Promyk Nowa Sucha. Wyniki spotkań weekendowych

23

Nieudana wyprawa do Chlebni

lks chlebniaLKS Chlebnia – Promyk Nowa Sucha   Promyk Nowa Sucha

4 – 1

W meczu Warszawskiej Ligi Okręgowej LKS Chlebnia wygrała z Promykiem Nowa Sucha 4:1 (2:0). Bramkę dla naszej drużyny w 76 minucie zdobył Robert Dąbrowski. Gole dla gospodarzy padały w 3, 39, 58 i 69 minucie.

Żółte kartki Promyka: 23′ Łukasz Piórkowski. Widzów 50.

W pojedynku z LKS Chlebnia nie byliśmy faworytem, choć był jeden aspekt przemawiający za Promykiem. Gospodarze dotychczas przegrali dwa mecze i oba na własnym stadionie. Inna sprawa, że trzy punkty wywozili stąd lider i wicelider tabeli. Mimo wszystko pozwalało to mieć nadzieję, że rywale są do pokonania. Rywalizację rozpoczęliśmy jednak fatalnie. W pierwszej minucie piłka uderzyła w słupek naszej bramki, w drugiej sfaulowaliśmy przeciwnika w polu karnym, a w trzeciej przegrywaliśmy 1:0 po skutecznie wykonanej „jedenastce”. Rywale zresztą na tym nie poprzestali i dalej atakowali. Mogliśmy odnotować próby z dystansu czy inne kombinacyjne akcje. My nie mieliśmy większego pomysłu na sforsowanie defensywy piłkarzy z Chlebni. Zmiana wyniku nastąpiła pod koniec pierwszej połowy, gdy do wybitej przed pole karne futbolówki dopadł gracz przeciwnika i mocnym strzałem po ziemi dał swojemu zespołowi dwa trafienia przewagi. Po zmianie stron sytuacja delikatnie się zmieniła. Gospodarze mając przewagę nastawili się na grę z kontry, a my próbowaliśmy odwrócić losy rywalizacji. Stworzyliśmy kilka poważniejszych okazji, ale po jednej z nich rywale wyprowadzili szybki kontratak i zrobiło się 3:0. LKS Chlebnia prowadził spokojną grę mając na celu, aby nie stracić bramki, a jednocześnie tylko czekał na nadarzającą okazję do podwyższenia prowadzenia. Taka nadarzyła się 10 minut później i mieliśmy już cztery gole straty. Mimo wszystko nie poddaliśmy się i na kwadrans przed końcem po dalekim wrzucie z autu piłkę stracił Robert Dąbrowski i udało nam się uzyskać honorowe trafienie. Tego dnia było nas stać tylko na tyle i rywalizacja zakończyła się porażką Promyka. Szansa na rehabilitację za tydzień, choć też nie będzie łatwo, bo do Nowej Suchej przyjeżdża wicelider z Piastowa.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Sławomir Kuczek, Marcin Jaworski, Marek Simiński, Michał Maciak (65′ Łukasz Pacholski), Adrian Chałubek, Robert Dąbrowski, Łukasz Piórkowski, Kamil Marcinkowski, Paweł Zienkiewicz (65′ Tomasz Jurczak) i Piotr Kamiński (72′ Maciej Nowicki).

Świetny początek ustawił mecz

Promyk Nowa Sucha                                                                   zaborowianka-zaborów

Promyk Nowa Sucha – Zaborowianka Zaborów

9 – 0

W meczu V Warszawskiej Ligi Młodzików Promyk Nowa Sucha wygrał z Zaborowianką Zaborów 9:0 (7:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Oliwier Dąbrowski x4, Maciej Księżak x3, Łukasz Rogalski i Kacper Plichta.

Dosyć ciekawy przebieg miał pojedynek rocznika 2005. Nasi piłkarze od pierwszej minuty rzucili się na rywali i zamierzali zaprezentować się z jak najlepszej strony. W ten oto sposób zanim niektórzy kibice zdążyli zasiąść wygodnie na trybunach to było już 6:0. Łupem bramkowym podzielili się Maciej Księżak i Oliwier Dąbrowski, gdzie drugi z nich czterokrotnie trafił do siatki. Świetny początek sprawił, że osy rywalizacji właściwie były już rozstrzygnięte i tempo meczu znacznie spadło. Co prawda dalej mieliśmy przewagę, ale już nie byliśmy tak skuteczni jak w pierwszych minutach. Zaowocowało to tym, że do końca pierwszej połowy już tylko raz na listę strzelców wpisał się Maciej Księżak. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Promyk dalej prowadził grę, ale goście także potrafili odgryźć się groźnymi kontrami. Nasi brakarze nie dali się jednak pokonać, a nasi gracze ofensywni kontynuowali strzelanie. Najpierw strzałem głową wynik podwyższył lukasz Rogalski, a końcowy rezultat ustalił Kacper Plichta. W ten sposób odnosimy bardzo przekonujące zwycięstwo i za tydzień walczymy o kolejne trzy punkty.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jan Kowalik, Jakub Szypszak, Patryk Woliński, Łukasz Rogalski, Kacper Plichta, Bartosz Sokołowski, Maciej Księżak i Oliwier Dąbrowski. Grali także: Bartłomiej Pytkowski, Krystian Sobczak, Piotr Kuran, Oskar Korbień oraz Kacper Szychowski.

