25

Juniorzy już punktują

Promyk Nowa SuchaPromyk Nowa Sucha – Orzeł Kampinosorzeł kampinos

2 – 1

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Starszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Orłem Kampinos 2:1 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Radosław Sokołowski  i Dawid Grochowski.

Nasi Juniorzy ligę rozpoczęli w najgorszy z możliwych sposobów. W pierwszej kolejce wysoko przegrali z Warszawską Akademią Piłki Nożnej i zajmowali ostatnią pozycję w tabeli. Podobny scenariusz spotkał jednak Orła Kampinos. W następnym terminie, gdy Promyk pauzował oni także musieli uznać wyższość WAPN. W tej sytuacji w Nowej Suchej spotkały się dwie ekipy mające do udowodnienia, że w piłkę grać potrafią. Spotkanie rozpoczęliśmy dosyć dobrze. Aktywny był Radosław Sokołowski, choć przy pierwszej próbie uderzył zbyt lekko i obrońcom udało się zaasekurować bramkarza. Za drugim razem poszło mu już lepiej i wyszliśmy na prowadzenie. Rywale nie zamierzali jednak się poddawać i po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego nasz bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki. Do przerwy mieliśmy więc remis i sprawa ostatecznego rozstrzygnięcia pozostawała otwarta. W drugą część pojedynku lepiej weszli goście. Stworzyli sobie dwie doskonałe okazje, ale kapitalnymi interwencjami popisywał się Krystian Centkowski. Kwintesencją formy naszego bramkarza był obroniony rzut karny. Z wszystkim trzech prób wyszedł zwycięsko i dalej utrzymywaliśmy remis. Nieskuteczność zemściła się na przeciwniku w końcówce. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Dawid Grochowski i zdobywając gola zapewnił Promykowi trzy punkty.

Wystąpiliśmy w składzie: Krystian Centkowski, Adrian Centkowski, Bartłomiej Stypuła, Dawid Grochowski, Michał Nowakowski (Bartłomiej Siekiera), Michał Kaźmierczak, Daniel Białczak, Karol Kaźmierczak, Bartosz Kaczor, Mateusz Rutecki i Radosław Sokołowski (Jarosław Pensiek).

3 – 1

W meczu Warszawskiej Ligi Okręgowej Promyk Nowa Sucha wygrał z FC Lesznowola 3:1 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Artur Rogala (14′) i Piotr Kamiński (75′ i 80′). Bramka dla gości padła w 13 minucie.

Żółte kartki Promyka: brak. Widzów 75.

Po pierwszych czterech niepowodzeniach motywacja na piąty mecz było bardzo duża. Na zbiórce stawiło się 22 zawodników i trenera czekał trudny wybór nie tylko dotyczący podstawowej jedenastki, ale także kto nie zmieści się w kadrze meczowej. Dotychczas nie wszystko wychodziło nam tak jak należy i można było się spodziewać innych niż zwykle rozwiązań. Tak oto w podstawowym składzie znaleźli się powracający po kontuzji Marcin Nowak oraz Artur Rogala. Od początku ruszyliśmy na przeciwnika, a przyświecała nam jedna myśl. KS Teresin był do ogrania, Okęcie Warszawa tym bardziej, a po pierwszych minutach pojedynku z FC Lesznowola mogliśmy śmiało stwierdzić, że jak nie teraz to kiedy. Częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, nie pozwalaliśmy na zbyt wiele rywalom, a sami byliśmy groźni pod bramką gości. W 13 minucie powrócił jednak koszmar z poprzednich pojedynków. Z pozoru niegroźna sytuacja będąca pod kontrolą naszych obrońców i bramkarza zakończyła się… strzałem do pustej bramki zawodnika z Lesznowoli. Wtedy mogło pojawić się zwątpienie, że jak byśmy nie grali to i tak będziemy tracić głupie bramki i przegrywać mecze. Na szczęście minutę później udało się odczarować tę „klątwę” i po dograniu z lewej strony Artur Rogala doprowadził do wyrównania. Ten sam zawodnik w pierwszej części meczu mógł nawet skompletować hat-tricka, ale skuteczność jak na razie jest naszym dużym problemem. Wszystko miało się jednak zmienić po przerwie. Goście właściwie nie mieli pomysłu na sforsowanie naszej defensywy, ale Promyk także „bił głową w mur”. Czasami do szczęścia czy też długo oczekiwanego przełamania potrzeba niewiele. Chyba po raz pierwszy w tym sezonie głośnym dopingiem wsparli naszych piłkarzy kibice, którzy wspaniale nieśli nas do awansu do Ligi Okręgowej. Efekt? Minutę później Promyk za sprawą Piotra Kamińskiego wyszedł na prowadzenie. Wtedy już nie było złudzeń. Trybuny niosły nas do zwycięstwa, a piłkarze odrzucili strach przed rywalizacją w wyższej klasie rozgrywkowej. Pięć minut później ten sam napastnik podwyższył na 3:1 i pozostało „dowieść” wynik do końca. Tak też się stało i po raz pierwszy możemy się cieszyć z trzech punktów w Lidze Okręgowej. Chcemy jednak więcej 😉

