Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu

0
38

Po wizycie w domu byłej partnerki zabrał kluczyki i ukradł jej samochód. Policjanci jeszcze tego samego dnia odzyskali samochód i zatrzymali podejrzanego o kradzież. Wczoraj usłyszał już zarzuty. Grozi mu 7,5 roku pozbawienia wolności.

W niedzielę policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży pojazdu, który był zaparkowany przed blokiem na ul. Żeromskiego w Sochaczewie. Podejrzenie padło na byłego partnera sochaczewianki, który był dzień wcześniej u niej w domu.

Policjanci rozpoczęli poszukiwanie utraconego samochodu i sprawcy przestępstwa. Dyżurny podał komunikat wszystkim policjantom będącym w służbie. Sprawdzane były parkingi, lasy, zajazdy i stacje paliw na terenie całego powiatu.

Tuż przed 9. rano, policjanci referatu patrolowo–interwencyjnego, którzy również brali udział w poszukiwaniach auta, dotarli na teren dawnej bazy wojskowej w Teresinie. Funkcjonariusze zauważyli zaparkowany kradziony pojazd, w którym siedziało dwóch mężczyzn.

Policjanci zatrzymali 31–letniego mieszkańca gminy Teresin, który był podejrzany o kradzież auta. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu. Mundurowi ustalili również, że podejrzany nie posiada prawa jazdy.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał zarzut kradzieży pojazdu, której dopuścił się w warunkach recydywy. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik