Promyk Nowa Sucha. Kolejny słabszy mecz Seniorów

0
28

Szopen Sanniki

W meczu kontrolnym Seniorów Promyk Nowa Sucha wygrał z Szopenem Sanniki 3:1 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Paweł Zienkiewicz x2 i Adam Barcikowski.

 

Po słabszym występie ze Stegnami Wyszogród liczyliśmy, że powrócimy do dobrej gry. Od pierwszego gwizdka jednak nic takiego nie nastąpiło. To gracze z Sannik byli szybsi, zwinniejsi i lepiej operowali piłką. Efektem tego była bramka zdobyta po uprzednim wyrzucie z autu. Niepilnowany gracz Szopena znalazł się w pobliżu naszej bramki, trącił futbolówkę i musieliśmy gonić wynik. Nasza gra jednak się nie układała, a jeśli mieliśmy szukać składnych opcji to tylko po stronie gości. Podsumowując, nieudane 45 minut zakończyliśmy przegrywając tylko jednym golem. Liczyliśmy na poprawę po zmianie stron i nadzieję dał Paweł Zienkiewicz, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska. Niestety dalej nie potrafiliśmy skonstruować ładnej dla oka akcji, a przeciwnicy z kolei mieli szansę na ponowne prowadzenie. Z rzutu karnego uderzał gracz rywali, ale po raz kolejny w tym okresie przygotowawczym „jedenastkę” obronił „Zawodnik testowany 5”. Można było przypuszczać, że szczęście będzie teraz po naszej stronie i co ciekawe piłka po strzale Adama Barcikowskiego odbiła się od piłkarza gości. Zmyliła tym golkipera rywali i to my objęliśmy prowadzenie. Powoli zaczynaliśmy przejmować inicjatywę i udokumentowaliśmy to golem Pawła Zienkiewicza. 3:1 dało pewien komfort dzięki któremu udało się utrzymać korzystny rezultat, ale nie ma się co oszukiwać, że do ligi pozostało już bardzo mało czasu, a my dalej szukamy formy. Oby ostatni sparing przyniósł odpowiedzi na wiele pytań…

Wystąpiliśmy w składzie: Zawodnik testowany 5, Dominik Popławski, Sławomir Kuczek, Zawodnik testowany 6, Karol Drązikowski (Filip Orłowski), Zawodnik testowany 8, Adam Barcikowski, Zawodnik testowany 2, Maciej Nowicki (Kamil Marcinkowski), Michał Maciak i Paweł Zienkiewicz.

Karol Drązikowski