Porozmawiaj z burmistrzem

0
45

57178

W czerwcu, w wywiadzie udzielonym „Ziemi Sochaczewskiej” burmistrz Piotr Osiecki zapowiedział, że jesienią zaprosi mieszkańców na cykl otwartych spotkań, by porozmawiać o tym, czym żyje samorząd, nad czym pracuje, jakie podejmuje decyzje.

Znamy już dokładny harmonogram tych spotkań. Rozpoczną się one 19 października, a zakończą dziesięć dni później. Burmistrz spotka się z mieszkańcami wszystkich dzielnic.

Tematów do rozmowy z pewnością nie zabraknie. Ratusz pracuje właśnie nad nową Strategią Rozwoju Miasta i Programem Rewitalizacji, a głoś mieszkańców i ich uwagi są niezwykle cenne przy opracowaniu takich wieloletnich, strategicznych planów miasta. We wrześniu pod obrady Rady Miejskiej trafiły dwa ważne programy ulg i zniżek, z których już od stycznia będą mogli korzystać mieszkańcy Sochaczewa oraz honorowi krwiodawcy. Ruszyły prace nad budżetem miasta na 2016 rok, a w ostatnią fazę weszła tegoroczna edycja programu „Drogi zamiast błota”. Październikowy cykl spotkań pozwoli też podsumować pierwszy rok pracy burmistrza i radnych w tej kadencji samorządu.

Urząd Miasta Sochaczew