Powiat sochaczewski od soboty w czerwonej strefie

0
71

Cała Polska od jutra, tj. od soboty 24 października staje się czerwoną strefą. Powiat sochaczewski przechodzi z żółtej do czerwonej, zgodnie z wytycznymi rządu. Oznacza to zamknięte bary i restauracje, starsze roczniki szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną, a osoby do 16. roku życia nie mogą wychodzić z domu przez część dnia – to niektóre z obostrzeń w walce z koronawirusem, o których poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Wszystkie szkoły podstawowe od IV do VIII klasy przechodzą na naukę zdalną. W godz. od 8.00 do 16.00 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie będą mogły same wychodzić z domu, tylko pod opieką dorosłego.

Obiekty gastronomiczne jak bary i restauracje, będą mogły działać tylko na wynos. Jest to zaplanowane na dwa tygodnie, ale możemy to przedłużyć.

Premier ogłosił zakaz spotkań i aktywności w grupach powyżej pięciu osób. Wyjątkiem są ci, którzy mieszkają razem i ci, którzy spotykają się w celach zawodowych.

Morawiecki poprosił seniorów powyżej 70. roku życia o to, by w miarę możliwości nie wychodzili z domu.

Po raz kolejny podkreślił w swym wystąpieniu premier, iż kluczowe są zasady: dezynfekcja, powszechne noszenie maseczek, wietrzenie pomieszczeń.

opr. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Cała Polska w czerwonej strefie, kolejne zasady bezpieczeństwa oraz Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów