Ponownie drudzy w siódemkach

0
25

W przerwie rozgrywek drużyn piętnastoosobowych grają „siódemki”. W minioną sobotę, 17 kwietnia, Orkan Sochaczew zajął drugie miejsce w II turnieju mistrzostw Polski w rugby 7, rozegranym w Poznaniu.

W zawodach wzięło udział siedem drużyn. W fazie grupowej sochaczewianie wygrali z ekipami Rugby Wrocław 40:0 oraz Juvenią Kraków 24:10. W półfinale spotkali się z Kaskadą Szczecin, którą pokonali 38:19. Podobnie jak w pierwszym turnieju MP (13 marca w Warszawie) Orkan w finale zagrał z Posnanią Poznań. Gospodarze ponownie wygrali, tym razem 21:5. Podobnie też, jak w pierwszych zawodach z tego cyklu, trzecie miejsce zajęła krakowska Juvenia.

Trzeci turniej rozegrany zostanie w przyszły weekend 24-25 kwietnia w Lubawie. Sochaczew będzie gospodarzem czwartego, zarazem ostatniego, finałowego turnieju mistrzostw Polski rugby 7, w terminie 8-9 maja. Zawody, im. braci Pietraków, będą jednym z elementów tegorocznych obchodów jubileuszu 50-lecia rugby w Sochaczewie. Więcej o wydarzeniach organizowanych z okazji okrągłej rocznicy sochaczewskich rugbistów wkrótce…