7

Wygrana w debiucie

zaborowianka zaborówZaborowianka Zaborów – Promyk Nowa Sucha  Promyk Nowa Sucha

1 – 2

W meczu VI Warszawskiej Ligi Orlików Starszych Zaborowianka Zaborów przegrała z Promykiem Nowa Sucha 1:2 (0:1, 1:1, 0:0, 0:0). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Maciej Księżak i Bartłomiej Pytkowski.

Pierwszy ligowy pojedynek to zawsze niewiadoma. W tym przypadku nasza niewiedza była szczególna, ponieważ był to ligowy debiut. Do tego dochodziła jeszcze płyta boiska. Nasi piłkarze treningi i sparingi rozgrywali na sztucznej nawierzchni, a walka o punkty odbyła się już na naturalnej trawie. Z pewnością było to lekkie zaskoczenie dla młodych graczy, że piłka inaczej się odbija i skacze. Mimo niekorzystnej sytuacji potrafiliśmy się szybko dostosować i w pierwszej kwarcie po strzale Macieja Księżaka wyszliśmy na prowadzenie. Bramka wprowadziła spokój w naszej grze i mogliśmy kontrolować boiskowe poczynania. Niestety gospodarze na początku drugiej kwarty wyprowadzili kontrę, czym doprowadzili do wyrównania. Nasz zespół jednak konsekwentnie grał swoje, co zostało wynagrodzone ponownym prowadzeniem. Po ładnej akcji całego zespołu wszystko wykończył Bartłomiej Pytkowski. W dalszej części meczu próbowaliśmy podwyższyć wynik, ale zawodziła skuteczność. Ogółem kontrolowaliśmy przebieg rywalizacji, ale nie mogliśmy się wstrzelić. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, dlatego pojawiły się lekkie obawy o końcowy rezultat. Przeciwnik w ostatniej kwarcie rzucił się do ataku, ale udało nam się utrzymać jednobramkową przewagę i dowieść korzystny wynik. Końcowy gwizdek sędziego pozwolił na radość w naszym zespole i historyczne pierwsze ligowe zwycięstwo rocznika 2005 Promyka.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Bartosz Sokołowski, Jan Kowalik, Jakub Szypszak, Bartłomiej Pytkowski, Maciej Księżak, Kacper Plichta, Łukasz Rogalski, Mateusz Szymański, Oliwier Dąbrowski i Krystian Sobczak.

4 – 0

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Ożarowianka Ożarów wygrała z Promykiem Nowa Sucha 4:0 (2:0).

W Ożarowie czekał nas niezwykle ciekawy pojedynek, ponieważ mierzyły się ze sobą pierwsza z drugą drużyną tabeli. Gospodarze od początku próbowali strzelać na naszą bramkę, ale niewiele z tego wynikało. Po kwadransie gry prostopadłe zagranie za obronę przyniosło im jednak sytuację sam na sam z bramkarzem i dało prowadzenie. Parę minut później mogliśmy przegrywać wyżej, ale przeciwnikowi nie udało się wykorzystać rzutu karnego. Mimo tego, starania Ożarowianki zostały nagrodzone 5 minut przed końcem pierwszej połowy, gdy po zamieszaniu podbramkowym zaliczyli drugie trafienie. Po zmianie stron ruszyliśmy do ataku. Swoje szanse mieli Mateusz Mycka i Paweł Piotrowski, ale to rywale byli tego dnia skuteczniejsi i po raz kolejny trafili do siatki. Nasz zespół nie potrafił znaleźć sposobu na defensywę gospodarzy, a oni strzałem z dalszej odległości pod poprzeczkę osiągnęli czterobramkową przewagę. Mimo niekorzystnego rezultatu nie poddawaliśmy się i walczyliśmy do końca, ale tego dnia to przeciwnik był lepiej dysponowany. Jedyne co u nich zawodziło to skuteczność strzałów z jedenastego metra, ponieważ pod koniec meczu nie wykorzystali drugiego rzutu karnego. Ostatecznie przegraliśmy dość wysoko, ale pozostaje liczyć, że za tydzień to nasz zespół zejdzie z boiska zwycięski.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski (Krzysztof Gronecki), Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Hubert Kowalski, Kacper Drązikowski (Mateusz Mycka), Hubert Mikulski, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor (Mikołaj Krzemiński (Sebastian Siekielski)), Adrian Jaworski i Paweł Piotrowski.

3 – 2

W meczu I Warszawskiej Ligi Orlików Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Deltą Warszawa 3:2 (1:0, 1:0, 0:2, 1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Wiktor Sot, Bartosz Bernaszuk i samobój.

Po awansie do najwyższej ligi mieliśmy sporo obaw jak zaprezentuje się nasz zespół w rywalizacji z najlepszymi drużynami w okręgu warszawskim. W poprzednich sezonach często spotykaliśmy się z Deltą Warszawa, ale był to drugi bądź trzeci zespół tego Klubu. Teraz nadszedł czas na pojedynek z „jedynką” i po naszych zawodnikach widać było ciążącą presję. Goście od początku narzucili swój styl gry i byli stroną dominującą. My postawiliśmy jednak na solidną defensywę i grę z kontry. W pierwszej kwarcie momentami potrafiliśmy zepchnąć rywala pod własną bramkę co przełożyło się też na otwarcie wyniku. Z rzutu rożnego dośrodkował Wiktor Sot, a obrońca Delty tak niefortunnie interweniował, że umieścił piłkę we własnej bramce. Po tej stracie przeciwnik ruszył do ataku i nasza gra najczęściej ograniczała się do bronienia się całą drużyną na własnej połowie. Przez pierwsze pół godziny goście kompletnie zatracili skuteczność i pudłowali nawet w sytuacjach gdy wystarczyło tylko wepchnąć piłkę do bramki. Inna sprawa, że nasza obronna bardzo dobrze spełniała powierzone zadania, a świetnymi interwencjami popisywał się Hubert Chłystek odbierając nadzieję przeciwnikom. Nasz bramkarz zresztą asystował też przy drugim golu, gdy wybitą przez niego piłkę trącił Wiktor Sot czym uprzedził bramkarza Delty i dał nam dwie bramki przewagi. Po zmianie stron rywale w końcu się przełamali i w krótkim odstępie czasu zdobyli dwie bramki doprowadzając do remisu. Wydawało się, że teraz pójdą za ciosem i pozbawią nas marzeń o korzystnym rezultacie. Futbol jest jednak tak popularny bo potrafi być nieprzewidywalny i niesprawiedliwy. Delta dalej pudłowała w wyśmienitych sytuacjach, a na dwie minuty przed końcem piłka po rzucie rożnym wylądowała pod nogami Bartosza Bernaszuka. Jego strzał próbował wyłapać jeszcze bramkarz, ale futbolówka prześlizgnęła się przez jego ręce dając Promykowi decydującą bramkę i radość licznie zgromadzonym kibicom. Po końcowym gwizdku trener Rafał Muras podsumował mecz jednym słowem: „Niespodzianka…”. Trudno było spodziewać się, że przy takiej przewadze gości uda nam się zdobyć trzy punkty. Taka jest jednak piłka 🙂

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Igor Kowalski, Bartosz Szałaj, Mateusz Łukawski, Nikolas Krzemiński, Bartosz Bernaszuk i Wiktor Sot. Grali także: Mateusz Boczkowski, Kamil Malara, Dawid Markus, Sergiusz Winnicki oraz Paweł Rozmarynowski.

0 – 1

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Milan Milanówek przegrał z Promykiem Nowa Sucha 0:1 (0:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Dawid Grochowski.

Po dwóch porażkach i remisie nadszedł czas na sięgnięcie po komplet punktów. Taki cel postawiliśmy sobie wyjeżdżając do Milanówka, ale okazało się, że przeciwnik postawił ciężkie warunki. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando rywali. To oni częściej utrzymywali się przy piłce, a nasz zespół liczył na kontrataki. Gospodarze próbowali sporo strzelać, ale nasza defensywa dobrze się trzymała. W miarę upływu czasu nabieraliśmy pewności siebie i pojedynek zaczął się wyrównywać. Pozwoliło to nam na oddalenie gry od własnej bramki i próby dojścia do sytuacji strzeleckich. Naszą tajną bronią okazały się jednak stałe fragmenty gry. Na 10 minut przed końcem po rzucie rożnym Dawid Grochowski uderzył piłkę głową i dał nam prowadzenie. Po tym trafieniu przeciwnik rzucił się do ataku dość poważnie spychając nas na własną połowę. Solidna gra w obronie pozwoliła jednak na utrzymanie zera po stronie strat i odniesienie pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Siekiera, Mateusz Piątek, Dawid Grochowski, Adam Sieradzki, Jarosław Dałek, Bartłomiej Sztypok, Karol Kaźmierczak, Bartłomiej Stypuła, Radosław Sokołowski, Bartosz Kaczor i Mateusz Jaworski.