Promyk Nowa Sucha. Wyniki weekendu

0
42

Cierpliwi Seniorzy

Promyk Nowa Sucha – LKS II Chlebnia

            3 – 1          

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha wygrał z LKS II Chlebnia 3:1 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Piotr Ufa (66′), Mateusz Figat (67′) i samobój (42′). Gol dla gości padł w 82 minucie.

Żółte kartki Promyka: 25′ Paweł Kutkowski. Widzów 50.

Seniorów czekał bardzo ważny pojedynek, ponieważ obie drużyny były blisko siebie w tabeli i ewentualna wygrana pozwalała oddalić się od miejsc zagrożonych spadkiem. Musieliśmy więc wyjść maksymalnie skoncentrowani i z wiarą, że pokażemy na co nas stać. Udało się to potwierdzić i od początku rywalizacji prowadziliśmy grę. Rywal jednak nastawił się defensywnie i musieliśmy szukać przeróżnych sposobów na dotarcie do bramki gości. Mocno wiejący boczny wiatr sprawiał, że większość spotkania toczyło się po jednej stronie boiska, co nie ułatwiało nam poczynań. Mieliśmy dużo wrzutów z autu, równie sporo rzutów rożnych i próbowaliśmy także zdobywać teren z akcji, chociażby po krosowych zagraniach. Długo kombinowaliśmy, ale byliśmy bardzo cierpliwi, bo nie zrażały nas nawet odgwizdane pozycje spalone, po których piłka dwukrotnie wpadała do siatki. Przełamanie nadeszło dopiero pod koniec pierwszej połowy, choć nie dokonał tego żaden z zawodników Promyka. Po dośrodkowaniu z lewej strony gracz z Chlebni sam wyręczył naszych napastników dając piłkarzom z Nowej Suchej upragnione trafienie. Po zmianie stron dalej kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia, a rywal nie miał zbyt wielu argumentów, aby nam zagrozić. Dalej graliśmy cierpliwie, spokojnie dążąc do kolejnych goli. Potwierdzeniem tego była akcja z 66 minuty, gdy futbolówka wyprowadzona od bramkarza krążyła jak po sznurku do kolejnych zawodników Promyka, aż oko w oko z golkiperem rywali stanął Piotr Ufa. Pierwszy strzał został jeszcze wybroniony, ale druga próba była już skuteczna. Przeciwnik w tej akcji generalnie tylko statystował i chyba długo ją jeszcze analizował, bo zanim się obejrzał to Mateusz Figat strzelił trzeciego gola dla Promyka. Losy rywalizacji były już prawie rozstrzygnięte, ale musieliśmy zachować koncentrację, bo przeciwnik nie zamierzał odpuszczać. Do samego końca walczył o korzystny wynik, a gdy na osiem minut przed końcem po raz pierwszy trafił do siatki po rzucie rożnym to jeszcze bardziej nasilił ataki. My jednak ograniczyliśmy się do przerywania ich zapędów i spokojnie dowieźliśmy wygraną do końcowego gwizdka.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Siekiera, Marcin Jaworski, Marek Simiński, Paweł Kutkowski, Łukasz Pacholski, Michał Maciak (30′ Rafał Dalke), Paweł Księżak (60′ Damian Chełmiński), Marcin Gajda, Maciej Nowicki (75′ Hubert Kowalski), Mateusz Figat (90′ Karol Drązikowski) i Piotr Kamiński (60′ Piotr Ufa).

Tabela Warszawskiej Klasy A:

Pos Zespół M Goals +/- Pkt
1 Błonianka II Błonie 15 48 24 32
2 Józefowianka Józefów 15 44 17 31
3 Piast Feliksów 15 32 2 29
4 Ryś Laski 15 31 8 27
5 Wrzos Międzyborów 15 37 8 26
6 Tajfun Brochów 15 29 3 22
7 Błękitni Korytów 15 42 6 21
8 Promyk Nowa Sucha 16 38 6 21
9 Orzeł Kampinos 15 30 -5 19
10 LKS II Chlebnia 16 26 -22 17
11 UKS Ołtarzew 15 29 -5 16
12 Passovia Pass 15 32 -17 16
13 Partyzant Leszno 15 24 -9 13
14 Zaborowianka Zaborów 15 22 -16 12

.

Trampkarze na zwycięskim szlaku

Promyk Nowa Sucha – Akademia Piłkarska Żyrardów

             6 – 3            

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Promyk Nowa Sucha wygrał z AP Żyrardów 6:3 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Księżak x5 i Bartosz Sokołowski.

