Promyk Nowa Sucha. Nieudany występ w Godzianowie

0
34

W meczu kontrolnym Seniorów Pogoń Godzianów wygrała z Promykiem Nowa Sucha 4:2 (4:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Mateusz Figat i Rafał Dalke.

Po raz pierwszy w bieżącym okresie przygotowawczym mieliśmy okazję przenieść się ze sztucznej nawierzchni na naturalną i od samego początku mieliśmy ogromne problemy z grą w piłkę. Rywalom zupełnie to nie przeszkadzało coraz mocniej spychali nas do defensywy. W pierwszych fragmentach gospodarze najgroźniejsi byli po stałych fragmentach gry i tak rozpoczęli strzelanie. Najpierw do siatki trafili po rzucie rożnym, a następnie to my mieliśmy rzut rożny, ale wzorowo wyprowadzona kontra zakończyła się trafieniem na 2:0. Nie mieliśmy w ogóle argumentów aby się przeciwstawić, a przeciwnik grając pressingiem nie ułatwiał nam wyprowadzania piłki. Jeśli już coś próbowaliśmy to w odpowiedzi dostawaliśmy kontratak i tak też wpadła bramka na 3:0. Wydawało się, że w naszej grze coś ruszy, gdy zespołową akcję wykończył Mateusz Figat, ale zawodnicy Pogoni odpowiedzieli kolejnym golem i wszystko wróciło do normy. Po zmianie stron można powiedzieć, że mieliśmy trochę więcej do powiedzenia, ale nie przyniosło to wymiernych efektów. Co prawda przeciwnik już nie zdołał pokonać naszego bramkarza, ale my byliśmy w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem Rafała Dalke i spotkanie zakończyło się porażką Promyka.

Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Grzywacz, Michał Maciak, Paweł Księżak, Marek Simiński, Łukasz Pacholski, Mateusz Figat, Damian Chełmiński, Marcin Jaworski, Maciej Nowicki, Tomasz Jurczak i Rafał Dalke. Grali także: Bartłomiej Siekiera, Hubert Kowalski, Michał Nowakowski, Karol Drązikowski, Jakub Nowakowski, Arkadiusz Cieślak, Kacper Drązikowski, Kamil Kościug, Michał Regulski oraz Daniel Kaźmierczak.

Karol Drązikowski