0
10

pogoń bełchówPogoń Bełchów  –  Promyk Nowa Sucha      Promyk Nowa Sucha

3  –  3

W meczu kontrolnym Seniorów Pogoń Bełchów zremisowała z Promykiem Nowa Sucha 3 : 3 (1 : 1). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Michał Maciak, Kamil Marcinkowski i Rafał Muras.

Po zeszłotygodniowym słabym występie szukaliśmy swojej formy w pojedynku z Pogonią Bełchów. Początkowo wyglądało to całkiem nieźle. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, ale gdy znajdowaliśmy się już blisko bramki to niepotrzebnie dalej szukaliśmy lepiej ustawionego kolegi. Taka gra sprawiła, że mimo przewagi właściwie nie oddaliśmy strzału na bramkę rywali. To się na szczęście zmieniło po rzucie wolnym wykonywanym przez Dominika Popławskiego. Zagrywaną piłkę strącił Sławomir Kuczek, a akcję zakończył Michał Maciak. Nasze prowadzenie szybko jednak zamieniło się na remis. Pierwszy strzał przeciwnika skutecznie obronił Łukasz Kamiński, ale przy dobitce już nie dał rady uratować nas przed stratą bramki. Przed przerwą okazje do zmiany rezultatu miały oba kluby, ale wynik pozostał taki sam. Po zmianie stron chcąc wyjść na prowadzenie nadzialiśmy się na kontrę i z naszym starań wynikła tylko jednobramkowa strata. Jakby tego było mało to rywale zaczęli się dość łatwo przedostawać na nasze pole karne i po paru minutach wypracowali sobie kolejne trafienie wykorzystując sytuacje sam na sam z bramkarzem. Mimo solidnej dawki treningowej w tygodniu lepiej wytrzymaliśmy trudy tego spotkania i w końcówce zarysowała się nasza przewaga. Najpierw środkiem pola przedarł się Kamil Marcinkowski i po jego strzale piłka ocierając się o słupek wpadła do bramki. Kontaktowe trafienie sprawiło, że powstała nadzieja na korzystny rezultat. Ten został osiągnięty na minutę przed końcem rywalizacji, gdy piłkę z lewej strony pola karnego otrzymał Rafał Muras. Nie dał  szans na skuteczną interwencję bramkarzowi i mecz zakończył się remisem.

Wystąpiliśmy w składzie:

I połowa: Łukasz Kamiński, Dominik Popławski, Marcin Jaworski, Mariusz Mikulski, Sławomir Kuczek, Michał Maciak, Robert Dąbrowski, Adam Barcikowski, Kamil Marcinkowski, Jarosław Grefkowicz i zawodnik testowany.

II połowa: Łukasz Kamiński (60′ zawodnik testowany), Dominik Popławski (60′ Karol Drązikowski), Marcin Jaworski, Sławomir Kuczek (60′ Filip Orłowski), Łukasz Pacholski, Michał Maciak (70′ Dominik Popławski), Robert Dąbrowski (60′ Szymon Baczyński), Adam Barcikowski (60′ Marcin Gajda), Kamil Marcinkowski, Jakub Danowski i Rafał Muras.