mieszkańca powiatu sochaczewskiego oraz Rafała S. 33 letniego mieszkańca Sochaczewa, którzy posiadali znaczną ilość narkotyków i zajmowali się uprawą krzaków konopi indyjskiej.

26 i 33-latek trudnili się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz uprawą konopi indyjskich. W toku przeprowadzonego przeszukania posesji i pomieszczeń mieszkalnych policjanci ujawnili pochodną katynonu (substancję zawierającą 4 – chloro-&-PPP i 4 – metylometamfepramon) w ilości 689,29 grama, substancja ta jest bardzo uzależniająca, rok temu została wprowadzone na listę substancji zabronionych. Ujawniono również 128,979 grama marihuany, 2,376 grama amfetaminy, 515 krzaków konopi oraz 27 sztuk amunicji do broni palnej kal. 7,62 mm bez wymaganego pozwolenia. Poza tym ujawniono broń gazową, kamizelki taktyczne, hełmy kevlarowe oraz środki pieniężne w kwocie 23 960 zł.

Według ustaleń funkcjonariuszy mężczyźni narkotyki mieli przechowywać w wynajmowanym przez siebie domu na terenie powiatu sochaczewskiego. Handel środkami odurzającymi stał się dla nich głównym źródłem utrzymania.

W realizacji działań policjantów wspierał przewodnik z psem do wykrywania środków odurzających z warszawskiej Izby Celnej.

Zebrany na miejscu przez policję materiał dowodowy pozwolił prokuraturze wystąpić do Sądu Rejonowego z wnioskiem o tymczasowy areszt dla Pawła B. (wniosek został zaakceptowany). Rafał S. został również zatrzymany w związku z tym, że był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności (w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa).

 

st.asp. Paweł Rynkiewicz/AC