Promyk Nowa Sucha. Porażka w pierwszym sparingu

0
21

W meczu kontrolnym Seniorów Pelikan II Łowicz wygrał z Promykiem Nowa Sucha 2:1 (1:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Marcin Gajda.

W pierwszym sparingu musieliśmy zmierzyć się nie tylko z przeciwnikiem, ale także z warunkami pogodowymi. Poprzez opady śniegu sztuczna nawierzchnia boiska była dość śliska, co nie ułatwiało gry obu zespołom. Było sporo niedokładności i często futbolówka uciekała graczom. Mimo niesprzyjających okoliczności lepiej do warunków dostosowali się zawodnicy z Łowicza i to oni byli stroną dominującą od początku spotkania. Potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych okazji, ale obronną ręką wychodził z nich Marcin Grzywacz. W końcu jednak po indywidualnej akcji gracza Pelikana nasz golkiper musiał skapitulować i przegrywaliśmy 1:0. Mimo przewagi przeciwnika próbowaliśmy odpowiedzieć na to trafienie, ale brakowało nam skutecznego strzału. Po zmianie stron nastąpiła też zmiana w składach i obraz gry zmienił się na naszą korzyść. Spotkanie się wyrównało i szansa na odrobienie strat stała się dużo bardziej realna. Niestety przytrafiła nam się niedokładność przy wyprowadzaniu piłki, co momentalnie wykorzystali rywale i przegrywaliśmy różnicą dwóch bramek. Promyk jednak się nie poddał i dalej dążył do odrobienia strat. Pierwsza okazja ku temu nadarzyła się, gdy w polu karnym sfaulowany został Damian Kaczor. Do jedenastki podszedł Marcin Gajda i bez większych problemów zdobył kontaktowego gola. Drużyna z Nowej Suchej próbowała osiągnąć coś więcej, ale na kolejne trafienia zabrakło już czasu. Teraz Promyk koncentruje się na treningach, gdyż kolejny mecz kontrolny dopiero 24 lutego.

Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Grzywacz, Marcin Jaworski, Jakub Felczyński, Paweł Kutkowski, Marcin Gajda, Piotr Ufa, Arkadiusz Cieślak, Łukasz Piórkowski, Adrian Chałubek, Zawodnik Testowany 2 i Artur Rogala. Grali także: Krystian Centkowski, Kamil Kościug, Karol Drązikowski, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor, Bartłomiej Siekiera, Aleksander Psiuk oraz Piotr Kamiński.

Karol Drązikowski