Dotychczasowe pojedynki z AP Żyrardów często nie kończyły się dla nas najlepiej, ale ostatnio nasi gracze znajdują się w dobrej formie. Wygrali pierwszy mecz w lidze, a następnie odnieśliśmy zwycięstwo w sparingu. To musiało pozytywnie wpłynąć na graczy Promyka i mogliśmy spodziewać się dobrej gry. Zaczęło się nie najlepiej, ponieważ na prowadzenie wyszli goście, ale Promyk też doszedł do głosu i za sprawą Macieja Księżaka doprowadził do remisu. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie i sytuacji strzeleckich było niewiele przez co do przerwy nie ujrzeliśmy więcej trafień. Drugą połowę rozpoczęliśmy równie źle co pierwszą, bo rywale ponownie wyszli na prowadzenie. Wtedy jednak swój koncert rozpoczął Maciej Księżak całkowicie odbierając gościom chęci do gry. Co dwie minuty wpisywał się na listę strzelców, a każdy gol był ładniejszy od poprzedniego na efektownym lobie kończąc. Zrobiło się 4:2, ale Promyk kontynuował zwiększanie przewagi. Kolejną bramkę dołożył Bartosz Sokołowski, a strzelanie zakończył… Maciej Księżak. Prowadziliśmy 6:2 i pod koniec na moment straciliśmy koncentrację pozwalając przeciwnikowi na trzecie trafienie. Wynik jednak i tak nie był zagrożony i mogliśmy świętować zdobycie kolejnych trzech punktów.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Piotr Felczyński, Jakub Szypszak, Kacper Plichta, Jan Kowalik, Bartosz Sokołowski, Maciej Księżak, Bartosz Plichta, Łukasz Rogalski, Kacper Zdanowski i Dawid Pikura. Grali także: Patryk Adamiec, Grzegorz Sekuła, Patryk Staniak oraz Jakub Jaworski.

Tabela II Warszawskiej Ligi Trampkarzy:

Pos Zespół M Goals +/- Pkt
1 Promyk Nowa Sucha 2 10 7 6
2 Partyzant Leszno 2 3 1 4
3 Błonianka Błonie 1 5 1 3
4 FC Komorów 2 1 -4 1
5 Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1 1 -1 0
6 Akademia Piłkarska Żyrardów 2 7 -4 0

.

Drużyna Żaków szlifuje formę

W meczu kontrolnym Żaków Promyk Nowa Sucha przegrał z SP Olimp Brwinów 5:11.

W rozgrywkach ligowych nasz zespół rozpocznie grę w siedmioosobowych składach, dlatego musimy się powoli do tego przyzwyczajać. W ten sposób po raz pierwszy w tym roku zagraliśmy właśnie w takim ustawieniu. Była to wartościowa jednostka treningowa, po której wiemy ile jeszcze czeka nas pracy, ale także coraz bardziej będziemy rozumieć ustawienie na boisku i inne elementy taktyczne. Goście z Brwinowa częściej pokonywali naszego bramkarza, ale ze swojej skuteczności też możemy być zadowoleni. Co prawda wynik nie był dla nas najlepszy, ale w tym wieku znacznie ważniejsza jest możliwość zabawy w formie gry w piłkę.

Wystąpiliśmy w składzie: Szymon Kowalewski, Adrian Olender, Jakub Jurgiel, Jakub Sikora, Oliwier Olszanowski, Krystian Jaskulski, Bartek Kosiński, Marcin Kosiński, Szymon Bolimowski, Bartosz Cieślak, Rafał Rychlewski, Wojtek Kacprzak, Gabryś Ufa, Sebastian Wasilewski i Szymon Wasilewski.

.

Skuteczność nie zawiodła Orlików

Offensywa Książenice – Promyk Nowa Sucha

             4 – 8             

W meczu III Warszawskiej Ligi Orlików Offensywa Książenice przegrała z Promykiem Nowa Sucha 4:8 (1:3, 1:1, 2:3, 0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Wiktor Czepulaniec x3, Krystian Kocimski x2, Jakub Kowalski x3, Kuba Kasperek.

Rok temu graliśmy w V Lidze z Offensywą Książenice i trzeba przyznać, że pojedynki te dostarczały wielu emocji. U siebie wygraliśmy, a na wyjeździe przegraliśmy, ale pozwoliło to na zajęcie pierwszego miejsca w grupie i awansu do wyższej ligi. W tej sytuacji mogliśmy się spodziewać ciężkiej przeprawy. Mecz jednak rozpoczęliśmy w świetnym stylu. Konkretnie dotyczyło to postawy Wiktora Czepulaniec, który w pięć minut skompletował hat-tricka. Od razu więc osiągnęliśmy przewagę, która do końca pierwszej kwarty została zmniejszona tylko jednym trafieniem gospodarzy. Drugie piętnaście minut było wyrównane i miało to też przełożenie na wynik, bo zarówno Promyk jak i Offensywa zdobyły po jednym golu. W trzeciej odsłonie ponownie nadawaliśmy ton rywalizacji. Nasi piłkarze trzykrotnie trafiali do siatki, a rywale pokonali naszego bramkarza dwa razy. Szkoda szczególnie drugiej straconej bramki, która padła w ostatniej akcji trzeciej tercji. Wynik 4:7 zwiastował, że to jeszcze nie koniec emocji, dlatego musieliśmy być maksymalnie skoncentrowani. Potrafiliśmy ustawić szczelną obronę, a do tego po jednej z kontr Krystian Kocimski ustalił wynik rywalizacji. Ostatecznie w drugiej kolejce odnosimy drugie ligowe

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Jakub Kowalski, Kuba Kasperek, Wiktor Czepulaniec, Paweł Ziółkowski, Szymon Adamcewicz, Mikołaj Matusiak, Maciej Wasilewski, Adam Mońka, Wiktor Drężek i Krystian Kocimski.

Tabela III Warszawskiej Ligi Orlików:

Pos Zespół M Goals +/- Pkt
1 Błonianka II Błonie 2 17 10 6
2 Promyk Nowa Sucha 2 15 7 6
3 Offensywa Książenice 2 18 7 3
4 Pogoń II Grodzisk Mazowiecki 2 9 -10 3
5 Piast Piastów 2 8 -4 0
6 LKS Chlebnia 2 8 -10 0

.

Remis Młodzików

Promyk Nowa Sucha – Piast Piastów

             1 – 1           

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Promyk Nowa Sucha zremisował z Piastem Piastów 1:1 (1:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Miłosz Kluczyk.

Po porażce z Polonią II Warszawa czuliśmy duży niedosyt, dlatego na własnym stadionie chcieliśmy zgarnąć komplet punktów. Rywal jednak to solidna drużyna więc końcowy rezultat mógł być różny. Od początku można było zauważyć, że to Piast osiągnął przewagę i częściej przebywał na naszej połowie. Grali oni atakiem pozycyjnym więc nam pozostało szukanie swoich szans w kontrataku. Goście długo szukali pomysłu na sforsowanie defensywy Promyka, a jak im się udało to w dość szczęśliwy sposób. Mimo wielu składnych akcji drużyny z Piastowa wydawało się, że akurat w tej akcji nic już nam nie grozi. Piłka została wyblokowana przez obrońców z Nowej Suchej i opuszczała pole karne. Wtedy gracz rywali stojąc tyłem do bramki uderzył ją dość niekonwencjonalnie i futbolówka dosłownie wturlała się do siatki. Odpowiedź Promyka była równie zaskakująca. Defensorzy przeciwnika spokojnie rozgrywali piłkę między sobą i nie przewidzieli tylko tego, że takie zagranie może przeciąć Miłosz Kluczyk. Nasz gracz zagarnął futbolówkę i miał przed sobą prostą drogę do bramki. Ze spokojem doprowadził do remisu i walka zaczynała się od nowa. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i dalej to Piast miał większą przewagę. Potrafiliśmy się jednak umiejętnie bronić, a nasze serca najmocniej zadrżały na pięć minut przed końcem. Na szczęście świetną paradą popisał się Adam Malczeno i jeden punkt pozostał w Nowej Suchej.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Wiktor Sot, Oliwier Tataj, Bartosz Krawczak, Sergiusz Winnicki, Nikolas Krzemiński, Miłosz Kluczyk, Mateusz Kluczyk i Dawid Markus. Grali także: Adam Malczenko, Bartosz Krawczak, Bartosz Figat, Kamil Malara, Igor Kowalski, Adrian Sałaciński oraz Dawid Błaszczyk.

Tabela II Warszawskiej Ligi Młodzików:

Pos Zespół M Goals +/- Pkt
1 LKS Chlebnia 2 5 1 4
2 Akademia Piłkarska Żyrardów 2 5 1 3
3 Unia Boryszew 2 4 1 3
4 Polonia II Warszawa 2 1 -2 3
5 Piast Piastów 2 3 0 2
6 Promyk Nowa Sucha 2 1 -1 1

.

Karol Drązikowski