28

Tym razem bez zdobytej bramki

Naprzód Stare Babice – Promyk Nowa Sucha

17 – 0

W meczu IV Warszawskiej Ligi Orlików Naprzód Stare Babice wygrał z Promykiem Nowa Sucha 17:0.

W ligowym debiucie przegraliśmy z Naprzodem Stare Babice 1:15, ale mimo wszystko liczyliśmy na poprawę w rewanżu. Nasz zespół solidnie trenuje i stara się eliminować błędu i udoskonalać się w zakresie piłkarskiego rzemiosła. Rywale jednak też nie stoją w miejscu, a że gospodarze rewanżu są jednym z faworytów do wygrania całej ligi to można było zakładać ciężką przeprawę. W swych osądach się nie pomyliliśmy i rywale systematycznie budowali swoją przewagę. Ostatecznie pojedynek zakończył się naszą wysoką porażką, ale skupiamy się na kolejnych meczach z drużynami o zbliżonym poziomie.

Wystąpiliśmy w składzie: Adrian Olender, Szymon Bolimowski, Piotr Gierasik, Maksymilian Jędrzejewski, Antoni Milczarek, Oliwier Olszanowski i Rafał Rychlewski. Grali także: Bartosz Cieślak, Krystian Jaskulski, Wojciech Kacprzak, Igor Mikulski, Patryk Pietrzak oraz Sebastian Wasilewski.

3 – 2

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha wygrał z Błękitnymi Korytów 3:2 (2:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kamil Wróbel (34′), Paweł Kutkowski (38′) i Tomasz Jurczak (69′). Gole dla gospodarzy padały w 8 i 13 minucie.

Żółte kartki Promyka: 42′ Michał Maciak, 49′ Aleksander Psiuk, 61′ Tomasz Jurczak, 87′ Marcin Jaworski, 90’+2 Łukasz Piórkowski, 90’+2 Mariusz Mikulski, 90’+2 Mariusz Mikulski. Czerwone kartki Promyka: 90’+2 Mariusz Mikulski. Widzów 20.

Mecz z Błękitnymi miał dla obu zespołów duże znaczenie, gdyż obie ekipy znajdują się tuż nad najniżej sklasyfikowanymi drużynami w tabeli. Dlatego bardzo istotne było sięgnięcie po komplet punktów i odskoczenie w ligowej klasyfikacji. Początek pojedynku jednak kompletnie nam się i nie udał i przez pierwszy kwadrans rywale mocno nas przycisnęli. Zaowocowało to dwoma golami i można było trochę zwątpić w końcowy sukces. Na szczęście w grze gości nagle coś się zacięło i wyglądało to trochę tak jakby sił starczyło im tylko na piętnaście minut. Od tego momentu Promyk przejął inicjatywę i na coraz mniej pozwalał rywalowi. Potrzebowaliśmy odrobinę czasu na udokumentowanie swojej przewagi, ale jak już zaczęliśmy to w cztery minuty doprowadziliśmy do remisu. Najpierw do siatki trafił Kamil Wróbel, a chwilę później po rzucie rożnym Paweł Kutkowski wyrównał stan rywalizacji. Zakładaliśmy, że utrzymując podobny poziom w drugiej połowie powinno nam się udać sięgnąć po zwycięstwo. Początkowo po zmianie stron nasze próby nie przynosiły efektu, ale byliśmy uparci w dążeniu do celu. W końcu upragnionego gola zdobył Tomasz Jurczak i końcowa wygrana była na wyciągnięcie ręki. Rywale nie za bardzo mieli argumenty aby sforsować naszą defensywę i bez większych problemów utrzymaliśmy minimalną przewagę do końcowego gwizdka.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Siekiera, Michał Maciak, Marek Simiński, Marcin Jaworski, Maciej Nowicki (20′ Paweł Kutkowski), Mateusz Figat, Marcin Gajda (46′ Damian Chełmiński), Łukasz Piórkowski, Adrian Jaworski (46′ Aleksander Psiuk), Tomasz Jurczak (85′ Paweł Księżak) i Kamil Wróbel (75′ Rafał Dalke).

2 – 2

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Pogoń Grodzisk Mazowiecki zremisowała z Promykiem Nowa Sucha 2:2 (2:1). Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Szymon Adamcewicz.

Mecz z Pogonią w Grodzisku podobnie jak spotkanie w Nowej Suchej nie zaczął się dla nas najlepiej. Szybko straciliśmy dwa gole i wydawało się, że ewentualne marzenia o wskoczeniu na drugie miejsce musimy odłożyć na inny dzień. Mimo wszystko gra w dalszej części się uspokoiła i gospodarze wydawali się zadowoleni z wyniku. My również nie forsowaliśmy tempa, ale pod koniec pierwszej połowy zdarzył się moment przełomowy. Szymon Adamcewicz trafił bezpośrednio z rzutu rożnego i zrobiło się ciekawie. Promyk mocno uwierzył w siebie i śmielej zaatakował. Długo musieliśmy czekać na efekt naszych poczynań, ale na dziesięć minut przed końcem na listę strzelców ponownie wpisał się Szymon Adamcewicz. Wtedy gospodarze ograniczyli się właściwie do defensywy, a my chcieliśmy za wszelką cenę zwyciężyć w tym pojedynku. Sztuka ta się nie udała i drużyny podzieliły się punktami, ale drugą połową zdecydowanie udowodniliśmy, że drugie miejsce w ligowej tabeli wcale nie było poza naszym zasięgiem.

