Pożary

Pożar w mieszkaniu budynku wielorodzinnego przy ul. Słowackiego

24 czerwca, o godzinie 10:42, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu budynku wielorodzinnego przy ul. Słowackiego. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze oraz podnośnik hydrauliczny z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Po dojeździe zastano zadymienie wydobywające się z okien mieszkania na parterze 3-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Osoba przebywająca w mieszkaniu po zauważeniu oznak pożaru opuściła je przed przybyciem zastępów straży pożarnej. W toku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że pożar powstał w pomieszczeniu kuchennym.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do lokalu oraz wprowadzeniu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu. Spalone wyposażenie dogaszono po usunięciu na zewnątrz budynku. Po oddymieniu i przewietrzeniu klatki schodowej oraz lokalu przeprowadzono pomiary detektorem wielogazowym na obecność tlenku węgla, a miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną.

Działania prowadzone przez 9 strażaków zakończono o godzinie 11:15.

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. T. Fijołek

.

.

Pożar w pomieszczeniu gospodarczym budynku w Paprotni

24 czerwca, o godzinie 11:40, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ul. Sochaczewskiej w Paprotni. Na miejsce zadysponowany został ciężki zastęp gaśniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Paprotni i Niepokalanowie.

Po dojeździe stwierdzono, że doszło do pożaru skrzynki elektrycznej w pomieszczeniu gospodarczym będącym zapleczem sklepu. Wewnątrz panowało intensywne zadymienie.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru przy pomocy gaśnicy proszkowej. Na miejsce zdarzenia przybyło pogotowie energetyczne, które odłączyło dopływ prądu do budynku. Dokonano rozbiórki części ściany wokół licznika, a pomieszczenie oddymiono grawitacyjnie. Miejsce pożaru sprawdzono detektorem prądu zmiennego oraz kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożenia.

Działania prowadzone przez 4 strażaków PSP i 12 strażaków OSP zakończono o godzinie 12:22.

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. T. Fijołek (1), OSP Paprotnia (2)

.