Premierowy występ – już w niedzielę

0
69

W październiku odbył się nabór do Sochaczewskiej Orkiestry Akordeonowej, nowego projektu muzycznego prowadzonego przez SCK, wspieranego przez Wydział Kultury, Turystyki i Promocji UM. Przez dwa miesiące muzycy intensywnie przygotowywali się do pierwszego koncertu, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę!

Orkiestrą akordeonistów kieruje Ludwik Skrzypek, który od wielu lat pracuje w sochaczewskiej szkole muzycznej. Jest on także jednym z inicjatorów i twórców corocznego Festiwalu Muzyki Akordeonowej „Musica Espressiva” im. prof. Jerzego Jurka, który w maju przyszłego roku będzie miał już siódmą edycję.

Muzycy, którzy kilka tygodni trenowali pod okiem Ludwika Skrzypka, wystąpią o 15.30 w patio kramnic. Na pierwszy występ przygotowali specjalny, świąteczny program. Warto przyjść i posłuchać, do czego gorąco zachęcamy.

Warto nadmienić, że zainteresowani nadal mogą dołączyć do zespołu. Muzycy spotykają się w czwartki, w klubie Kontrast, w godzinach 18.00 – 20.00  w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie. Przynależność do orkiestry to szansa na wspólne muzykowanie, koncerty, obcowanie ze sztuką. To propozycja m.in. dla absolwentów szkół muzycznych, którzy po skończeniu nauki chcą dalej zgłębiać grę na instrumencie i grać własnej przyjemności.