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Kuba Kasperek, Maciej Wasilewski, Adam Mońka, Szymon Adamcewicz, Paweł Ziółkowski, Jakub Kowalski, Konrad Kornacki i Krystian Kocimski. Grali także: Mikołaj Matusiak, Wiktor Czepulaniec, Wiktor Drężek, Kacper Gierasik, Bartosz Skoneczny oraz Szymon Brysiak.

4 – 2

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Okęciem Warszawa 4:2 (2:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Bartosz Figat x2, Oliwier Tataj i Bartosz Bernaszuk.

W ostatnim okresie nasza drużyna ma ogromne problemy ze skutecznością. Niby gramy ładnie dla oka, przeważamy, ale kompletnie nie potrafimy tego wykorzystać. W rywalizacji z Okęciem w pierwszym kwadransie wręcz zepchnęliśmy rywala na ich połowę. Niestety pudłowaliśmy na potęgę łącznie z obronionym przez bramkarza rywali rzutem karnym. Zamiast tego przeciwnik  uderzył z dalszej odległości i zrobiło się 0:1. Trochę nas to podrażniło i gdy futbolówkę przejął Bartosz Krawczak i dograł do Oliwiera Tataja to ten drugi doprowadził do remisu. Niestety nie wyciągnęliśmy wniosków z wcześniejszych wydarzeń i po drugim uderzeniu z dystansu ponownie przegrywaliśmy. Na szczęście mimo dużej nieskuteczności potrafiliśmy do końca pierwszej połowy jeszcze raz umieścić piłkę w siatce. Prostopadłe zagranie wykorzystał Bartosz Bernaszuk i do szatni zeszliśmy przy wyniku 2:2. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Dalej byliśmy stroną przeważającą, ale daliśmy rywalom uwierzyć, że mogą o coś w Nowej Suchej powalczyć i wcale nie szło nam tego dnia łatwo. Na szczęście w drugiej połowie z dobrej strony pokazał się Bartosz Figat, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i pojedynek zakończył się wynikiem 4:2. Biorąc jednak pod uwagę mnogość stworzonych okazji to wynik mógł być znacznie wyższy. Mimo wszystko najważniejsze są i tak trzy punkty.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Adam Podkański, Sergiusz Winnicki, Jacek Wyziński, Mateusz Kluczyk, Miłosz Kluczyk, Wiktor Sot, Bartosz Bernaszuk, Bartosz Figat, Oliwier Tataj i Adrian Sałaciński. Grali także: Adam Malczenko, Bartosz Krawczak, Dawid Markus, Rafał Kaźmierski, Kacper Hołuj oraz Dawid Błaszczyk.

4 – 3

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Starszych Żyrardowianka Żyrardów wygrała z Promykiem Nowa Sucha 4:3.

Pierwszy mecz z Żyrardowianką w Nowej Suchej zakończył się naszą porażką, dlatego zależało nam żeby się zrewanżować. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem, bo dość szybko straciliśmy gola. Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy gospodarze po raz drugi trafili do siatki. Na szczęście odpowiedzieć na to potrafił Maciej Księżak i przy jednobramkowej stracie zeszliśmy na przerwę. Niestety drugą część rywalizacji rozpoczęliśmy podobnie jak pierwszą i ponownie straciliśmy gola. Nie wyglądało to najlepiej, ale kolejne minuty należały do Promyka. Najpierw kontaktowe trafienie zaliczył Maciej Księżak, a następnie do remisu doprowadził Bartosz Dubielecki. Do tego zawodnik gospodarzy otrzymał chwilę później czerwoną kartkę i jeszcze mocniej zaatakowaliśmy chcąc sięgnąć po pełną pulę. Niestety nie udało nam się osiągnąć celu, a do tego w doliczonym czasie gry rywale po strzale z dystansu zdobyli zwycięskiego gola. Pozostał nam ogromny niedosyt i o komplet punktów będziemy musieli powalczyć w kolejnym spotkaniu.

Wystąpiliśmy w składzie: Patryk Adamiec, Jan Kowalik, Kacper Zdanowski, Antoni Siekiera, Piotr Felczyński, Bartosz Sokołowski, Łukasz Rogalski, Grzegorz Sekuła, Bartosz Dubielecki, Maciej Księżak i Dawid Pikura. Grał także: Piotr Maciaszek.