Projekt Lady

Strój zawsze powinien być dopasowany do okoliczności. Inaczej bowiem będziemy ubrani w czasie weekendu, na wycieczce, a inaczej w biurze, na spotkaniu towarzyskim czy oficjalnym przyjęciu. Także pora dnia i roku decyduje o naszym wyglądzie.

„Kulturę wybieram więc stosownie się ubieram”- tak zatytułowano ośrodkowy pokaz mody, który odbył się w naszym Ośrodku (MOW Załusków) 19 maja. Pokaz poprzedził wykład o dobrych manierach przygotowany przez wychowanki.

Dziewczęta musiały zmierzyć się z zadaniem polegającym na zaprezentowaniu stroju do wylosowanej wcześniej okoliczności: imieniny u cioci, przyjęcie weselne, rozmowa o prace, dyskoteka, wyjście do teatru.

Stosowność stroju, makijażu oraz fryzury do wylosowanej okoliczności oceniało specjalnie powołane jury:

I miejsce zajęła grupa V

II miejsce zajęła grupa III

III miejsce zajęła grupa IV

Podsumowaniem spotkanie było ogłoszenie wyników na „Damę miesiąca”, którą została wychowanka grupy V Elżbieta Pietraszewska.

Ponownie starałyśmy się uświadomić dziewczętom, jak ważne jest właściwe zachowanie i w jaki sposób oddziałuje ono na nasze relacje z otoczeniem oraz dowieść, w jakim stopniu znajomość zasad kultury i savoir – vivre pomaga i ułatwia życie, przełamuje niepewność, pomaga odnaleźć się w wielu sytuacjach.

R. Załuga, J. Ziółkowska, A. Stenborowska

.