Porsche Carrera kontra Ford Transit Connect

9 września, kilka minut po godzinie 11, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na obwodnicy Sochaczewa, na wysokości ul. 15 sierpnia. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodów osobowych Ford Transit Connect oraz Porsche Carrera. Samochody stały na pasach wjazdowym i zjazdowym z obwodnicy, a droga była całkowicie zablokowana. Trzy osoby podróżujące pojazdami pozostawały wewnątrz, przytomne. Kierowcy obu aut mieli widoczne obrażenia głowy, zaś pasażerka nie uskarżała się na żadne dolegliwości.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy do chwili przekazania zespołom ratownictwa medycznego, odłączeniu akumulatorów oraz sorpcji rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych. Miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji.

Działania prowadzone przez 6 strażaków zakończono o godzinie 12:41.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: ogn. R. Rutkowski