Poważnie zagrożony jest termin wyborów

0
32

Jak Okręgowe Komisje Wyborcze postępują z KWW Koalicja Bezpartyjnych i Samorządowców

❗Jako komitet złożyliśmy wnioski rejestrujące listy kandydatów do Sejmu w całym kraju, w tym w 24 okręgach wraz z podpisami popierającymi naszych kandydatów i w 17 okręgach listy kandydatów bez podpisów, które zgodnie z artykułem 210 par. 2 Kodeksu Wyborczego będą zarejestrowane w momencie rejestracji minimum 21 okręgów z listami poparcia.

❗W tym momencie pozytywnie zarejestrowanych jest 17 okręgów, w pięciu przypadkach OKW zakwestionowała część podpisów, a los dwóch list wciąż nie jest znany bowiem komisje nie podjęły żadnej uchwały. Zgodnie z prawem miały na to trzy dni, więc termin nie został dochowany.
W trybie natychmiastowym nasi pełnomocnicy złożyli odwołania do PKW (okręg wyborczy Piotrków Trybunalski oraz Warszawa), a następne złożone zostaną w tym tygodniu.

❗Sytuacja z ponowną weryfikacją podpisów, przeprowadzaną bez wiedzy naszych pełnomocników, jest kuriozalna i daje nam solidne podstawy, by w trybie wyborczym złożyć skargę do Sądu Najwyższego. Jeżeli wszelkie postępowania nie zakończą się przed 13 września, poważnie zagrożony jest termin wyborów.