Prezes odchodzi z Bzury

0
20

Jak poinformowali przedstawiciele Klubu Sportowego Bzura Chodaków w czwartek 19 listopada odbyło się posiedzenie zarządu oraz wewnętrzne spotkanie klubowe, podczas których prezes KSB Michał Felczak złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

Przypomnijmy, że Michał Felczak z chodakowskim klubem piłkarskim związany był 2,5 roku. W 2017 roku wspólnie z Łukaszem Bartczakiem, Marcinem Komorowskim oraz innymi aktywnymi działaczami biało-zielonych zdołali uratować klub przed upadkiem. Występujący wcześniej na poziomie IV ligi zespół został wycofany z rozgrywek przez poprzedni zarząd klubu, którego prezesem był Paweł Trafalski. Seniorska piłka zniknęła z Chodakowa na kilka miesięcy. Wywołało to sprzeciw kibiców, zawodników czy środowiska działaczy zgromadzonych wokół Bzury. Postanowili wziąć sprawy we własne ręce. Powołali nowy zarząd. Pierwsza drużyna ponownie została zgłoszona do rozgrywek ligowych w Płockim Okręgowym Związku Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019. Biało-zieloni musieli jednak zaczynać o dwie klasy niżej. Na przestrzeni dwóch lat klub pod wodzą nowego zarządu zdołał dwukrotnie awansować. Zdobył mistrzostwo A-klasy, a rok później rozegrał dobry sezon w lidze okręgowej. Aktualnie Bzura jest na półmetku sezonu w IV lidze mazowieckiej, w której nie radzi sobie zbyt dobrze, zajmując czwarte od końca, 11 miejsce w tabeli.

Jak tłumaczy Michał Felczak – głównym powodem rezygnacji są sprawy rodzinne i zawodowe, które uniemożliwiają mu łączenie ich z funkcją prezesa. Do czasu walnego zgromadzenia stowarzyszenia KSB i wyboru nowego prezesa zarządu, sprawami administracyjnymi zajmować się będą wiceprezes Łukasz Bartczak oraz Marcin Komorowski. Trenerem pierwszego zespołu pozostaje Paweł Rzymowski.