Policjanci prewencji zatrzymali sprawcę włamania do piwnicy

0
20

Do zdarzenia doszło w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia tuż po 5 rano. Wówczas to 35-letni mieszkaniec Sochaczewa na ul. Żeromskiego włamał się do jednej z piwnic. Dokonał tego poprzez wyłamanie piwnicznego okienka. Dostał się do środka skąd dokonał kradzieży między innymi piły spalinowej oraz innych rzeczy na szkodę mieszkańca Sochaczewa.

Kiedy policjanci zjawili się na miejscu od razu usłyszeli odgłosy dźwięków metalicznych przy wejściu do piwnicy. W ciągu kilku chwil ujawnili mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać chowając się w ciemnych korytarzach piwnicznych. Mężczyznę po chwili zatrzymano, okazał się nim 35-letni mieszkaniec Sochaczewa.

Sprawca posiadał przy sobie narzędzia służące mu do pokonywania różnego rodzaju zabezpieczeń. tj. kombinerki, scyzoryk oraz latarkę. Od razu przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Macieja Z. zatrzymano w policyjnym areszcie. W toku wykonywanych czynności 35-latek przyznał się do jedenastu włamań do których przed świętami dochodziło na terenie Sochaczewa.

Tym samym procederem zajmował się jego starszy brat 38-letni Sebastian Z., którego również zatrzymano za włamania.

Starszy brat przyznał się do 20 włamań do piwnic na terenie miasta.

Łupem braci padało wszystko co można było zabrać, elektronarzędzia, rowery, narzędzia, ubrania, narty a nawet przetwory.

Obydwaj odpowiedzą przed sądem.