6 – 1

W meczu II Warszawskiej Ligi Orlików Promyk Nowa Sucha wygrał z LKS Chlebnia 6:1 (1:0, 2:0, 2:1, 1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Nikolas Krzemiński x4 i Bartosz Szałaj.

Wynik rywalizacji może świadczyć, że było miło, łatwo i przyjemnie, ale tak naprawdę to pojedynek był bardzo zacięty. Dużo było walki w środkowej strefie boiska, ale mimo wszystko nie przekładało się to na ogrom sytuacji strzeleckich. Zasadnicza różnica polegała jednak na tym, że Promyk w ofensywie był bardzo skuteczny, ale dołożył do tego solidną grę w obronie ograniczając tym samym poczynania gości. Pierwszą bramkę zdobyliśmy po rzucie wolnym, gdy ze strzałem Bartosza Szałaja pod poprzeczkę nie poradził sobie golkiper rywali. W drugich piętnastu minutach też było dużo walki, ale tylko nasz zespół trafiał do siatki. Najpierw w polu karnym faulowany był Mateusz Boczkowski i… nikt nie chciał wziąć na sobie odpowiedzialności wykonania tego stałego fragmentu gry. Decyzję podjął więc trener Rafał Muras i padło na będącego w bardzo dobrej formie od początku sezonu Bartosza Szałaja. Wybór okazał się trafny i mieliśmy dwa gole przewagi. To nie był jednak koniec strzelania, bo pod koniec drugiej kwarty kapitalnym uderzeniem z woleja z pierwszej piłki popisał się Nikolas Krzemiński i nasza przewaga była już w miarę bezpieczna. Mimo wszystko, oglądając naszą Reprezentację musieliśmy pamiętać, że nawet od stanu 3:0 można doprowadzić do nerwowej końcówki. Dlatego po zmianie stron dalej musieliśmy być w pełni skoncentrowani. Pozwoliło to nam na kolejne gole, a Nikolas Krzemiński rozstrzelał się na dobre. Nasz zawodnik wygrał pojedynek z obrońcą LKS Chlebnia i nie dał szans bramkarzowi zmieniając wynik na 4:0. Goście szybko odpowiedzieli trafiając do siatki po rzucie rożnym, ale nie zrobiło to wrażenia na Nikolasie, który po kontrataku Promyka po raz trzeci wpisał się na listę strzelców. W ostatnich piętnastu minutach musieliśmy więc utrzymać prowadzenie, ale nawet cztery trafienia przewagi nie dawały pewności co do ostatecznego rozstrzygnięcia. Minuty mijały i wynik się nie zmieniał więc czuliśmy się coraz pewniej, a gdy Nikolas Krzemiński ustalił wynik na 6:1 mogliśmy rozpocząć świętowanie. Tym bardziej, że po tej bramce sędzia zagwizdał po raz ostatni. Tym samym rocznik 2006 pokazał naszym Seniorom jak się wygrywa z LKS Chlebnia 🙂

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Bartosz Bernaszuk, Igor Kowalski, Mateusz Boczkowski, Wiktor Sot, Bartosz Szałaj i Nikolas Krzemiński. Grali także: Paweł Rozmarynowski, Mateusz Łukawski, Jacek Wyziński, Bartosz Figat oraz Kamil Malara.

3 – 1

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Promyk Nowa Sucha wygrał z Błonianką II Błonie 3:1 (0:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Damian Chełmiński, Paweł Piotrowski i Maciej Grochowski.

Nasi piłkarze grają w tym sezonie bardzo dobrze i przewodzą w ligowej tabeli, ale w pojedynku z Błonianką II Błonie mieliśmy spore problemy. W pierwszej połowie stworzyliśmy kilka okazji do otwarcia wyniku, ale szwankowała skuteczność. Nie mogliśmy znaleźć sposobu na bramkarza Błonianki i w pierwszej połowie nie oglądaliśmy goli. Po zmianie stron gra dalej się nie układała, ale gdy niewiele nam wychodziło to ciężar odpowiedzialności wziął na swoje barki kapitan. Damian Chełmiński ruszył z piłką od środka boiska, minął trzech graczy rywali i strzałem po ziemi otworzył wynik. Momentalnie odmieniło to nasz zespół i chwilę później Paweł Piotrowski strzałem głową podwyższył prowadzenie. Wydawało się, że teraz pójdziemy za ciosem, ale dość niespodziewanie to goście trafili do siatki. Piłka uderzona z rzutu wolnego minęła wszystkich zawodników i… wpadła do bramki. Zapowiadało to znowu nerwową końcówkę, ale wątpliwości odnoście ostatecznego rozstrzygnięcia rozwiał Maciej Grochowski, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie z prawej strony boiska. Zwycięstwo pozwala odskoczyć w ligowej tabeli wiceliderowi na osiem punktów, choć musimy pamiętać, że LKS Osuchów rozegrał o jeden mecz mniej.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Kamil Kościug, Hubert Kowalski, Jakub Felczyński, Aleksander Psiuk, Hubert Mikulski, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor, Paweł Piotrowski i Maciej Grochowski. Grali także: Kacper Drązikowski, Mikołaj Krzemiński, Sebastian Siekielski oraz Mateusz Mycka.