17

Lider za silny

Legion Warszawa – Promyk Nowa Sucha

8 – 2

W meczu I Warszawskiej Ligi juniorów Młodszych Legion Warszawa wygrał z Promykiem Nowa Sucha 8:2 (4:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Aleksander Psiuk i Jakub Teodorowicz.

W pierwszym spotkaniu obu zespołów Legion zaprezentował się z bardzo dobrej strony, ale my postawiliśmy twarde warunki i pojedynek zakończył się remisem. Od tamtego momentu drużyna z Warszawy wskoczyła na fotel lidera, a nam nie zawsze wiodło się najlepiej. Szykowało nam się więc ciężkie spotkanie, gdyż rywale z pewnością chcieli powetować sobie stratę punktów w Nowej Suchej. W tej sytuacji nie mogło dziwić, że to oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Na szczęście nasza ekipa się tym nie zraziła i Aleksander Psiuk doprowadził do wyrównania. Niestety dalsza część rywalizacji należała do gospodarzy, którzy dołożyli kolejne trzy trafienia i sytuacja Promyka stała się nie najlepsza. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i dalej to Legion był stroną dominującą. Wykorzystywali oni nasze słabsze momenty aż w końcu licznik goli zatrzymał się na ośmiu. Nie wyglądało to najlepiej, ale spotkanie zakończyliśmy pozytywnym akcentem. Bramkę z rzutu wolnego zdobył Jakub Teodorowicz i mimo wysokiej porażki, choć trochę poprawiliśmy sobie humory.

Wystąpiliśmy w składzie: Krystian Centkowski, Hubert Mikulski, Jakub Teodorowicz, Hubert Kowalski (Damian Łukawski), Kacper Drązikowski (Jakub Pawlak), Kamil Kościug, Paweł Księżak, Adrian Jaworski (Adrian Gala), Damian Chełmiński, Damian Kaczor i Aleksander Psiuk.

4 – 3

W meczu III Warszawskiej Ligi Orlików Błonianka Błonie wygrała z Promykiem Nowa Sucha 4:3 (0:0, 2:0, 1:2, 1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki, Jakub Kowalski i Kuba Kasperek.

W sobotnie popołudnie czekał nas niezwykle interesujący pojedynek. Naprzeciw siebie stanęły lider i wicelider tabeli. Promyk dotychczas miał komplet punktów, a Błonianka trzy oczka straciła właśnie w spotkaniu z zespołem z Nowej Suchej. Doszło więc do rywalizacji na szczycie i w pewnym sensie odpowiedzi na pytanie kto w tej lidze jest najlepszy. Początek rywalizacji był spokojny, a obie ekipy skupiły się na wzajemnym badaniu sił. Badania trwały 15 minut i pierwsza kwarta zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie jako pierwsi z letargu obudzili się gospodarze, którzy zdobyli dwa gole i zbudowali solidną zaliczkę przed dalszą częścią rywalizacji. Wtedy nastąoiła jednak zmiana stron i właściwie zamiana ról. To Promyk przejął inicjatywę i zaczął prowadzić grę. Sygnał do ataku dał Konrad Kornacki, a po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakub Kowalski doprowadził do remisu. Wydawało się, że jesteśmy na dobrej drodze i łapiemy odpowiedni rytm, ale ostatnie słowo w trzeciej kwarcie należało do rywala. Po sprawnym wyjściu spod własnego pola karnego wypuścili sam na sam z bramkarzem swojego napastnika i ponownie przegrywaliśmy. W ostatniej części meczu musieliśmy więc wziąć się do pracy i dość szybko to udowodniliśmy. Z rzutu wolnego uderzył Kuba Kasperek i mimo dalszej odległości futbolówka znalazła drogę do siatki. Wróciliśmy więc do stanu remisowego, ale Błonianka nie dawała za wygraną i to oni ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa. Gracz z Błonia mocnym uderzeniem pod poprzeczkę zapewnił przeciwnikowi wygraną i trzy punkty, które pozwoliły zrównać się z nami w tabeli. W myśl przepisów w bezpośrednich meczach mamy o jedną bramkę strzeloną na wyjeździe mniej więc przy równej liczbie punktów będziemy za wspomnianym zespołem w końcowej rywalizacji. Jak będzie ostatecznie przekonany się pewnie dopiero na początku listopada.

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Kuba Kasperek, Maciej Wasilewski, Adam Mońka, Wiktor Czepulaniec, Jakub Kowalski i Konrad Kornacki. Grali także: Mikołaj Matusiak, Szymon Brysiak, Tomasz Brzeziński, Jakub Brzeziński, Krystian Kocimski, Wiktor Drężek oraz Piotr Kowalik.

4 – 1

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Promyk Nowa Sucha wygrał z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 4:1 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Dawid Pikura x3 i Maciej Księżak.

W ostatnim czasie naszej drużynie nie wiodło się najlepiej i zanotowaliśmy cztery kolejne porażki. Humory nie były więc najlepsze, ale liczyliśmy, że kiedyś w końcu musi nastąpić przełamanie, a że lepiej idzie nam na własnym stadionie to spotkanie z Pogonią było świetną do tego okazją. Dodatkowo po dobrym początku nasze miejsce w tabeli zaczynało wyglądać coraz mniej ciekawie, co skłaniało do konieczności wywalczenia trzech punktów. Mimo takich okoliczności nie rozpoczęliśmy meczu najlepiej i to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Na szczęście na wspomniane trafienie odpowiedział Maciej Księżak i ponownie zrobiło się remisowo. Mieliśmy jeszcze kilka innych szans, aby do szatni zejść przy korzystniejszym wyniku, ale zawodziła nas skuteczność. Wróciła ona dopiero po zmianie stron, choć też nie mogliśmy być w pełni zadowoleni. Hat-tricka ustrzelił Dawid Pikura, ale i on sam czy też inni ofensywni gracze powinni nastrzelać znacznie więcej goli. Nie mamy jednak co narzekać, gdyż zainkasowaliśmy komplet punktów i mamy aktualnie dwa oczka przewagi nad strefą barażową. Odnieśliśmy ważne zwycięstwo, a za tydzień czeka nas kolejny ważny pojedynek z FC Komorów.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Gracjan Woś, Szymon Kowalski, Jakub Szypszak, Jan Kowalik, Bartosz Sokołowski, Kacper Plichta, Maciej Księżak, Bartosz Plichta, Ksawery Pętlak i Dawid Pikura. Grali także: Grzegorz Foks, Piotr Felczyński, Kacper Marcinkowski, Grzegorz Sekuła oraz Łukasz Rogalski.

0 – 1

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Milan Milanówek przegrał z Promykiem Nowa Sucha 0:1 (0:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Bartosz Krawczak.

Podopieczni Rafała Murasa w tym sezonie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, ale trzy punkty nigdy nie są dawane za darmo tylko trzeba je wywalczyć na murawie. Duża przewaga punktowa i kolejne wygrane mogą powodować, że czasami poczujemy się zbyt pewnie, ale takie podejście potrafi być zgubne. W pierwszym spotkaniu w Nowej Suchej zwyciężyliśmy 7:0, ale w rewanżu nie zaprezentowaliśmy się już tak dobrze. Mieliśmy problemy z zaskoczeniem przeciwnika i nie przypominaliśmy zespołu ze wspomnianego zwycięskiego pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i mieliśmy świadomość, że należy coś zmienić w naszej grze. Po zmianie stron bardzo dobrze zareagowaliśmy na takie okoliczności i już dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części meczu Bartosz Krawczak wyprowadził Promyk na prowadzenie. Później mieliśmy optyczną przewagę, ale tego dnia nie było nas stać na kolejne gole. Na szczęście nie pozwoliliśmy rywalom na trafienia do siatki i utrzymaliśmy minimalną przewagę do końcowego gwizdka. Zgarniamy więc kolejny komplet punktów, ale wiemy też, że do kolejnych spotkań należy podchodzić w pełni skoncentrowanym, gdyż każdy będzie chciał ograć lidera.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Mateusz Kluczyk, Wiktor Sot, Oliwier Tataj, Bartosz Bernaszuk, Bartosz Krawczak, Miłosz Kluczyk, Dawid Błaszczyk i Nikolas Krzemiński. Grali także: Bartosz Figat, Mikołaj Zabłocki, Igor Kowalski, Jacek Wyziński, Sergiusz Winnicki oraz Paweł Rozmarynowski.

7 – 2

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha wygrał z Passovią Pass 7:2 (6:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Marcin Jaworski (6′), Paweł Kutkowski (16′, 18′, 20′, 30′), Maciej Nowicki (22′) i Rafał Dalke (85′). Gole dla gości padły w 43 i 55 minucie.

Żółte kartki Promyka: 67′ Łukasz Pacholski. Widzów 70.

Seniorzy ostatnio nie spisywali się najlepiej. Z Rysiem Laski przegraliśmy w ostatniej akcji meczu, a w spotkaniu z Piastem Feliksów nie mieliśmy argumentów, aby móc myśleć o wygranej. Drużyna zawodziła i zupełnie nie przypominała tej, która jeszcze półtora roku temu przyzwoicie spisywała się w Lidze Okręgowej. Kiedyś musiało jednak nastąpić przełamanie, ale nikt nie spodziewał się, że będzie to aż takie przełamanie. W zawodnikach widać było sportową złość i dość dawno nie widzianą zadziorność i agresję w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Już w szóstej minucie Marcin Jaworski wykorzystał daleki wrzut z autu Macieja Nowickiego. Ten pierwszy mimo sporej liczby graczy w polu karnym dość niespodziewanie, niepilnowany przez nikogo otrzymał idealne dogranie na samym środku pola bramkowego. Nie pozostało mu nic innego jak wykorzystać nadarzającą się okazję i wyprowadzić Promyk na prowadzenie. Zaczęliśmy więc dobrze, ale szaleństwo zaczęło się po kwadransie. Najpierw w cztery minuty hattricka skompletował Paweł Kutkowski, a że to tylko Warszawska A Klasa to o tym wyczynie będzie można przeczytać głownie na stronie Promyka i może ktoś tam jeszcze coś wspomni. Musieliśmy więc kontynuować strzeleckie popisy żeby było o czym pisać. Mijają kolejne dwie minuty i Maciej Nowicki z dość ostrego konta mocnym uderzeniem zwiększył przewagę Promyka. Zabójcze tempo zwolniliśmy dopiero w 30 minucie, gdy Paweł Kutkowski dołożył czwarte trafienie. Za sobą mieliśmy pół godziny gry i prowadziliśmy 6:0. To był Promyk w najlepszym wydaniu. Niestety taki rezultat trochę nas uśpił i w dalszej części rywalizacji nie było już tak dobrze. Dodatkowo po faulu w polu karnym goście otrzymali jedenastkę, którą pewnie zamienili na gola. Do szatni zeszliśmy więc z pięcioma trafieniami przewagi i można było się zastanawiać jaki zespół ujrzymy po zmianie stron. Czy ten z pierwszych 30 minut czy ten z ostatniego kwadransa. Trudno było oczekiwać, że możemy być równie skuteczni, bo zdobywanie bramek co dwie minuty rzadko się zdarza, ale można było liczyć na przewagę zespołu z Nowej Suchej. W drugiej połowie nie byliśmy jednak już tak skuteczni i nawet sytuacje sam na sam z bramkarzem nie kończyły się bramkami. W naszym polu karnym goście potrafili zachować więcej zimnej krwi i po dziesięciu minutach zdobyli swojego drugiego gola. Pobudziło ich to do działania i nabrali ochoty na kolejne trafienia. Musieliśmy więc bardziej skupić się na obronie, gdyż momentami robiło się dość groźnie. Ostatecznie potrafiliśmy się przeciwstawić tym atakom i nie pozwoliliśmy na następne bramki. Dodatkowo sami trafiliśmy do siatki, gdy dalekie dośrodkowanie Marcina Jaworskiego na gola zamienił Rafał Dalke. Wysoka wygrana cieszy, choć z drugiej strony ostatnią godzinę przegraliśmy 1:2. Ważne jest jednak to, że po ostatnich niepowodzeniach zespół pokazał sportową złość i przez pierwsze pół godziny właściwie rozstrzygnął losy rywalizacji.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Siekiera, Karol Drązikowski, Marcin Jaworski, Marek Simiński, Łukasz Pacholski, Marcin Gajda, Marcin Nowak, Adam Barcikowski, Tomasz Jurczak (86′ Mateusz Piątek), Maciej Nowicki (60′ Michał Maciak) i Paweł Kutkowski (72′ Rafał Dalke).