Promyk Nowa Sucha. Weekendowe granie

0
20

U Orlików Unia górą

 

W meczu kontrolnym Orlików Promyk Nowa Sucha przegrał z Unią Boryszew 4:11. Wszystkie bramki dla naszej drużyny zdobył Szymon Jażdżyk.

Zarówno w czwartek jak i piątek mierzyliśmy się z Unią Boryszew. Zaczęło się od zwycięstwa rocznika 2006, ale dzień później Unici mieli szansę do rewanżu, gdy doszło do rywalizacji u Orlików. Właściwie można przyjąć, że role się odwróciły i tak jak u Trampkarzy to Promyk zdobył jedenaście bramek tak u Orlików to gracze z Sochaczewa osiągnęli taką samą ilość trafień. Jedyna różnica polegała na tym, że sami też postaraliśmy się o wpisanie się na listę strzelców. Zresztą akurat tak się złożyło, że wszystkie gole dla Promyka były autorstwa Szymona Jażdżyka. Tak więc w czwartek górą był Promyk, ale w piątek to już Unia powróciła do domów w lepszych humorach.

.

Drugie zwycięstwo Trampkarzy w tym tygodniu

 

W meczu kontrolnym Trampkarzy Ryś Laski przegrał z Promykiem Nowa Sucha 3:11 (2:3). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Oliwier Tataj x4, Miłosz Kluczyk x2, Bartosz Bernaszuk x2, Dawid Błaszczyk, Bartosz Figat i Wiktor Sot.

Trampkarze narzucili sobie w tym tygodniu dość duże tempo i postanowili rozegrać dwa pojedynki. W czwartek pokonaliśmy Unię Boryszew, a w sobotę mierzyliśmy się z Rysiem Laski. Można było zakładać, że nasi piłkarze będą odczuwać w nogach trudy spotkania sprzed dwóch dni, ale też nie można było skreślać naszych graczy, bo przecież w każdym meczu gramy o zwycięstwo. Potwierdziliśmy to w pierwszej połowie, gdyż trzykrotnie trafiliśmy do siatki, na co rywale odpowiedzieli tylko dwoma golami. Na drugą połowę mieliśmy więc minimalną zaliczkę. Do tego tak jak wspominaliśmy mogliśmy się obawiać o zmęczenie, ale nasi zawodnicy po zmianie stron zupełnie nie dali po sobie tego poznać. Dołożyliśmy aż osiem bramek, co przy jednym skutecznym uderzeniu rywali zaowocowało wysokim zwycięstwem.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek (Adam Malczenko), Sergiusz Winnicki, Dawid Markus, Mateusz Kluczyk, Adam Podkański (Jakub Cierlicki), Wiktor Sot (Jacek Wyziński), Miłosz Kluczyk, Bartosz Bernaszuk, Oliwier Tataj, Dawid Błaszczyk i Bartosz Figat.

.

Drużyna Młodzików zebrała doświadczenie

 

W turnieju MKS Znicz Cup 2020 drużyna Młodzików Promyka Nowa Sucha zajęła miejsca 5-10.

Drużyna Młodzików posiada spore umiejętności, dlatego wybrała się na bardzo mocno obsadzony turniej do Pruszkowa. Trafiliśmy do grupy, w której znalazły się także drugi i czwarty zespół I Warszawskiej Ligi Młodzików, a także kluby z innych okręgów, które wygrywały całe rozgrywki lub stawały na podium. W tej sytuacji nasze czwarte miejsce w II Lidze na nikim nie rozbiło wrażenia i z pewnością nie byliśmy faworytem. Imprezę zaczęliśmy od spotkania z Varsovią czyli patrząc po pozycjach w swoich rozgrywkach potencjalnie najlepszym zespołem w grupie. Przegraliśmy 0:3 i wiedzieliśmy, że później nie będzie łatwiej. W kolejnym meczu przełamaliśmy się o tyle, że gola zdobył Jakub Kowalski, ale niewiele to zmieniło, bo APN Piotrków Trybunalski czterokrotnie trafiła do siatki. Spotkanie z STF Champion wyglądało dość podobnie. Różnica była tylko taka, że z naszej strony bramkę zdobył Konrad Kornacki, a zawodnicy ze stolicy pięć razy pokonali naszego bramkarza. Ostatni mecz z AP Top 54 Biała Podlaska już nam kompletnie nie wyszedł i zakończył się wysoką porażką. Zamknęliśmy więc stawkę w swojej grupie, ale na całym turnieju z wymagającymi rywalami zebraliśmy sporo doświadczenia, które miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości.

Wyniki naszej drużyny:

 • Promyk – Varsovia Warszawa 0:3
 • Promyk – APN Piotrków Trybunalski 1:4
 • Promyk – STF Champion 1:5
 • Promyk – AP Top 54 Biała Podlaska 0:7

Końcowa kolejność turnieju:

 1. Znicz Pruszków
 2. Varsovia Warszawa
 3. MKS Piaseczno
 4. APN Piotrków Trybunalski
 5. AP Brychczy Warszawa
  AP Wiki Sanok
  AKS SMS Łódź
  AP Top 54 Biała Podlaska
  STF Champion Warszawa
  Promyk Nowa Sucha

Wystąpiliśmy w składzie: Mikołaj Matusiak, Ksawery Ciura, Kuba Kasperek, Adam Mońka, Maciej Wasilewski, Paweł Ziółkowski, Krystian Kocimski, Filip Piaskowski, Szymon Brysiak, Wiktor Czepulaniec, Konrad Kornacki i Jakub Kowalski.

Karol Drązikowski