Położono złą nawierzchnię

0
131

Apelujemy do kierowców, by w najbliższych dniach, jeśli tylko mogą, omijali wojewódzki – remontowany obecnie – odcinek ul. 15 Sierpnia. Utrudnienia na jej fragmencie, między wiaduktem obwodnicy a skrzyżowaniem z Boryszewską są od kilku dni szczególnie dotkliwe. Kierowcy mówią wprost, że 15 Sierpnia stoi, a w korku zarówno w stronę centrum miasta, jak i Kozłowa trzeba spędzić kilkadziesiąt minut.

Zwróciliśmy się do zarządcy drogi, tj. Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z prośbą o wyjaśnienia. Jak powiedziała nam rzecznik prasowy MZDW Monik Burdon, faktycznie zarząd zapowiedział wykonawcy, że nie odbierze tej inwestycji. Głównym powodem był negatywny wynik badania laboratoryjnego nawierzchni. Jak się okazało wykonawca zastosował niewłaściwą grubość i gęstość mieszanki.

– Nie wiem dlaczego wykonawca popełnił taki błąd. Teraz nawierzchnia musi być praktycznie zrobiona od nowa. Firma która wygrała przetarg znała przecież Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia, gdzie dokładnie wyłożone były wszystkie parametry inwestycji i nasze oczekiwania – mówi Monika Burdon.

Decyzją MZDW wykonawca ma czas do poniedziałku 25 listopada by usunąć wszelkie nieprawidłowości. Monika Burdon nie chciała wypowiadać się co do dalszych kroków MZDW, gdyby firma nie dała rady tego zrobić. Będziemy śledzić temat.