Promyk Nowa Sucha. Bzura się odradza

0
33

W meczu kontrolnym Seniorów Bzura Chodaków wygrała z Promykiem Nowa Sucha 2:1 (2:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Marcin Gajda.

Był to pojedynek na swój sposób wyjątkowy głównie ze względu na naszego przeciwnika. Nasz zespół pierwszy trening po przerwie letniej odbył w czwartek i drugą jednostką treningową był ów sparing. Część graczy jeszcze się urlopuje, stąd też skorzystaliśmy z możliwości powołania do składu Juniorów naszego Klubu. Inna sytuacja dotyczyła Bzury. Chodakowski zespół po ogromnych zawirowaniach wraca na piłkarską mapę po roku przerwy. Po dwóch tygodniach treningów nadszedł dla nich czas na pierwszy sparing. Dzięki temu po 12 miesiącach piłka seniorska powróciła na stadion przy ulicy Chopina w Sochaczewie. Po licznie zgromadzonej publiczności widać było, że to wyczekiwany moment. Mimo oczekiwań widzów spotkanie początkowo było dość spokojne, ale w miarę upływu czasu to gospodarze zaczęli stwarzać okazje bramkowe. Przyniosło im to zresztą bramkę, gdyż po prostopadłym zagraniu gracz Bzury stanął oko w oko z naszym bramkarzem i wyprowadził rywali na prowadzenie. Chodakowski zespół absolutnie się tym nie zadowolił i jeszcze przed przerwą zmienił rezultat na 2:0. Tym razem skrzydłowy przeciwnika wykorzystał dogranie wzdłuż bramki i z najbliższej odległości wpisał się na listę strzelców. Przed zmianą stron nie mieliśmy za wiele do powiedzenia w ataku, ale druga połowa wyglądała już lepiej w naszym wykonaniu. Pierwotnie to Bzura miała więcej do powiedzenia, ale w kolejnych minutach jakby opadła z sił. Potrafiliśmy wtedy stworzyć kilka groźnych okazji, a najlepsza powstała, gdy w polu karnym sfaulowany został Rafał Muras. Do jedenastki podszedł Marcin Gajda i zdobył kontaktowego gola. Wtedy wyraźnie nabraliśmy ochoty na odwrócenie losów rywalizacji. Świetnym dryblingiem popisał się Piotr Stobiecki i po minięciu obrońcy dograł z niepilnowanego Łukasza Pacholskiego. Niestety nasz skrzydłowy przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. To była nasza najlepsza okazja, ale ostatecznie byliśmy za mało skuteczni i musieliśmy pogodzić się z porażką. Teraz wracamy do treningów i spokojnie przygotowujemy się do ligi, natomiast Bzura Chodaków po roku przerwy ponownie ma drużynę Seniorów, a kibice ponownie mogą cieszyć się z wygranych.

Wystąpiliśmy w składzie: Zawodnik testowany 1, Karol Drązikowski, Jakub Felczyński, Marcin Gajda, Łukasz Pacholski, Rafał Muras, Damian Chełmiński, Dawid Stypuła, Maciej Nowicki, Piotr Stobiecki i Rafał Dalke. Grali także: Damian Kaczor oraz Mariusz Mikulski.