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Dominik Popławski, Marek Simiński, Marcin Jaworski (72′ Sławomir Kuczek), Michał Maciak, Robert Dąbrowski, Marcin Nowak (62′ Piotr Kamiński), Kamil Marcinkowski (88′ Łukasz Pacholski), Adrian Chałubek, Artur Rogala (67′ Paweł Zienkiewicz) i Lukasz Piórkowski.

6 – 4

W meczu II Warszawskiej Ligi Orlików LKS Chlebnia wygrał z Promykiem Nowa Sucha 6:4 (0:1, 4:1, 2:1, 0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Mateusz Łukawski, Bartosz Figat, Igor Kowalski i Bartosz Bernaszuk.

Poprzedni sezon obie ekipy kończyły w odmiennych nastrojach. Nasi piłkarze spadli do niższej ligi, natomiast rywale awansowali. Zresztą do II Ligi trafili nie przypadkowo, ponieważ drużyna ta w ostatnim roku zaliczyła dwa awanse deklasując pozostałe zespoły. Nic więc dziwnego, że czuli się bardzo mocni i nie wyobrażali sobie innego scenariusza jak wysokie zwycięstwo. Zaczęło się jednak trochę inaczej. To Promyk za sprawą Mateusza Łukawskiego wyszedł na prowadzenie i utrzymał je do końca pierwszej kwarty. Niestety w drugiej odsłonie gospodarze mocniej na nas ruszyli czego efektem była wyrównująca bramka. Nie było jednak tak strasznie gdyż dwie minuty później debiutujący w Promyku Bartosz Figat trafił do siatki i ponownie mieliśmy przewagę. Szkoda tylko, że szybko stopniała, ponieważ w kolejnych dziesięciu minutach zrobiło się 4:2 dla LKS Chlebnia. Rywale poczuli, że są blisko wygranej i kontynuowali swój marsz po zwycięstwo. W trzeciej kwarcie zdobyli jeszcze dwie bramki i stało się jasne, że ciężko będzie odwrócić losy rywalizacji. Nie oznaczało to jednak, że nie walczyliśmy. Jeszcze w tej samej części gry Igor Kowalski zmusił bramkarza gospodarzy, aby po raz trzeci wyciągał piłkę z bramki, a w ostatnich 15 minutach jeszcze raz pokonaliśmy golkipera przeciwnika za sprawą Bartosza Bernaszuk. Tego dnia było nas stać tylko na tyle, ale niewątpliwie tanio skóry nie sprzedaliśmy i pokazaliśmy, że należy się z nami liczyć.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Paweł Rozmarynowski, Piotr Felczyński, Bartosz Szałaj, Wiktor Sot, Mateusz Łukawski i Igor Kowalski. Grali także: Nikolas Krzemiński, Bartosz Figat, Jacek Wyziński oraz Bartosz Bernaszuk.

Młodzicy po kolejny awans?

zaborowianka-zaborów                                                                 Promyk Nowa Sucha

Zaborowianka Zaborów – Promyk Nowa Sucha

1 – 7

W meczu V Warszawskiej Ligi Młodzików Zaborowianka Zaborów przegrała z Promykiem Nowa Sucha 1:7 (0:6). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Księżak x 4, Krystian Sobczak, Kacper Plichta i Oliwier Dąbrowski.

