28

Ostatnie minuty dla Promyka

Promyk Nowa Sucha – Start Otwock

2 – 1

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał ze Startem Otwock 2:1 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kamil Kościug i Aleksander Psiuk.

Nasi Juniorzy rozpoczęli rewanże, a że sytuacja w tabeli zaczynała robić się nie najlepsza to mocno potrzebowaliśmy punktów. Skoro już mowa o rewanżach to mocno chcieliśmy się zrewanżować Startowi Otwock, gdyż mim o porażki wcale nie czuliśmy się zespołem gorszym. Przystąpiliśmy więc do rywalizacji mocno zmotywowani, ale nie wszystko poszło po naszej myśli. Może i przeważaliśmy, może i atakowaliśmy, ale o premierowym trafieniu zadecydował błąd w kryciu. Goście mieli rzut rożny i zakończyli go trafieniem z najbliższej odległości. Próbowaliśmy na taki stan rzeczy odpowiedzieć, ale do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Po zmianie stron nie zamierzaliśmy jednak takiego wyniku pozostawić. Dopięliśmy swego, gdy w polu karnym sfaulowany został Aleksander Psiuk, a jedenastkę wykorzystał Kamil Kościug. Mimo radości jeden punkt nas nie zadowalał więc walczyliśmy dalej. Długo nie mogliśmy znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy rywali, ale na dziesięć minut przed końcem sytuacja stała się nieco łatwiejsza. racz przeciwnika za niesportowe zachowanie otrzymał czerwoną kartkę i mieliśmy przewagę jednego zawodnika. Wystarczyło ją udokumentować, ale potrzebna była jedna skuteczna akcja. Tę w doliczonym czasie gry przeprowadził Aleksander Psiuk, dzięki czemu po dwóch porażkach w ostatnich minutach w poprzednich kolejkach teraz to Promyk mógł wznieść ręce ku górze w geście zwycięstwa w ostatnich sekundach.

Wystąpiliśmy w składzie: Krystian Centkowski, Hubert Mikulski (Damian Łukawski), Hubert Kowalski, Jakub Teodorowicz, Kacper Drązikowski (Jakub Pawlak), Kamil Kościug, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor, Adrian Jaworski i Aleksander Psiuk.

4 – 1

W meczu Warszawskiej Klasy A Piast Feliksów wygrał z Promykiem Nowa Sucha 4:1 (1:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Michał Maciak (83′). Gole dla gości padły w 27, 49, 52 i 56 minucie.

Żółte kartki Promyka: 29′ Marcin Gajda, 43′ Piotr Kamiński, 55′ Karol Drązikowski. Widzów 50.

Pojedynki z Piastem Feliksów od zawsze dostarczały sporych emocji i nie inaczej było tym razem. Początek spotkania z obu stron był zachowawczy, gdyż nikt nie chciał narazić się na stratę gola, ale w kolejnych minutach zespoły zaczynały się rozkręcać. Jako pierwsi bliżej trafienia byli gospodarze, ale po dograniu z lewej strony futbolówka uderzona z pierwszej piłki poszybowała wysoko nad poprzeczką. Klarowanych okazji poza wcześniej wymienioną było niewiele więc można było zakładać, że w pierwszej połowie nie ujrzymy goli. Stało się jednak inaczej w dość zaskakujących okolicznościach. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zmierzało wprost w ręce naszego bramkarza, ale po dość niefortunnej interwencji futbolówka wylądowała w siatce. Straciliśmy więc gola w z pozoru niegroźnej sytuacji, a w tej groźniejszej udało się zachować czyste konto. Więcej akcji mających wpływ na wynik w pierwszej połowie nie odnotowaliśmy i oba zespoły udały się do szatni. Po zmianie stron można było zakładać, że Promyk ruszy do ataku, ale piłkarze z Nowej Suchej przeżyli spore trzęsienie ziemi. W odstępie siedmiu minut stracili trzy gole i sytuacja stała się beznadziejna. Bramka na 2:0 padła po rzucie rożnym i strzale głową. Podobnie wyglądało kolejne trafienie, z tym, że dogranie w pole karne wynikało z rozegrania gospodarzy. Na 4:0 podwyższył napastnik Piasta odbierając piłkę naszemu obrońcy. Nie mieliśmy argumentów, aby przeciwstawić się atakom graczy z Feliksowa. Dopiero pod koniec rywalizacji udało nam się przeprowadzić skuteczną akcję, gdy Marcin Nowak wymanewrował zawodników rywali w środkowej strefie i podał do Rafała Murasa. Ten wbiegł w pole karne i dograł do Michała Maciaka, który z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki. Niestety tego dnia stać nas było tylko na tyle i Piast zgarnął komplet punktów.

Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Grzywacz, Michał Maciak, Marcin Gajda, Marcin Jaworski, Łukasz Pacholski, Aleksander Psiuk (24′ Rafał Muras), Marcin Nowak, Łukasz Piórkowski (64′ Bartłomiej Siekiera), Maciej Nowicki, Tomasz Jurczak i Piotr Kamiński (46′ Karol Drązikowski).

3 – 1

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Promyk Nowa Sucha wygrał z Naprzodem Brwinów 3:1 (3:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Bartosz Figat x2 i Nikolas Krzemiński.

Rocznik 2006 konsekwentnie buduje swoją przewagę w tabeli i pokonuje kolejnych rywali. Przed rewanżami pozostał nam już tylko jeden przeciwnik, choć mogliśmy mieć pewne obawy. Naprzód Brwinów jakoś nam nie „leży” i wszelakie pojedynki należą do tych trudnych. Początkowo wydawało się, że będzie miło, łatwo i przyjemnie, gdyż już w pierwszej minucie wyszliśmy na prowadzenie, gdy akcję zespołu wykończył Bartosz Figat. Chcieliśmy pójść za ciosem, ale wstępna przewaga nie potrwała długo i coraz mocniej do głosu zaczynali dochodzić rywale. Mozolnie konstruowali oni swoje ataki i można by rzec, że bramka wisiała w powietrzu. Mimo niekorzystnego rozwoju wydarzeń to nam udało się podwyższyć prowadzenie, a trafienie po kontrataku zaliczył Nikolas Krzemiński. W końcu jednak rywale dopięli swego i zdobyli kontaktowego gola. Na szczęście ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Promyka, gdy tuż przed przerwą Bartosz Figat trafił na 3:1. Po zmianie stron mogliśmy mieć obawy, bo wcześnie pomagał nam korzystny wiatr, a teraz miał być sprzymierzeńcem zespołu z Brwinowa. Na szczęście potrafiliśmy zachować odpowiednią koncentrację i nie daliśmy sobie wbić już więcej goli, co pozwoliło sięgnąć po trzy punkty i przed rewanżami zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli z kompletem zwycięstw.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Wiktor Sot, Mateusz Kluczyk, Bartosz Bernaszuk, Oliwier Tataj, Miłosz Kluczyk, Bartosz Krawczak, Dawid Błaszczyk i Nikolas Krzemiński. Grali także: Adam Malczenko, Kamil Malara, Bartosz Figat, Dawid Markus, Paweł Rozmarynowski, Jacek Wyziński, Sergiusz Winnicki, Mikołaj Zabłocki oraz Igor Kowalski.

9 – 2

W meczu III Warszawskiej Ligi Orlików Promyk Nowa Sucha wygrał z Akademią Piłkarską II Żyrardów 9:2 (3:0, 3:0, 0:2, 3:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x3, Adam Mońka x2, Maciej Wasilewski, Jakub Kowalski, Wiktor Czepulaniec i Piotr Kowalik.

Po meczu Młodzików nadszedł czas na rywalizację Orlików. Mieli oni przed meczem dość podobną sytuację do starszych kolegów. W obu przypadkach pierwsze miejsce w tabeli i komplet punktów. Skoro więc rocznik 2006 kontynuował zwycięską passę, to o dwa lata młodszym piłkarzom nie pozostało nic innego jak wygrana. Już w pierwszych piętnastu minutach zaliczyliśmy trzy trafienia, dając do zrozumienia przeciwnikowi, że stanowimy solidną ekipę. Potwierdziliśmy to zresztą w drugiej kwarcie kończąc ją identycznym rezultatem. Mając sześć goli przewagi nieco spuściliśmy z tonu i pozwoliliśmy rywalom nieco poszaleć pod naszą bramką. Przełożyło się to na dwie stracone bramki, ale szybko powróciliśmy do właściwego rytmu niejako powtarzając dyspozycję z dwóch pierwszych części meczu. Ponownie trzy trafienia zapisane zostały na konto Promyka, a wynik ustaliliśmy w efektowny sposób. Uderzenie Piotra Kowalika z dystansu pokazało, że Promyk grał tego dnia zarówno efektywnie jak i efektownie poprzez punktowanie przeciwnika, ale i piękne bramki zarazem.

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Konrad Kornacki, Jakub Kowalski, Kuba Kasperek, Maciej Wasilewski, Adam Mońka i Krystian Kocimski. Grali także: Kacper Błaszkiewicz, Szymon Brysiak, Kacper Gierasik, Dominik Rychlewski, Wiktor Czepulaniec, Wiktor Drężek oraz Piotr Kowalik.

3 – 0

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Partyzant Leszno wygrał z Promykiem Nowa Sucha 3:0.

Po dobrym początku sezonu w naszym zespole nastąpiły chwilowe problemy i straciliśmy trochę punktów. Do tego znacznie ciężej idzie nam na wyjazdach więc szykowaliśmy się na ciężką przeprawę. Nadzieję dawał wynik pierwszego meczu, w którym wygraliśmy 1:0, ale wszystko miało zweryfikować boisko. Toczyliśmy wyrównany bój, choć przekonaliśmy się, że piłka nożna jest grą błędów. Niedokładne rozegranie zaowocowało trafieniem gospodarzy i musieliśmy gonić wynik. Pod koniec pierwszej połowy byliśmy bardzo blisko wyrównania, ale futbolówka uderzyła w słupek. Zamiast gola mieliśmy kontrę gospodarzy, którzy podwyższyli prowadzenie do dwóch goli. Do szatni zeszliśmy więc w nienajlepszych nastrojach. Po zmianie stron chcieliśmy odwrócić losy rywalizacji i potwierdziliśmy to swoją grą. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i częściej przebywaliśmy pod bramką przeciwnika. Niestety nie byliśmy wystarczająco skuteczni, aby zdobyć choćby kontaktową bramkę. Zamiast tego nadzialiśmy się na kolejną kontrę i ostatecznie przegraliśmy 3:0. Skomplikowało to naszą sytuację w tabeli, ale teraz gramy na własnym stadionie więc pozostaje nadzieja, że obejrzymy Promyk sięgający po komplet punktów.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Gracjan Woś, Kacper Plichta, Jan Kowalik, Piotr Felczyński, Szymon Kowalski, Bartosz Plichta, Dawid Pikura, Bartosz Sokołowski, Maciej Księżak i Ksawery Pętlak. Grali także: Grzegorz Foks, Kacper Marcinkowski, Łukasz Rogalski oraz Grzegorz Sekuła.