Promyk Nowa Sucha. Laktoza pokonana

0
23

W meczu kontrolnym Seniorów Promyk Nowa Sucha wygrał z Laktozą Łyszkowice 5:1 (2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Aleksander Psiuk, Marcin Nowak, Rafał Dalke, Marcin Jaworski i Artur Rogala.

Tydzień temu zwyciężyliśmy 5:2 więc chcieliśmy podtrzymać dobry bilans i w dobrych nastrojach przystąpiliśmy do kolejnego pojedynku. W początkowych fragmentach próbowaliśmy zepchnąć Laktozę do defensywy, ale bramki nie udało zdobyć się z akcji. Na skuteczny strzał musieliśmy poczekać do rzutu rożnego. Futbolówka mijała kolejnych graczy aż dopadł do niej Aleksander Psiuk i wyprowadził Promyk na prowadzenie. Dało nam to trochę spokoju, ale pozwoliło też na odrobinę nonszalancji, gdy na uderzenie z dystansu zdecydował się Marcin Nowak. Strzał okazał się mocny i niezwykle precyzyjny przez co bramkarz rywali nie poradził sobie z obroną i prowadziliśmy już 2:0. Nie udało nam się jednak utrzymać przewagi do przerwy, gdyż przeciwnik zdobył kontaktowego gola, co zapowiadało emocjonujące drugie czterdzieści pięć minut. Tak się jednak nie stało, ponieważ po zmianie stron do siatki trafiał już tylko zespół z Nowej Suchej. Strzelanie rozpoczął Rafał Dalke wykorzystując prostopadłe zagranie od Michała Maciaka. Następnie mieliśmy rzut karny, który wykorzystał Marcin Jaworski, a strzelanie zakończył Artur Rogala. Tu z kolei asystę na swoje konto zapisał Rafał Dalke, który odebrał futbolówkę obrońcy i dograł do stojącego samotnie naprzeciw bramki napastnika Promyka. W ten sposób odnosimy drugie przekonujące zwycięstwo w okresie przygotowawczym i z zaciekawieniem czekamy na kolejne mecze kontrolne.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomniej Siekiera, Hubert Kowalski, Marcin Jaworski, Jakub Teodorowicz, Łukasz Pacholski, Michał Maciak, Marcin Nowak, Damian Chełmiński, Maciej Nowicki, Aleksander Psiuk i Artur Rogala. Grali także: Karol Drązikowski, Rafał Dalke, Andrzej Leszczyński, Paweł Księżak, Arkadiusz Cieślak oraz Michał Dobkiewicz.

Karol Drązikowski