Poprzedni sezon zakończyliśmy spektakularnym awansem do V Ligi poprzez zainkasowanie kompletu punktów. Tak się złożyło, że wtedy, podobnie jak i teraz, rywalizację rozpoczynaliśmy od pojedynku z Zaborowianką Zaborów. Pierwszy mecz o punkty rozegrany pół roku temu zakończył się jednobramkowym zwycięstwem, ale dał początek świetnej passie. Jak się ostatecznie okazało historia zatoczyła koło, ponieważ ponownie zaczynamy od spotkania z tym samym przeciwnikiem. Wtedy wiele rzeczy było nowych, ale teraz też mamy sporo zmian, chociażby poprzez dwóch dodatkowych zawodników czy większe boisko. Nie sprawiło to jednak podopiecznym Krzysztofa Kaczora większego problemu. Już po pięciu minutach Krystian Sobczak zdobył premierową bramkę dając sygnał do ataku swoim kolegom. Jako pierwszy ów sygnał odebrał Maciej Księżak, który w ciągu trzech minut zdobył dwa gole i mieliśmy już 0:3. W tym momencie lekko zmniejszyliśmy obroty, ale wierni kibice dobrze wiedzieli, że Promyk tylko czeka, aby kontynuować swój marsz po wygraną. Przestój trwał 10 minut, ale po nim zanim się obejrzeliśmy to było już 6:0. Łupem brakowym podzielili się Kacper Plichta, Maciej Księżak i Oliwier Dąbrowski. Po zmianie stron nieco spuściliśmy z tonu, oddając też trochę pola Zaborowiance. Pozwoliło im to na zdobycie honorowej bramki, ale zanim to nastąpiło to trzy minuty wcześniej Maciej Księżak zdobył swojego czwartego gola. Mimo kilku okazji z obu stron wynik już nie uległ zmianie i ligową rywalizacje rozpoczynamy od wysokiego zwycięstwa. Nie mamy nic przeciwko, aby historia zatoczyła koło także z końcowym rozstrzygnięciem w ligowej tabeli, ale na nie będziemy musieli poczekać do listopada. Zespoły są już inne, ale z każdym przecież można powalczyć.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jan Kowalik, Jakub Szypszak, Bartosz Sokołowski, Maciej Księżak, Kacper Plichta, Łukasz Rogalski, Krystian Sobczak i Oliwier Dąbrowski. Grali także: Nikodem Strzelecki, Bartłomiej Pytkowski, Piotr Kuran oraz Patryk Woliński.

5 – 0

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Promyk Nowa Sucha wygrał z Partyzantem Leszno 5:0 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Adrian Jaworski x2, Damian Chełmiński, Jakub Felczyński i Kamil Kościug.

Trampkarze po dwóch zwycięstwach w ogóle nie zamierzają na tym poprzestawać i chcą wygrywać kolejne mecze. Tym razem rywal był dość trudny, ponieważ pojedynki z Partyzantem zawsze były zacięte. Trener Marcin Jaworski przygotował jednak tajną broń i bardzo duże spustoszenie w szeregach obronnych gości siały stałe fragmenty gry. Niestety zawodziła skuteczność i piłka albo lądowała na konstrukcji bramki albo obronną ręką wychodził golkiper z Leszna. Mimo wszystko otwarcie wyniku wisiało w powietrzu, a zapewnił je pod koniec pierwszej połowy Adrian Jaworski. Chcąc uspokoić sytuację, po przerwie musieliśmy jednak zdobywać kolejne gole. Podwyższyć rezultat udało się po rzucie rożnym, gdy najprzytomniej zachował się Damian Chełmiński i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Dało nam to spory komfort i pozwoliło na umiejętne kontrowanie zapędów przeciwnika. Przykładem tej formy ataku była kolejna bramka, gdy futbolówkę na lewym skrzydle otrzymał Adrian Jaworski i strzałem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi. W miarę upływu czasu, oczekiwane efekty zaczęły też przynosić rzuty rożne. Po jednym z takich pomysłowo rozegranych na 4:0 podwyższył Jakub Felczyński. Odebrało to wiarę w sukces Partyzantowi, ale nie zabrało ochoty na strzelanie goli Promykowi. W kolejnej akcji dalekim podaniem po przekątnej uruchomiony został Kamil Kościug i przerzucając piłkę nad wychodzącym bramkarzem ustalił wynik rywalizacji.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Kamil Kościug, Hubert Kowalski, Jakub Felczyński, Aleksander Psiuk, Hubert Mikulski, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Adrian Jaworski, Maciej Grochowski i Mateusz Mycka. Grali także: Kacper Drązikowski, Damian Kaczor, Mateusz Kukieła, Sebastian Siekielski, Paweł Piotrowski oraz Bartosz Jażdżyk.