Promyk Nowa Sucha. Weekend

0
10

Wygrana w Skierniewicach

 

W meczu kontrolnym Młodzików Unia Skierniewice przegrała z Promykiem Nowa Sucha 3:8 (1:1, 2:6, 0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x3, Jakub Kowalski x2, Krystian Kocimski x2 i Kuba Kasperek.

Drużyna Młodzików sezon kończyła porażką, dlatego najlepszym sposobem żeby poprawić sobie nastroje było rozegranie sparingu tydzień później. Była tylko jedna ważna zasada, a mianowicie, że należało ten mecz wygrać. Trenerzy ustalili między sobą, że mecz będzie podzielony na trzy tercje, a że nasza kadra była całkiem liczna to każdy dostał swój czas na zaprezentowanie umiejętności. Pierwsza część pojedynku była zacięta i każdy z zespołów zdobył po jednym golu. Zapowiadało to, że będzie to wymagająca przeprawa, ale w drugiej tercji nasi gracze znacznie przyspieszyli. Aż sześciokrotnie pokonali bramkarza gospodarzy, co przy dwóch straconych bramkach pozwoliło zbudować sporą przewagę. W ostatniej odsłonie rywalizacji nie narzucaliśmy już takiego tempa i tylko raz trafiliśmy do siatki. Warto jednak zauważyć, że w trzeciej tercji nie pozwoliliśmy już sobie na stratę gola i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:8.

Wystąpiliśmy w składzie: Mikołaj Matusiak, Kuba Kasperek, Maciej Wasilewski, Adam Mońka, Paweł Ziółkowski, Szymon Adamcewicz, Jakub Kowalski, Filip Piaskowski i Konrad Kornacki. Grali także: Wiktor Czepulaniec, Bartosz Skoneczny, Krystian Kocimski, Hubert Kijo, Ksawery Ciura, Kacper Gierasik, Szymon Brysiak, Robert Kowalski, Aleksander Figat i Dominik Rychlewski.

 

Aż siedemnaście bramek w Gąbinie

 

W meczu kontrolnym Juniorów Młodszych Błękitni Gąbin przegrali z Promykiem Nowa Sucha 7:10 (5:6).

 

Nasz rywal był o rok młodszy, ale biorąc pod uwagę, że na co dzień rywalizuje w lidze wojewódzkiej to mogliśmy spodziewać się wyrównanej rywalizacji. Wszystko zaczęło się dla nas od straconej bramki, ale potrafiliśmy odpowiednio zareagować. Najpierw wyrównał Kacper Zdanowski, a następnie na prowadzenie wyprowadził nas Bartosz Sokołowski. Pojedynek był jednak bardzo zacięty, a sytuacja cały czas się odwracała. Po naszych dwóch golach to samo uczynili gospodarze i to oni od nowa mieli przewagę. Na szczęście Promyk jeszcze mocniej wziął się do pracy i po dwóch bramkach Antoniego Siekiera i po jednym trafieniu Kacpra Plichta oraz Bartosza Dubieleckiego zrobiło się 3:6. Przewaga znaczna, ale do końca pierwszej połowy odpowiedzieli na to jeszcze rywale i do szatni zeszliśmy przy wyniku 5:6. Zapowiadało to dalsze emocje i z ciekawością można było szykować się na drugą połowę. Ją lepiej rozpoczęli przeciwnicy, którzy wyrównali stan rywalizacji i wszystko zaczęło się od nowa. W kolejnych minutach mieliśmy powtórkę z rozrywki i na trafienie Macieja Księżaka odpowiedzieli gospodarze i ponownie był remis, choć teraz już 7:7. Na szczęście końcówka należała już tylko do Promyka. Najpierw trafił Filip Małczak, potem gracz Błękitnych sam skierował piłkę do własnej bramki, a ostatecznie wynik ustalił Antoni Siekiera trafiając na 7:10.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Kacper Plichta, Gracjan Woś, Jakub Mońka, Mikołaj Jarota, Kacper Zdanowski, Antoni Siekiera, Dawid Pikura, Bartosz Dubielecki, Bartosz Sokołowski i Maciej Księżak. Grali także: Mikołaj Smolarek, Bartłomiej Pytkowski, Filip Małczak, Grzegorz Sekuła, Jan Kowalik, Jakub Mazgaj oraz Patryk Staniak.