Promyk Nowa Sucha. Piłkarska środa – wyniki

0
34

Juniorzy strzelają do obu bramek

Promyk Nowa Sucha – Pelikan Łowicz

             5:4             

W meczu kontrolnym Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Pelikanem Łowicz 5:4 (2:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kamil Kościug, Damian Chełmiński, Maciej Grochowski, Hubert Mikulski i Damian Łukawski.

Tuż po obozie i jednocześnie tuż przed startem rozgrywek Juniorzy Młodsi rozegrali sparing z rywalem, który dość tradycyjnie sprawdza nasze umiejętności w okresie przygotowawczym. Mogliśmy spodziewać się, że nasi gracze mają w nogach miniony obóz, ale nie zamierzaliśmy zejść z boiska pokonanym. W ten sposób otwarcie wyniku nastąpiło po rzucie karnym, a pewnym egzekutorem okazał się Kamil Kościug. Strzelanie kontynuowaliśmy, ale nie zawsze czyniliśmy to do właściwej bramki. Mijały minuty, aż w końcu goście wypracowali sobie rzut wolny. Futbolówka uderzyła w słupek, ale następnie odbiła się od naszego bramkarza i niefortunnie wpadła do siatki. Potrafiliśmy jednak na to odpowiedzieć i po strzale z dystansu Damiana Chełmińskiego zrobiło się 2:1. Niestety ostatnie słowo należało do gości, choć właściwie do… Promyka, gdyż próba wybicia piłki przez obrońcę z Nowej Suchej zakończyła się trafieniem samobójczym. Byliśmy więc umiarkowanie zadowoleni. Strzeliliśmy cztery gole i tylko remisowaliśmy 2:2. Druga połowa miała być lepsza i dobrze się zaczęła. Maciej Grochowski uderzeniem głową ponownie wyprowadził Promyk na prowadzenie. Niestety nasza radość nie trwała długo, ponieważ rywale dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Za pierwszym razem był to faktycznie zawodnik Pelikana, ale już druga bramka to kolejny samobój. Taki obrót spraw spowodował, że przegrywając 3:4 byliśmy autorem sześciu goli. Na szczęście na koniec rywalizacji obraliśmy już właściwy cel i strzelaliśmy wyłącznie tam gdzie powinniśmy. Sygnał do ataku dał Hubert Mikulski, który mocnym uderzeniem z prawej strony pola karnego doprowadził do remisu. Decydujący cios zadał Damian Łukawski, który uciekł spod krycia i stając oko w oko z bramkarzem nie miał problemów ze zdobyciem zwycięskiej bramki. Ostatecznie więc zwyciężyliśmy 5:4 strzelając… osiem goli.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Maciej Grochowski, Jakub Felczyński, Jakub Teodorowicz, Hubert Kowalski, Adrian Jaworski, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor, Kamil Kościug i Aleksander Psiuk. Grali także: Kacper Drązikowski, Patryk Felczak, Mateusz Mycka, Sebastian Siekielski, Jakub Nowakowski, Damian Łukawski oraz Hubert Mikulski.

 

Rocznik 2005 strzela aż miło

Promyk Nowa Sucha – Unia Iłów

            12:2            

W meczu kontrolnym Trampkarzy Promyk Nowa Sucha wygrał z Unią Iłów 12:2 (4:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Ksawery Pętlak x4, Maciej Księżak x3, Bartosz Sokołowski, Kacper Plichta, Bartosz Plichta, Grzegorz Foks i Grzegorz Sekuła.

Rocznik 2005 przechodzi od nowego sezonu do gry na dużym boisku, przy dużych bramkach i w jedenastoosobowych składach. My jednak się tym nie przejmujemy i od samego początku rywalizacji ruszyliśmy na przeciwnika. Szybko zdobyte dwie bramki dawały powody do radości, ale wtedy nieco spuściliśmy z tonu. Oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi, który stworzył kilka groźnych sytuacji. Dwie z nich wykorzystał i wróciliśmy do remisowego wyniku. Na szczęście końcówka ponownie należała do Promyka. Przed przerwą dołożyliśmy kolejne dwa trafienia i z bezpieczną przewagą zeszliśmy do szatni. Po zmianie stron grę prowadził już tylko jeden zespół, a był nim Promyk. Nasze akcje rozbijały defensywę gości i dość swobodnie zdobywaliśmy kolejne gole. Łącznie aż osiem razy wpisaliśmy się na listę strzelców, co sprawiło, że wynik był mocno okazały. Cieszy też, że siedmiu graczy zaliczyło przynajmniej jedno trafienie, co pokazuje, że nasza siła ofensywna jest zróżnicowana. Wynik cieszy i pozostaje tylko pytanie czy w pierwszym meczu ligowym zaprezentujemy się równie okazale czy po prostu przeciwnik nie zawiesił zbyt wysoko poprzeczki. Wszystkiego dowiemy się w nadchodzący weekend.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jakub Szypszak, Gracjan Woś, Piotr Felczyński, Szymon Kowalski, Maciej Księżak, Jan Kowalik, Bartosz Sokołowski, Kacper Plichta, Ksawery Pętlak i Bartosz Plichta. Grali także: Grzegorz Foks, Grzegorz Sekuła oraz Patryk Woliński.

Karol Drązikowski