Promyk Nowa Sucha. Weekendowe wyniki

0
60

Chlebnia nie dojechała

Promyk Nowa Sucha – LKS II Chlebnia

           3 – 0           

Mecz Warszawskiej Klasy A pomiędzy Promykiem Nowa Sucha a LKS II Chlebnia nie odbył się z powodu nie stawienia się zespołu gości.

Na oficjalną decyzję MZPN o orzeczeniu walkowera na naszą korzyść będziemy musieli trochę poczekać, ale nieoficjalnie możemy dopisać sobie trzy punkty.

Tabela Warszawskiej Klasy A:

Pos Zespół M Goals +/- Pkt
1 LKS Osuchów 22 87 68 60
2 Milan Milanówek 22 72 47 55
3 Passovia Pass 22 54 20 38
4 Piast Feliksów 22 60 4 38
5 Promyk Nowa Sucha 23 61 15 36
6 Ryś Laski 22 47 6 32
7 Wrzos Międzyborów 22 55 0 30
8 Zaborowianka Zaborów 22 36 -11 30
9 Błonianka II Błonie 22 44 -13 28
10 Partyzant Leszno 22 34 -15 24
11 Orzeł Kampinos 22 41 -22 24
12 UKS Ołtarzew 22 51 -8 22
13 LKS II Chlebnia 23 38 -11 22
14 FC Płochocin 22 27 -80 2

 

 

Nieskuteczny Promyk

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Promyk Nowa Sucha

             2 – 1           

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała z Promykiem Nowa Sucha 2:1 (1:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Kacper Plichta.

W pierwszym meczu obu zespołów padł remis dlatego trudno było się spodziewać, że w pojedynku w Grodzisku osiągniemy dość sporą przewagę. Mieliśmy sporo okazji i w samej pierwszej połowie pięć takich, które wypadałoby wykorzystać. Niestety tego dnia Promyk był nieskuteczny lub miał mało szczęścia. Gospodarze natomiast w pierwszej odsłonie wyprowadzili skuteczną kontrę i wyszli na prowadzenie. Uwzględniając jednak boiskowe poczynania naszych piłkarzy wydawało się, że po zmianie stron ta strata będzie bez problemu zniwelowana. Niestety dalej nie mogliśmy znaleźć drogi do bramki i albo futbolówka mijała światło bramki albo obronną ręką wychodził golkiper drużyny z Grodziska. Nasza niemoc trwała, a rywal wyprowadził kolejną kontrę i zrobiło się 2:0. Nie poddawaliśmy się i dalej walczyliśmy dzięki czemu nastąpiło przełamanie. Kacper Plichta wykorzystał złe ustawienie muru i zdobył kontaktowego gola z rzutu wolnego. Stało się to jednak dopiero na pięć minut przed końcem i na coś więcej zabrakło już czasu. Musimy więc w przyszłości popracować nad skutecznością, gdyż po spotkaniu w Grodzisku pozostał spory niedosyt.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Patryk Woliński, Jakub Szypszak, Kacper Plichta, Bartosz Plichta, Grzegorz Foks, Ksawery Pętlak, Oliwier Dąbrowski, Kacper Marcinkowski, Jan Kowalik, Gracjan Woś, Maciej Księżak, Bartosz Sokołowski i Piotr Kuran.

Tabela III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych:

Pos Zespół M Goals +/- Pkt
1 Olimpia Warszawa 6 24 20 18
2 Pogoń Grodzisk Mazowiecki 7 10 -1 11
3 FC Komorów 6 15 6 7
4 Akademia Piłkarska Żyrardów 6 4 -6 6
5 Promyk Nowa Sucha 7 10 -12 6
6 Partyzant Leszno 6 7 -7 4

 

 

Lepsza druga połowa nie wystarczyła

Promyk Nowa Sucha – Pogoń Grodzisk Mazowiecki

            1 – 2              

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych Promyk Nowa Sucha przegrał z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:2 (0:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Mateusz Łukawski.

