Policyjny pościg za 16 – letnim kierowcą

0
272

Sochaczewscy policjanci prowadzili pościg za Cinquecento, które nie zatrzymało się do kontroli drogowej. Sprawa trafi do sądu rodzinnego, ponieważ kierowca fiata miał 16 lat.

W niedzielę policjanci ruchu drogowego zauważyli, że pojazd marki Fiat Cinquecento nie ma sprawnego oświetlenia. Policjant chciał zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej, lecz ten nie reagował na sygnały do zatrzymania i podjął próbę ucieczki.

Kierowca Fiata stwarzał duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza pieszych, którzy uciekali z chodnika. W pewnym momencie auto wpadło w poślizg i uderzyło w krawężnik. Kierowca i pasażer wysiedli z samochodu i zaczęli uciekać pieszo. Po kilkuset metrach kierowca został zatrzymany przez policjantów. Stawiał czynny opór i nie stosował się do poleceń policjantów. Okazało się, że nie posiada prawa jazdy, ponieważ ma 16 lat. Nieletni został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że jest trzeźwy. Po wykonaniu niezbędnych czynności został przekazany pod opiekę jednego z rodziców.

Policjanci ustalają kto udostępnił nieletniemu samochód oraz przygotowują dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego.

KPP Sochaczew