Poznaliśmy nazwiska laureatów

0
55

W szkole muzycznej trwa właśnie koncert laureatów Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Mazowsze Chopina. Wzięło w nim udział 52 młodych pianistów z 25 szkół z Polski oraz Manchesteru w Wielkiej Brytanii. Dziś jury, pod przewodnictwem Jana Kadłubiskiego, ogłosiło wyniki dwudniowej rywalizacji. Nagrody trafiły m.in do uczniów ze szkół muzycznych w Warszawie, Elblągu, Żyrardowie i oczywiście Sochaczewie.

Nagrody wręczali członkowie jury, wiceburmistrz Dariusz Dobrowolski, wiceprzewodniczący rady miasta Arkadiusz Karaś i wicestarosta Tadeusz Głuchowski.

Wiceburmistrz Dariusz Dobrowolski pogratulował nie tylko narodzonym, ale wszystkim uczestnikom festiwalu i jak podkreślił, jest dumny, że samorząd miasta został głównym organizatorem tegorocznej edycji tego wydarzenia. Zapewnił, że w rocznym kalendarzu imprez kulturalnych pierwsze miejsce zajmuje właśnie festiwal pianistyczny.

Co roku jeden uczeń PSM w Sochaczewie, który został przez jury oceniony najwyżej, otrzymuje Stypendium Starosty Sochaczewskiego. W tym roku stypendium otrzymała, kolejny już raz, Natalia Donat.

.