Powiat uchwycony w fotografii

0
108

Powiatowy konkurs fotograficzny „Najpiękniejsza jest moja mała Ojczyzna” organizowany w tym roku po raz jedenasty wyłonił 20 laureatów. To był wyjątkowy konkurs, bo wpłynęła rekordowa liczba zdjęć, ponad 180, tylko 4 nie spełniły wymogów konkursowych.

 Konkurs organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Powiatowy Zespół Edukacji, Kultury i Sportu, i skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku przewidywał 4 kategorie tematyczne: ciekawe krajobrazy i zjawiska przyrodnicze powiatu sochaczewskiego, sport w powiecie sochaczewskim, portrety, infrastruktura publiczna w powiecie sochaczewskim. Komisja konkursowa podkreśliła, iż w przyszłym roku nazwy kategorii ulegną nieznacznej zmianie, jak choćby – portrety – zostaną podzielone na osoby i zwierzęta, będzie też nowa kategoria – wydarzenia.

A w tej edycji udział 53 uczniów, w tym 45 uczniów ze szkół gimnazjalnych i 8 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, z 3 szkół ponadgimnazjalnych i 5 gimnazjów. (ZSO, ZS RCKU, ZS CKP) oraz (Gim Nr 1 Sochaczew, Gim. Wymysłów, Gim Kąty, Gim Powiatowe, Gim Iłów).

Nadesłano 184 prace, w tym 153 ze szkół gimnazjalnych i 31 z ponadgimnazjalnych. 4 prace nie zostały dopuszczone do konkurs ze względu na zbyt mały format. Ponadto, komisja w kilku przypadkach, zmieniła kategorie nadesłanych prac.

W kategorii „ciekawe krajobrazy i zjawiska przyrodnicze powiatu sochaczewskiego” wpłynęło 140 prac, w kategorii „sport w powiecie sochaczewskim” – 9 zdjęć, w kategorii „portrety” – 19 prac a w kategorii „infrastruktura publiczna w powiecie sochaczewskim” nadesłano 16 fotografii.

Komisja konkursowa obradowała w składzie: Anna Syperek – Powiatowy Zespół Edukacji, Kultury i Sportu, Elżbieta Szczypińska – kierownik Pedagogiczne Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie filia w Sochaczewie i Tomasz Ertman – dziennikarz, fotograf, nauczyciel.

Nagrody w konkursie młodym fotografom wręczał Tadeusz Głuchowski, wicestarosta, Adam Radożycki, dyrektor PZEKiS oraz juror Tomasz Ertman.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia będzie można oglądać na stronie internetowej Starostwa www.powiatsochaczew.pl, na profilu facebook urzędu. Będą też wykorzystywane w materiałach i publikacjach promocyjnych.

wyniki

W kategorii „ciekawe krajobrazy i zjawiska przyrodnicze powiatu sochaczewskiego”:

I – Kuba Krzemiński – Gimnazjum w Iłowie

I – Agata Znajdek – ZS CKP

I – Jagoda Dubielecka – LO w ZSO

I – Piotr Gierałtowski – ZSO – Gimnazjum Powiatowe w Sochaczewie

Wyróżnienia: Andrzej Wachowski – ZS RCKU, Emil Misiak – Gimnazjum w Wymysłowie, Weronika Reszczyńska – ZS CKP, Marta Burzyńska – ZS RCKU

 

W kategorii „sport w powiecie sochaczewskim”:

I – Klaudia Wesołowska – Gimnazjum w Wymysłowie (z krajobrazu na sport)

II – Marta Burzyńska – ZS RCKU

II – Paulina Targaszewska – Gimnazjum Powiatowe w Sochaczewie

 

W kategorii „portrety”:

I – Konrad Tomasik – ZS RCKU

II – Weronika Żakowska – Gimnazjum w Wymysłowie

III – Agata Bogiel – Gimnazjum w Iłowie

Wyróżnienia: Klaudia Wesołowska – Gimnazjum w Wymysłowie

 

W kategorii „infrastruktura publiczna w powiecie sochaczewskim”:

I – Ilona Adamska – Gimnazjum Nr 1 Sochaczew

II – Katarzyna Majorek – Gimnazjum Nr 1 Sochaczew

Wyróżnienia: Ewa Grzegorzewska – Gimnazjum Nr 1 Sochaczew, Paulina Cłapińska – ZS Gimnazjum w Kątach, Magdalena Barlak – Gimnazjum Powiatowe w Sochaczewie – ZSO.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie