Promyk Nowa Sucha. Trampkarze, juniorzy i seniorzy

0
7

Zaczynamy od wygranej

Promyk Nowa Sucha – KS Teresin

Promyk Nowa Sucha           5 – 1   UKS Teresin

 

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Promyk Nowa Sucha wygrał z KS Teresin 5:1 (4:0). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Adrian Jaworski x2, Damian Chełmiński, Damian Kaczor i Kamil Kościug.

 

Pierwszy oficjalny mecz Promyka w 2016 roku stał się dziełem Trampkarzy. To oni pierwsi powalczyli o punkty i jak się okazało zrobili to skutecznie. Od początku postawili swoje warunki i dążyli do zdobycia bramki. Jako pierwszy dokonał tego Damian Chełmiński, który mimo interwencji obrońcy wpisał się na listę strzelców. Na 2:0 podwyższył Adrian Jaworki, umieszczając piłkę w siatce bezpośrednio z rzutu wolnego. Następnie do prostopadłej piłki najszybciej dobiegł Damian Kaczor i pokonując bramkarza dał nam 3 bramki przewagi. Do końca pierwszej połowy zaliczyliśmy jeszcze jedno trafienie. Jego autorem był Adrian Jaworski, który tym razem uderzył z narożnika pola karnego. Po zmianie stron nieco spuściliśmy z tonu, oddając inicjatywę przeciwnikowi. Goście to wykorzystali i po rzucie rożnym wpisali się na listę strzelców. Postanowiliśmy odpowiedzieć w podobny sposób i po tym samym stałym fragmencie gry Kamil Kościug wykorzystał swoje warunki fizyczne i ustalił wynik rywalizacji na 5:1.

 

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski (Krzysztof Gronecki), Kamil Kościug, Hubert Kowalski, Jakub Felczyński, Kacper Drązikowski (Karol Kmieć), Hubert Mikulski, Paweł Księżak (Mateusz Mycka), Damian Chełmiński, Adrian Jaworski, Paweł Piotrowski (Sebastian Siekielski) i Damian Kaczor.

 

Tabela II Warszawskiej Ligi Trampkarzy:

Pos Zespół M Goals +/- Pkt
1 Akademia Piłkarska OSiR Żyrardów 1 6 5 3
2 Promyk Nowa Sucha 1 5 4 3
3 Ożarowianka Ożarów 1 2 2 3
4 Partyzant Leszno 1 2 2 3
5 Ryś Laski 1 0 -2 0
6 Znicz II Pruszków 1 0 -2 0
7 KS Teresin 1 1 -4 0
8 Milan Milanówek 1 1 -5 0

 

Juniorzy zaczynają od porażki

Warszawska Akademia Piłki Nożnej – Promyk Nowa Sucha           

warszawska akademia piłki nożnej    2 – 1        Promyk Nowa Sucha

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Warszawska Akademia Piłki Nożnej wygrała z Promykiem Nowa Sucha 2:1 (2:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Radosław Sokołowski.

Inauguracja ligi dla naszej najstarszej młodzieżowej drużyny nie wypadła zbyt okazale. Na mecz pojechało tylko 11 zawodników i nie wszystko wyglądało tak jak powinno. Mimo wszystko w piłkę gra się po jedenastu więc jedyne co mogło nas martwić to brak zmienników. Siły na murawie były przecież takie same. W poprzednim sezonie w meczu w Warszawie szybko zdobyliśmy dwie bramki, ale rywale ostatecznie zdołali odwrócić losy rywalizacji. Tym razem to oni od razu wzięli sprawy w swoje ręce. Najpierw po uderzeniu z dystansu wyszli na prowadzenie, a następnie podwyższyli wynik po udanie egzekwowanym rzucie karnym. Pamiętając poprzedni mecz mogliśmy liczyć, że teraz to my będziemy zespołem, któremu uda się odrobić straty. Zaczęliśmy całkiem nieźle, bo po zamieszaniu w polu karnym Radosław Sokołowski zdobył kontaktową bramkę. Minuty mijały i szansa na końcowe zwycięstwa coraz bardziej się oddalała. Ostatecznie byliśmy bardzo blisko wyrównania tuż przed końcem rywalizacji, ale piłka po strzale Bartosza Kaczora poszybowała ponad poprzeczką. Pozostaje liczyć, że z kolejnymi meczami wzrośnie frekwencja i automatycznie przełoży się to na zwycięstwa.

Wystąpiliśmy w składzie: Jakub Borowski, Krystian Ostaszewski, Dawid Grochowski, Bartłomiej Stypuła, Michał Nowakowski, Jarosław Dałek, Bartosz Kaczor, Karol Kaźmierczak, Mateusz Jaworski, Mateusz Piątek i Radosław Sokołowski.

 

Tabela I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych:

 

Pos Zespół M Goals +/- Pkt
1 LKS Chlebnia 1 6 6 3
2 KS Konstancin 1 5 5 3
3 Warszawska Akademia Piłki Nożnej 1 2 1 3
4 Milan Milanówek 1 1 1 3
5 Promyk Nowa Sucha 1 1 -1 0
6 Korona Góra Kalwaria 1 0 -1 0
7 Legion Pruszków 1 0 -5 0
8 Ożarowianka Ożarów 1 0 -6 0

 

 

Seniorom brakuje jeszcze skuteczności

pogoń bełchów

 

W meczu kontrolnym Seniorów Promyk Nowa Sucha przegrał z Pogonią Bełchów 4:5 (1:3). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Marcin Jaworski, Artur Rogala, Paweł Zienkiewicz i Adrian Chałubek.

 

Próba generalna przed ligą miała pokazać w jakim miejscu stoimy. Już w pierwszej akcji mogliśmy wyjść na prowadzenie, ale zabrakło nam precyzji. Ogółem prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy sobie okazje bramkowe, ale niewiele z tego wynikało. Rywale zaś grali bardzo spokojnie. Bronili się na własnej połowie i od czasu do czasu wyprowadzali kontrę. W pierwszej połowie zorganizowali cztery takie wypady i… przegrywaliśmy 0:3. W dwóch przypadkach wykorzystywali prostopadłe podania, a przy drugiej bramce skutecznie egzekwowali rzut karny. My, mimo wielu prób nie potrafiliśmy na dobre się rozstrzelać. Jedyną bramkę zdobył Marcin Jaworski z rzutu karnego, choć i tu bramkarz gości był blisko udanej interwencji. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, ale wydawało się, że po trafieniu Artura Rogali pójdziemy za ciosem i uda nam się osiągnąć korzystny rezultat. Nic jednak takiego się nie stało. Parę minut później rywale wykonywali rzut wolny, a uderzona piłka trafiła w rękę jednego z obrońców stojących w murze. Ów mur stał jednak w polu karnym co oznaczało, że przeciwnik będzie miał „jedenastkę”. Została ona zamieniona na bramkę i nasza sytuacja stała się nieciekawa. Nadzieje natychmiast przywrócił Paweł Zienkiewicz. Po rozpoczęciu gry ze środka boiska zdecydował się on od razu na strzał widząc wysuniętego bramkarza. Piłka przeleciała ponad 50 metrów i wylądowała w siatce. Tym razem ruszyliśmy za ciosem i do remisu doprowadził Adrian Chałubek. Do końca walczyliśmy o zwycięstwo, ale zapomnieliśmy o obronie. Goście w końcówce wyprowadzili kolejną kontrę i zdobyli decydującą o losach rywalizacji bramkę. Kolejny mecz naszych Seniorów będzie już prawdziwą rywalizacją, ale ostatni sparing nie dał odpowiedzi na pytanie o formę naszych piłkarzy.

Wystąpiliśmy w składzie: Łukasz Mogielski, Robert Dąbrowski, Marek Simiński, Sławomir Kuczek (Paweł Zienkiewicz), Dominik Popławski (Maciej Nowicki), Marcin Jaworski, Marcin Gajda, Michał Maciak (Łukasz Pacholski), Adrian Chałubek, Kamil Marcinkowski i Tomasz Jurczak (Artur Rogala).

 

Karol Drązikowski