Pożar przy Okrzei – jedna osoba w stanie krytycznym

0
99

Wczoraj po godzinie 13.00 nasi strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Okrzei. Zgłaszający poinformował o dwóch mężczyznach wymagających natychmiastowej ewakuacji.

Kiedy zastępy strażaków dojechały na miejsce, jeden z poszkodowanych znajdował się na balkonie płonącego budynku. Został natychmiast ewakuowany i potwierdził, że w środku znajduje się jeszcze jedna poszkodowana osoba. Strażacy natychmiast przystąpili do przeszukiwania objętego pożarem obiektu.

Kiedy dojechaliśmy na miejsce pożar był już mocno zaawansowany – mówi oficer prasowy KP PSP w Sochaczewie kpt. Rafal Krupa. – Z okien wydobywały się płomienie. Zadymienie było przy tym znaczne.

Mimo trudnych warunków strażacy odnaleźli drugiego z poszkodowanych mężczyzn i ewakuowali go na zewnątrz. Obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego przystąpił do jego resuscytacji. Poszkodowany w stanie krytycznym trafił do szpitala.

W akcji gaśniczej brało udział 6 zastępów strażaków, m.in. z OSP Paprotnia i OSP Niepokalanów. Ogień udało się opanować po blisko dwóch godzinach akcji gaśniczej. (seb)

Fot: OSP Paprotnia, OSP Antoniew

.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*