Nasza sytuacja w tabeli nie jest za ciekawa i każdy punkt jest dla na wagę złota. W tej sytuacji wydawać by się mogło, że z każdym kolejnym przeciwnikiem powinniśmy walczyć na 100%, ale pierwsza połowa pojedynku z Pogonią nie była najlepsza w naszym wykonaniu. Było dużo niedokładności, niecelnych zagrań, a do tego rywale po składnej kontrze wyszli na prowadzenie. Na drugą połowę musieliśmy coś zmienić w naszym nastawieniu, ponieważ niewiele wskazywało na to, że będziemy w stanie odwrócić losy rywalizacji. Na szczęście taka zmiana nastąpiła i dość szybko mieliśmy tego potwierdzenie. Mateusz Łukawski przejął piłkę przed polem karnym gości, a następnie doprowadził do remisu. Zmobilizowało to nas do działania, ale przeciwnik w kolejnej akcji podciął nam skrzydła strzelając kolejnego gola. Nasz zespół jednak się nie podłamał i nieustannie wierzył w zwycięstwo. Było dużo walki i ofiarności. W obronie często akcje przecinał Bartosz Szałaj, a formacja ofensywna próbowała z tego skorzystać wyprowadzając kontry. Swoje szanse miał choćby Mateusz Łukawski, ale przy jego próbach najpierw interweniował bramkarz, a następnie obrońca w ostatniej chwili wybił futbolówkę wślizgiem. W ostatecznym rozrachunku nie udało nam się trafić do siatki i można czuć pewien niedosyt, choć z drugiej strony być może jedna dobra połowa to za mało, aby zgarnąć punkty. Kto wie jak zachowałaby się Pogoń, gdyby mierzyła się z Promykiem z drugiej połowy także w pierwszej odsłonie. Teraz czeka nas rywalizacja z liderem, ale utrzymując postawę z drugich trzydziestu minut wcale nie jesteśmy bez szans.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Bartosz Szałaj, Igor Kowalski, Mateusz Łukawski, Wiktor Sot, Bartosz Figat, Nikolas Krzemiński, Dawid Błaszczyk, Kamil Malara, Oliwier Tataj, Jacek Wyziński, Antoni Kwiatkowski, Dawid Markus i Adam Malczenko.

Tabela II Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych:

Pos Zespół M Goals +/- Pkt
1 Znicz II Pruszków 6 15 14 16
2 LKS Chlebnia 6 5 1 9
3 Pogoń Grodzisk Mazowiecki 7 10 -1 9
4 Akademia Piłkarska Żyrardów 6 11 -1 7
5 Piast Piastów 6 10 -7 7
6 Promyk Nowa Sucha 7 7 -6 4

 

 

Turniej Żaków odwołany

Nie doszedł do skutku turniej rocznika 2010 organizowany przez KS Teresin na orliku w Szymanowie. Nasi piłkarze mogą więc czuć się trochę zawiedzeni, ale to nic straconego, gdyż impreza została przełożona na czerwiec. Będzie więc jeszcze okazja do gry i zaprezentowania swoich umiejętności 🙂

 

Kłopotliwe ostatnie minuty

Promyk Nowa Sucha – Znicz II Pruszków

             0 – 1        

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha przegrał ze Zniczem II Pruszków 0:1 (0:0).

Rywalizacja w naszej grupie jest dość wyrównana i właściwie z każdym jesteśmy w stanie wygrać, ale rywale też mają podobne zamiary. Kolejny pojedynek obfitował więc w zaciętą walkę i sytuacja strzeleckie z obydwu stron. Ostatnio w naszych meczach bywa jednak tak, że nie pada zbyt wiele bramek, choć akurat rywalizacja ze Zniczem mogła zakończyć się sporym dorobkiem strzeleckim zarówno jednych jak i drugich. Niestety gracze nie mieli najlepiej ustawionych celowników i piłka często lądowała w siatce, ale nikt nie miał powodów do radości, gdyż dotyczyło to piłkochwytów. W tej atmosferze mijały kolejne minuty. Nic nie zmieniło się do przerwy, a i po zmianie stron wydawało się, że goli tego dnia nie doświadczymy. Jednakże w meczach Promyka sporo dzieje się w ostatnich minutach. Potrafiliśmy zdobyć wtedy decydujące trafienie z Wilgą Garwolin, ale też przegrać mecz z Mazowszem Miętne. Ostatnio wyszarpaliśmy w końcówce remis z Jednością Żabieniec. Niestety teraz nadeszła kolej na smutniejszy finał. To Znicz zadał decydujący cios na zakończenie spotkania i musieliśmy pogodzić się z porażką.

Wystąpiliśmy w składzie: Alexander Zamani, Kamil Kościug (Jakub Teodorowicz), Jakub Felczyński, Maciej Grochowski, Kacper Drązikowski (Hubert Kowalski), Mateusz Mycka (Damian Łukawski), Paweł Księżak (Patryk Felczak), Damian Chełmiński, Damian Kaczor (Sebastian Siekielski), Piotr Stobiecki i Aleksander Psiuk (Natan Paździor).

Tabela I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych:

Pos Zespół M Goals +/- Pkt
1 Wilga Garwolin 9 22 10 18
2 Mazowsze Miętne 9 20 6 18
3 Jedność Żabieniec 9 16 0 14
4 Znicz II Pruszków 8 8 4 12
5 Promyk Nowa Sucha 9 16 4 12
6 Perła Złotokłos 8 12 -4 6
7 Partyzant Leszno 8 7 -20 4

 

 

Drobne problemy Orlików

Tur Jaktorów – Promyk Nowa Sucha

         4 – 9          

W meczu V Warszawskiej Ligi Orlików Tur Jaktorów przegrał z Promykiem Nowa Sucha 4:9 (2:3, 2:0, 0:4, 0:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x4, Bartosz Skoneczny x2, Adam Mońka, Kacper Gierasik i Krystian Kocimski.

Co prawda w lidze wygrywamy mecz za meczem, ale rywale też widzą jakie mamy wyniki i planują sprawić sporo problemów liderowi. Widać to było szczególnie w Jaktorowie, gdy po paru minutach przegrywaliśmy 2:0. Na szczęście potrafiliśmy odpowiednio zareagować. Sygnał do ataku dał Bartosz Skoneczny, a następnie po golu dołożyli Konrad Kornacki oraz Adam Mońka i zrobiło się 2:3. Mimo osiągniętej przewagi w pierwszej kwarcie to w drugiej odsłonie już było trochę gorzej. Gospodarze dwa razy wpisali się na listę strzelców, a nasz zespół nie zdołał odpowiedzieć i ponownie musieliśmy gonić wynik. Na trzecią część meczu powrócił już jednak odpowiedni styl i gdy Konrad Kornacki trzykrotnie trafił do siatki, a Bartosz Skoneczny po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców to byliśmy dobrej myśli. Mieliśmy trzy bramki przewagi, a do tego po golu dołożyli jeszcze Kacper Gierasik oraz Krystian Kocimski i stało się jasne, że trzy punkty odjadą do Nowej Suchej.

Wystąpiliśmy w składzie:
I i III kwarta: Mikołaj Matusiak, Kuba Kasperek, Maciej Wasilewski, Adam Mońka, Konrad Kornacki, Bartosz Skoneczny i Jakub Kowalski.
II i IV kwarta: Mikołaj Matusiak, Kacper Błaszkiewicz, Jakub Targaszewski, Marcel Wawrzyńczak, Krystian Kocimski, Kacper Gierasik oraz Piotr Kowalik.

Tabela V Warszawskiej Ligi Orlików:

Pos Zespół M Goals +/- Pkt
1 Promyk Nowa Sucha 7 79 52 21
2 Offensywa Książenice 4 60 40 9
3 Relax Radziwiłłów 5 34 -10 9
4 KS Teresin 6 47 -24 6
5 UKS Nowa Wieś 5 22 -30 3
6 Tur Jaktorów 7 32 -28 3

 

Karol Drązikowski