Pozostały trzy kolejki ALPS

0
17

Powoli dobiega końca runda zasadnicza XXV edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Niestety, wszystko wskazuje, że w walce o medale nie weźmie udziału żadna z sochaczewskich drużyn. Lider ALPS – drużyna UKS Siatkarz Stare Babice, ma już wystarczającą przewagę punktów, aby cieszyć się triumfem w rundzie zasadniczej.

W pierwszym meczu 14. kolejki zespół ze Starych Babic z łatwością pokonał drużynę sochaczewskiego Volleya. Kolejne dwa spotkania kończyły się dopiero po tie-breakach. Z perspektywy układu tabeli, faworyci polegli. „Wolne Elektrony” pokonały zespół z Płocka, a sochaczewscy „Ogrodnicy” ekipę z Wyszogrodu. Ostatnie zaplanowane spotkanie nie odbyło się. Zespół Volley Team Zjednoczeni Bulkowo nie stawił się w minimalnym składzie umożliwiającym rozegranie meczu. Sędzia zawodów Daniel Gruszczyński przyznał zwycięstwo walkowerem drużynie Teresina.

W minioną niedzielę, 24 lutego, w hali przy ul. Chopina siatkarze rozegrali 15. kolejkę. W pierwszym meczu, choć „Wolne Elektrony” prowadziły po dwóch setach z Teresinem, pozwolili sobie na zwolnienie gry. Rywale doprowadzili do wyrównania. „Wolne Elektrony” ostatecznie rozstrzygnęły na swoją korzyść losy tego meczu w tie-breaku. Drugi mecz – derby Sochaczewa – wygrali „Ogrodnicy” 3:1. Podobnie, po czterech patiach, Volley Team Płock pokonał Piasta Feliksów. W ostatnim spotkaniu Stare Babice, bez staraty seta, wygrały ze Zjednocznymi Bulkowo.  Zawody sędziował Piotr Kosiacki.

Z dziewięciu drużyn uczestniczących w rozgrywkach po raz pierwszy w fazie play-off zagra osiem zespołów. Pierwsza czwórka zagra tak jak w poprzednich latach systemem 1–4, 2–3, zaś drużyny z miejsc 5–8 systemem 5–8, 6–7. Mecze i rewanże rozegrane zostaną w weekend 30-31 marca, od godz. 10.00. Zwycięzcy pierwszej fazy play – off z pierwszej czwórki zagrają o miejsce pierwsze, przegrani o trzecie, a z drugiej części tabeli o miejsce piąte a przegrani o siódme. Spotkania te rozegrane zostaną 6 i 7 kwietnia, od godz. 10.00.
Zmienione w tym sezonie zostały zasady rozstrzygnięcia zwycięstwa w dwumeczu. O zwycięstwie decydować będą w pierwszej kolejności oczywiście punkty meczowe, ale gdy będzie remis, rozegrany zostanie dodatkowy set do 25 punktów.
Wszyscy zawodnicy biorący udział w tegorocznych rozgrywkach ALPS otrzymają pamiątkowe koszulki z okazji jubileuszu XXV-lecia rozgrywek.

Wyniki

XIV kolejka (17.02)

Volley Sochaczew – UKS Siatkarz Stare Babice 0:3 (23:25, 16:25, 17:25)

MVP: Marcin Jakubowski (UKS Siatkarz Stare Babice)

Wolne Elektrony – Volley Team Płock 3:2 (25:15, 25:23, 22:25, 22:25, 15:5)

MVP: Mateusz Antoszewski (Wolne Elektrony)

SRS Most Wyszogród – ZSR CKU Sochaczew 2:3 (30:28, 21:25, 25:21, 21:25, 11:15)

MVP: Wojciech Socha (ZSR CKU Sochaczew)

Volley Team Zjednoczeni Bulkowo – Teresin 0:3 – walkower

XV kolejka (24.02)

Teresin – Wolne Elektrony 2:3 (22:25, 19:25, 25:17, 25:23, 11:15)

MVP: Damian Szachowicz (Wolne Elektrony)

ZSR CKU Sochaczew – Volley Sochaczew 3:1 (25:22, 25:23, 20:25, 25:19)

MVP: Łukasz Smędowski (ZSR CKU Sochaczew)

Volley Team Płock – KS Piast Feliksów 3:1 (20:25, 25:20, 25:14, 25:13)

MVP: Piotr Domański (Volley Team Płock)

UKS Siatkarz Stare Babice – Volley Team Zjednoczeni Bulkowo 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)

MVP: Paweł Zackiewicz (UKS Siatkarz Stare Babice)