Porażka przy pustej trybunie

0
37

Rugbiści Orkana Sochaczew przegrali w ostatniej kolejce rundy jesiennej z drużyną Awenta Pogoń Siedlce. Mecz odbył się w niedzielę 25 października na stadionie przy ul. Warszawskiej, lecz bez udziału publiczności. Kibice mogli za to oglądać swoją drużynę w telewizji, na kanale Polsat Sport Fight.

Ekstraliga Rugby, podobnie jak cały sport, zmaga się z pandemią koronawirusa. Problemy pojawiły się przed meczem reprezentacji Polski z Ukrainą, który miał zostać rozegrany 10 października. Po tym jak wśród zawodników kadry narodowej potwierdzono 11 pozytywnych wyników testów, w tym u jednego z rugbistów Orkana, spotkanie odwołano. Polski Związek Rugby zdecydował, prewencyjnie, o przymusowej dwutygodniowej kwarantannie i zawiesił wszystkie rozgrywki do 18 października.

W związku z tym nie odbyły się mecze VIII kolejki Ekstraligi. Sochaczewska drużyna nie pojechała do Sopotu, aby zmierzyć się z tamtejszym Ogniwem. Kiedy rozegrane zostaną zaległe spotkania? Rezerwowy termin przypada w kolejny weekend (31.10/1.11). Jednak ile meczów dojdzie do skutku… nie wiadomo.

W ramach ostatniej kolejki pierwszej rundy odbyły się tylko dwa z pięciu zaplanowanych spotkań. Jedno z nich rozegrane zostało w Sochaczewie. Ze względu na wprowadzone przez rząd obostrzenia sanitarne derby Mazowsza z ekipą z Siedlec miały miejsce przy pustych trybunach. Za to już szósty raz w tym sezonie mecz Orkana można było obejrzeć w telewizji.

Bez wątpienia było to atrakcyjnie widowisko sportowe dla kibiców zebranych przez ekranami. W całym spotkaniu było aż 11 przyłożeń. Pierwsze z nich padło po kwadransie gry, gdy goście przeprowadzili składną akcję na prawym skrzydle boiska. Ekipa Pogoni już w pierwszej połowie, dzięki czterem przyłożeniom, zapewniła sobie punkt bonusowy. Drużyna Orkana zdołała odpowiedzieć dwoma pięciopunktowymi akcjami. Z piłką za słupy gości zawędrowali Wojciech Krześniak i Radosław Rakowski. Do przerwy Pogoń prowadziła 14 punktami.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Po kolejnych przyłożeniach, Radka Rakowskiego i grającego na pozycji filara Kamila Zielińskiego, Orkan zmniejszył straty do dwóch oczek. W 65. minucie, po celnej próbie karnego, wykonanej przez Kacpra Wróbla sochaczewscy rycerze wyszli na prowadzenie 27:26. Niestety, trwało ono zaledwie dwie minuty, a trzy oczka „młodego Bodzia” były ostatnią zdobyczą punktową Orkana w tym spotkaniu. Rugbiści z Siedlec, przed ostatnim gwizdkiem sędziego, jeszcze trzykrotnie kładli piłkę na polu punktowym sochaczewian. Pewnie wygrali, przewagą 21 punktów.

Stawką meczu było trzecie miejsce w Ekstralidze po rundzie jesiennej. Orkan z bilansem czterech porażek, trzech zwycięstw i remisu, z 19 punktami na koncie, zajmuje aktualnie piątą lokatę w ligowej tabeli.

Orkan Sochaczew – Awenta Pogoń Siedlce

27:48 (12:26)

Punkty Orkan: Radosław Rakowski 10, Kacper Wróbel 7, Wojciech Krześniak 5, Kamil Zieliński 5

Skład Orkana: Jakub Młyńczak, Wojciech Krześniak (Adam Szwarc), Artur Fursenko, Jakub Budnik, Radosław Rakowski, Kacper Wróbel, Adrian Pętlak (Patryk Dębiński), Nahuel Aluhe Dovalo Villegas (Antoni Gołębiowski), Sebastian Misiak, Tomasz Markiewicz, Daniel Niemyjski, Kamil Dudkowski (Miguel Julio Leigner), Filippo Arrua (Michał Polakowski), Michał Gadomski, Kamil Zieliński (Kamil Miękus).

.