Policjanci zabezpieczyli prawie 100 gramów amfetaminy

0
65

Policjanci z referatu operacyjno–rozpoznawczego zatrzymali dwóch mieszkańców Sochaczewa podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. Kryminalni zabezpieczyli łącznie prawie 100 gramów amfetaminy i ponad 9 gramów marihuany. Jeden z zatrzymanych ukrywał się przed Policją, ponieważ miał do odbycia karę pozbawienia wolności za oszustwo.

Policjanci z referatu operacyjno–rozpoznawczego ustalili, że mieszkaniec Sochaczewa posiada środki odurzające. W ubiegłym tygodniu weszli na jego posesję i znaleźli u niego kilka gramów marihuany. W mieszkaniu mężczyzny ukrywał się jednak jego kolega, który był poszukiwany przez policjantów, ponieważ miał do odbycia karę pozbawienia wolności. Mężczyzna podjął próbę ucieczki, ale szybko został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli u niego 100 gramów amfetaminy i kolejnych kilka gramów marihuany.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie pierwszy z zatrzymanych usłyszał zarzut udzielania środków odurzających. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Jego kolega będzie odpowiadał natomiast za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna trafił do zakładu karnego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik