33

Zaczynamy od wygranej

LKS Chlebnia – Promyk Nowa Sucha

4 – 7

W meczu III Warszawskiej Ligi Orlików LKS Chlebnia przegrał z Promykiem Nowa Sucha 4:7 (1:2, 1:2, 0:0, 2:3). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x4, Szymon Adamcewicz, Jakub Kowalski i Maciej Wasilewski.

Pierwszy mecz to zawsze niewiadoma, ale pamiętając, że w poprzednim sezonie dwukrotnie pokonaliśmy LKS Chlebnia 13:3 i 13:6 mogliśmy czuć się faworytem tej rywalizacji. Generalnie oba zespoły potrafiły znaleźć drogę do bramki, ale Promyk był aktywniejszy w tej kwestii. Już po pierwszej kwarcie prowadziliśmy różnicą jednego trafienia, a wynik 1:2 powtórzyliśmy także w drugich piętnastu minutach. Mieliśmy o dwa gole więcej i mogliśmy nieco uspokoić grę. Przełożyło się to też na wynik, bo po trzeciej kwarcie nie uległ on zmianie. Piłkarze z Nowej Suchej i Chlebni powetowali to sobie za to w ostatniej odsłonie rywalizacji. W sumie padło pięć bramek i ponownie o jedną więcej na swoje konto zapisał Promyk. W naszym zespole od początku formą strzelecką imponuje Konrad Kowalski, ale gwarancją bramek jest też Jakub Kowalski. Możemy się zresztą cieszyć, że nowi gracze od razu w debiucie wpisują się na listę strzelców (Szymon Adamcewicz), a swoje trzy grosze dorzuci też formacja defensywna (Maciej Wasilewski). Formy ataku mamy więc zróżnicowane, choć widać, że w porównaniu do poprzedniego sezonu już nie pokonaliśmy LKS Chlebnia tak zdecydowanie. Mamy więc nad czym pracować 😉

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Konrad Kornacki, Jakub Kowalski, Szymon Adamcewicz, Maciej Wasilewski, Adam Mońka i Paweł Ziółkowski. Grali także: Mikołaj Matusiak, Kacper Gierasik, Marcel Wawrzyńczak, Kuba Kasperek, Wiktor Czepulaniec, Wiktor Drężek oraz Krystian Kocimski.

1 – 3

W meczu Warszawskiej Klasy A Orzeł Kampinos przegrał z Promykiem Nowa Sucha 1:3 (1:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Marcin Gajda (26′), Piotr Kamiński (32′) i Piotr Ufa (62′). Gol dla gospodarzy padł w 34 minucie.

Żółte kartki Promyka: brak. Widzów 35.

Po dobrym meczu z Wrzosem spodziewaliśmy się, że pojedynek z Orłem będzie dla nas łatwiejszą przeprawą. Chcieliśmy od początku zdominować rywala, ale stało się coś odwrotnego. To gospodarze zepchnęli nas do defensywy i momentami próżno było szukać naszych graczy na połowie przeciwnika, bo po wybiciu od bramki futbolówka szybko wracała w okolice naszego pola karnego. Przy tym wszystkim mieliśmy bardzo dużo szczęścia, gdyż w pierwszych dwudziestu minutach piłka kończyła swój lot zarówno na słupku jak i poprzeczce. My w tym fragmencie byliśmy w stanie odpowiedzieć jedynie niecelnym uderzeniem z rzutu wolnego. Przełamanie nastąpiło dopiero w 26 minucie, gdy Marcin Gajda wykorzystał dogranie z lewej strony i uderzeniem po długim rogu wyprowadził Promyk na prowadzenie. Ostudziło to zapędy gospodarzy i mogliśmy odnotować lepszy fragment gry Promyka. Potwierdziliśmy to zresztą sześć minut później, gdy Aleksander Psiuk uprzedził wychodzącego bramkarza i dograł do Piotra Kamińskiego. Temu pozostało dopełnić formalności i było już 0:2. Z pozoru wszystko było pod kontrolą, ale wrócił problem z koncentracją po zdobyciu gola. Minęło 120 sekund i gracz gospodarzy uderzył zza pola karnego. Piłka podbiła się jeszcze o interweniującego obrońcę czym pozbawiła szans na obronę Marcina Grzywacza. Przeciwnik ponownie złapał kontakt i uwierzył w siebie co zwiastowało, że dalej będzie to dla nas ciężka przeprawa. Na szczęście po zmianie stron gospodarze już nie atakowali tak zaciekle i my też byliśmy w stanie więcej zaoferować w ataku. Tym razem bardziej zapracowany był bramkarz Orła, a Promyk w końcu doczekał się gola po przerwie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Piotr Ufa i dało to nam więcej spokoju. Do końca kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia nie pozwalając na zbyt dużo rywalowi pod naszą bramką. Ostatecznie utrzymaliśmy wynik ustalony w 62 minucie i po raz pierwszy w rundzie wiosennej sięgnęliśmy po komplet punktów.

Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Grzywacz, Marcin Jaworski, Paweł Kutkowski, Marek Simiński, Łukasz Pacholski, Aleksander Psiuk (46′ Piotr Ufa), Marcin Nowak, Marcin Gajda, Maciej Nowicki (60′ Kamil Dalke), Mateusz Figat (90′ Karol Drązikowski) i Piotr Kamiński (70′ Rafał Dalke).

1 – 0

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Polonia II Warszawa wygrała z Promykiem Nowa Sucha 1:0.

W pierwszej kolejce przyszło nam się mierzyć z Klubem, którego sama nazwa przywołuje sportowo poważne skojarzenia. Mimo, że w tabeli widnieją jako Polonia II Warszawa to i tak jest to jakaś marka. Być może trochę to sparaliżowało naszych graczy, gdyż pierwsza połowa nie było najlepsza w naszym wykonaniu. Było dużo niedokładności po stronie Promyka, a Polonii grało się całkiem nieźle. Osiągnęli przewagę i na nasze nieszczęście udokumentowali to jedną bramką. Nie wyglądało to najlepiej, ale po zmianie stron role zdecydowanie się odwróciły. Zobaczyliśmy zespół z Nowej Suchej, który chciało się oglądać i który potrafił zepchnąć rywala do defensywy. Wszystko było dobrze, ale zabrakło tylko jednego – zdobytego gola. Do końca rywalizacji wynik nie uległ zmianie i pozostaje duży niedosyt, ponieważ po dobrej grze w drugiej odsłonie spotkania nie udało się wywieźć ze stolicy choćby punktu.

3 – 1

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Jednością Żabieniec 3:1 (3:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Adrian Jaworski, Aleksander Psiuk i bramka samobójcza.

Był to pojedynek, w którym było dosłownie wszystko. Emocje, bramki, kartki i dużo zarówno ładnej jak i nieładnej gry. Zaczęło się dobrze dla nas, gdy do prostopadłego zagrania doszedł Adrian Jaworski i przerzucił piłkę nad wychodzącym bramkarzem. Objęliśmy prowadzenie i… niezbyt długo się z niego cieszyliśmy. Goście szybko odpowiedzieli i właściwie wróciliśmy do punktu wyjścia. W pierwszej połowie jednak sprzyjał nam mocno wiejący wiatr i ułatwiało to nasze ataki. W jednej z akcji w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Aleksander Psiuk i mimo prób interwencji obrońców futbolówka znalazła drogę do siatki. Nasza sytuacja skomplikowała się chwilę później, gdy po czerwonej kartce zmuszeni byliśmy do gry w osłabieniu. Przed nami było więc około 70 minut gry mając o jednego gracza mniej. Obrona wyniku przez tyle czasu była zadaniem trudnym, ale podobno szczęście sprzyja lepszym. Mieliśmy rzut rożny i do narożnika podbiegł Adrian Jaworski. Mocna rotacja, korzystny wiatr i niefortunnie interweniujący obrońcy. Wszystko to się idealnie zgrało, a próbujący ratować kolegów bramkarz wygarnął piłkę już zza linii. Zrobiło się 3:1 i momentami nie było widać, że mamy braki kadrowe. Z pozytywnym nastawieniem wyszliśmy na drugą połowę, a wszystko stopniowo układało się po naszej myśli. Gracze Jedności zamiast odrabiać straty zaczęli popełniać błędy, które były dla nich fatalne w skutkach. Po godzinie gry sędzia po raz drugi wyciągnął czerwoną kartkę i stan osobowy się wyrównał. To jednak nie był koniec, gdyż do końca spotkania jeszcze dwóch zawodników z Żabieńca przedwcześnie zakończyło zawody. Ostatecznie więc zamiast bramek oglądaliśmy czerwone kartki i tak oto Promyk skończył w dziesięciu, a Jedność w ośmiu. Wynik ustalony w pierwszej połowie okazał się tym ostatecznym.

Wystąpiliśmy w składzie: Krystian Centkowski (Michał Regulski), Kacper Drązikowski (Adrian Gala), Jakub Teodorowicz, Jakub Felczyński, Hubert Kowalski, Kamil Kościug (Jakub Pawlak), Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor, Adrian Jaworski (Paweł Piotrowski) i Aleksander Psiuk (Jakub Nowakowski).