63

Wyjazdowa niemoc Trampkarzy

Okęcie 2014 Warszawa – Promyk Nowa Sucha

0 – 0

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Okęcie 2014 Warszawa zremisowało z Promykiem Nowa Sucha 0:0 (0:0)

Trampkarze w trzech dotychczasowych kolejkach pokazali, że na własnym stadionie są mocni, ale wyprawa do Grodziska zakończyła się remisem mimo, że prowadziliśmy już 2:0. Teraz chcieliśmy poprawić swoje statystyki na wyjeździe, ale ponownie nie poszło nam tak jakbyśmy chcieli. Znowu byliśmy nieskuteczni i zmarnowaliśmy kilka dogodnych okazji. Ostatecznie nie udało nam się zdobyć żadnej bramki, ale nie daliśmy też nic zdziałać przeciwnikowi, dzięki czemu pojedynek zakończył się remisem. Mogło być jednak gorzej, gdyż rywale w pierwszej połowie mieli rzut karny. Jednak zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Antoni Siekiera broniąc uderzenie piłkarza gospodarzy. Po czterech kolejkach mamy na koncie dwa zwycięstwa i dwa remisy. Wygrywamy u siebie i remisujemy na wyjazdach więc jeśli dobrą grę w Nowej Suchej przeniesiemy na obce obiekty to możemy na stałe zadomowić się w czołówce tabeli.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Gracjan Woś, Jakub Szypszak, Jan Kowalik, Piotr Felczyński, Dawid Pikura, Szymon Kowalski, Bartosz Plichta, Bartosz Sokołowski, Maciej Księżak i Ksawery Pętlak. Grali także: Kacper Plichta, Grzegorz Foks, Kacper Marcinkowski, Piotr Kuran, Łukasz Rogalski oraz Grzegorz Sekuła.

3 – 1

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Jednością Żabieniec 3:1 (2:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Damian Łukawski, Damian Kaczor i Kamil Kościug.

W sytuacji, gdy zawodnicy z rocznika 2002 łączę grę w Seniorach z piłką juniorską mamy trochę roszad w składzie. Tym razem Jakub Felczyński i Damian Chełmiński pojawili się na boisku dopiero w drugiej połowie tak aby wystąpić w spotkaniu Seniorów. Personalne zmiany nie wpłynęły jednak na naszą dyspozycję, ponieważ od początku prowadziliśmy grę. Po strzale z dystansu Adriana Jaworskiego bramkarz odbił piłkę, ale wykorzystał to Damian Łukawski i wyprowadził Promyk na prowadzenie. Na kolejne gole musieliśmy jednak poczekać. Dopiero po półgodzinie gry futbolówkę zagraną spod linii bramkowej wykorzystał Damian Kaczor i zrobiło się 2:0. W pierwszej połowie było jeszcze jedno trafienie z rzutu karnego, ale sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni dla rywali. Po meczu przyznał, że popełnił błąd, gdyż jedenastka powinna zostać powtórzona. Straciliśmy więc szansę na wyższy wynik, ale pojedynek i tak mieliśmy pod kontrolą. W drugiej odsłonie dostaliśmy kolejny rzut karny, ale ten Kamil Kościug zakończył golem bez żadnych uchybień regulaminowych. Wydawało się, że rywalizację zakończymy spokojną wygraną 3:0, ale pod koniec spotkania daliśmy się zaskoczyć i straciliśmy bramkę. Była to jednak jedyna utrata i zgarnęliśmy komplet punktów.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski (Krystian Centkowski), Mateusz Mycka (Jakub Felczyński), Hubert Kowalski (Kacper Drązikowski), Maciej Grochowski, Hubert Mikulski, Kamil Kościug, Jakub Teodorowicz (Damian Chełmiński), Paweł Księżak (Patryk Felczak), Damian Kaczor (Jakub Nowakowski), Adrian Jaworski i Damian Łukawski (Adrian Gala).

1 – 15

W meczu III Warszawskiej Ligi Orlików Pogoń II Grodzisk Mazowiecki przegrał z Promykiem Nowa Sucha 1:15 (1:3, 0:1, 0:6, 0:5). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Krystian Kocimski x4, Konrad Kornacki x4, Jakub Kowalski x4, Kuba Kasperek x2 i Szymon Brysiak.

Po pierwszym pojedynku w III Lidze i minimalnej wygranej uświadomiliśmy sobie, że w nowych rozgrywkach będzie ciężko, ale tydzień później poczuliśmy się trochę jak w poprzednim sezonie. Grając z Pogonią od początku osiągnęliśmy przewagę i szybko zdobyliśmy trzy gole. Gospodarze w premierowej kwarcie odpowiedzieli jedną bramką i jak się później okazało było to ich jedyne trafienie w tym spotkaniu. W drugiej kwarcie było jeszcze ciężko, gdyż tylko raz podwyższyliśmy wynik, ale po zmianie stron Promyk zdominował rywalizację. Gracze z Nowej Suchej jedenaście razy w ciągu pół godziny wpisali się na listę strzelców. Przełożyło się to na bardzo wysoki wynik i kolejny komplet punktów naszego zespołu.

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Maciej Wasilewski, Kuba Kasperek, Adam Mońka, Konrad Kornacki, Jakub Kowalski i Krystian Kocimski. Grali także: Szymon Brysiak, Wiktor Czepulaniec, Jakub Brzeziński, Tomasz Brzeziński, Piotr Kowalik, Bartosz Skoneczny oraz Mikołaj Matusiak.

6 – 1

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha wygrał z Błękitnymi Korytów 6:1 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Piotr Kamiński (33′, 52′, 59′), Łukasz Piórkowski (50′), Tomasz Jurczak (73′) i Paweł Kutkowski (76′). Gol dla gości padł w 58 minucie.

Żółte kartki Promyka: 57′ Łukasz Pacholski. Widzów 90.

Sezon rozpoczęliśmy dosyć słabo, ale po dwóch porażkach przyszło pierwsze zwycięstwo tydzień temu. Teraz chcieliśmy kontynuować zwycięską passę, ale początkowo szło nam dość ciężko. Co prawda przeważaliśmy, ale na gola potrzebowaliśmy pół godziny. Sztuki tej dokonał Piotr Kamiński udowadniając, że forma strzelecka sprzed tygodnia nie jest dziełem przypadku. Niestety dla nas mogliśmy nie utrzymać prowadzenia do przerwy, ponieważ rywale wypracowali sobie rzut karny w 38 minucie. Nie zamienili go jednak na gola, bo futbolówka trafiła w poprzeczkę. Dzięki temu schodząc do szatni mieliśmy minimalną przewagę. Tuż po zmianie stron rozpoczęło się jednak prawdziwe strzelanie. Od 50 do 59 minuty padły cztery gole. Wszystko rozpoczął Łukasz Piórkowski, by 120 sekund później za sprawą Piotra Kamińskiego zrobiło się już 3:0. Kolejne sześć minut było spokojniejsze, ale za to dwa następne gole dzieliły sekundy. Najpierw zbliżyli się do nas goście trafiając do siatki, ale momentalnie odpowiedział na to Piotr Kamiński kompletując w ten sposób hattricka. Było 4:1 i piłkarze nieco przystopowali ze strzelaniem. Mimo wszystko grało nam się dobrze więc kolejne trafienia były kwestią czasu. Dziesięć minut później uderzeniem z pierwszej piłki rezultat podwyższył Tomasz Jurczak, a wynik ustalił indywidualną akcją Paweł Kutkowski. Wysokie zwycięstwo może sugerować, że było miło, łatwo i przyjemnie, ale rywal też miał swoje okazje i niewykorzystany rzut karny ułatwił nam zadanie. Ostatecznie zgarniamy komplet punktów i po dwóch wygranych z przedostatniego miejsca w tabeli wskoczyliśmy na siódme.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański (87′ Marcin Grzywacz), Łukasz Pacholski (63′ Paweł Kutkowski), Marcin Jaworski, Jakub Felczyński, Michał Maciak, Marcin Gajda, Łukasz Piórkowski, Marcin Nowak, Damian Chełmiński, Tomasz Jurczak (85′ Bartłomiej Siekiera) i Piotr Kamiński (80′ Rafał Dalke).